Petra38 Petra38 komentáře u knih

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Pribeh Daniela a Aubrey jsem si zamilovala uz v prvnim dile,druhy me utrdil a ten treti to zpecetil. Co se tyce vasne,tak kde v prvnim dile byt nemohla tak ve tretim sexem pretekala. Mozna to bylo chvilemi rusive ale to mohu s prehledem odpustit :-) miluji knihy,kde na vas postavy pusobi ako by jste je skutecne znaly a provazite je na jejich ceste k lasce,spolecnymu zivotu a i odpusteni. Zmena chovani byla u Daniela hodne vyrazna a novy Daniel se mi moc zamlouval. Vrele doporucuji, dlouho jsem se nemohla k poslednimi dilu dostat a to jsem prohloupila,mela jsem po nem hned skocit,co se mi dostala do ruky. :-) SHRNUTÍ-proste skvele zpracovana trilogie,kdy musim obdivovat zapracovani Shakespeara, genialni! :-)

11.08.2019 5 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Nejcasteji pisu komentar hned po precteni, a ze jsem byla pomerne rada ze jsem ji docetla,to se neda poprit. Asi prumerna knizka ktera neurazi ale bohuzel ani nenadchne. Vlastne me pribeh zas tak moc nenadchnul, musim ale pripustit ze nejake scenky byli moc vtipne,napriklad cast po koupani v jezere s pretahovanim se o tasku a nakupem-to me udrzelo u cteni. Nevim jestli se ke knize jeste vratim,nejspis ne a proto si u me vyslouzila pouze 3*- chybela mi hloubka, dramaticnost a spad deje....

10.04.2019 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Kdybych mohla,tak hvezdicek dam klidne vice. Namet byl skvely,zatim jsem na takovy nenarazila a zmatlo me,ze pribeh byl rozdvojen na Dodge a Heather, tim to svadelo z tomu zaveru,ze ti dva skonci spolu, i kdyz neslo jen o milostny pribeh. Jsem nadsena a urcite se ke knize v duboucnu jeste vratim:-) jinam jsem si oblibila jmeno Bishop, vazne se tak nekdo jmenuje? Doporucuji:-)

26.02.2019 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Serii ctu znovu,na tema andelu me naladila kniha Sedme nebe od Michalkovy,takze latka je vaaazne vysoko ale jelikoz nemam serii doctenou s patym dilem tak ji dám. Nekdo se zminoval o filmu,videla jsem s titulkama(myslim,ze na dabing se nikdo hrnout nebude) muj nazor je takovy,ze film moc dobry neni a filmari si ho upravili dost podle sveho,tak ze kniha stale o dost lepsi jak film...;^)

28.01.2019 3 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Rozhodne se tesim na dalsi dil, nezklamala me, autorciny knihy me vzdy nalakaji na nepredvidatelny dej,coz je dost slozita vec,ale u jejich knih muzu vzdy pocitat s tim,ze proste budu valit oci nad tim,kam nas dej zavede. Jednu hvezdu seberu za to,ze misty vznikli v knize nudne pasaze ale knihu to urcite nijak neposkodi. To je jen ve srovnanim s ostatnimi dily autorky. Konec me naprosto dostal,hlavne co se tyce Livy, tak Tohle jsem vazne necekala a vznikne z toho urcite pekna mela. Za me doporucuji:-)

18.01.2019 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Jako vzdy autorka nezklamala,cetla jsem jiz podruhe a pribeh me vzdy vtahne do deje,tak jako to bylo na poprve. Nemuzu nic vytknout, proste jeji knihy zboznuju. Tesim se na dalsi. Doporucuji:-)

19.12.2018 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Skvela. Vtipna, nepredvidatelna a hlavne neodpoutatelna kniha, ktera me vazne nadchla a pobavila. Urcite se k ni v budoucnu vratim :-) doporucuji ...

02.11.2018 5 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

Jo tak druhy dil bych prirovnala k "citovemu výplachu"... boze muj, nekolikrat me napadlo co spisovatelka zrovna ve svem zivote proziva, ze je tam takove mnozstvi vyznavani!? Jasne je,ze romanticke okamziky a vyznani v tom nesmi chybet ale z tohodle jsem az protacela oci. Ze to byl sexmaraton ktery zavání deviaci bych prekousla ale toto? To bylo zkratka moc. Souhlasim s nazory,ze byla dost snadno odhadovatelna ale nebylo to nakonec tak zle. Jen jsem cekala,ze na Dillona prasne jeho nevera o ktere se mluvilo. Mela bych k tomu dalsi pripominky ale bylo by to dlouhe a nikdo by to necetl :-)myslim,ze ji uz asi znovu neotevru.

25.10.2018 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Bobbyho jsem si pomerne oblibila v prvnim dile, takze jsem se na jeho pribeh vazne tesila. Mam rada knihy, kdy mocne a nebezpecne muze precura zenska. Asi citim jakesi zadostiucineni:-P . Serie vazne pekna,jdu na treti dil, schvalne jsem si neprecetla ani anotaci- a to je na me dost zavazne:-)

02.10.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Noo, v noci jsem ji docetla a musim rict ze ve me kniha zanechala rotporuplny pocity. Ryleho jsem si zamilovala, coz byl asi zamer, a vazne jsem mu fandila a proti tomu byk Atlas ktereho jsem nemela v soucasnosti moznost poznat tak abych nakonec fandila jemu. Je to smutne tema, s domacim nasilim jsem se osobne nikdy nesetkala, za coz jsem samozrejmne rada a priznam se bez byti,ze nemam rada knihy ktere ve me vzbuzuji smutek. Asi si ji znovu neprectu, jsem asi sobec ale knihy ctu aby me rozveselily a vylepsily mi naladu coz s timto tematem nepujde. Jinak kniha skvele zpracovana takze hodnotim vysoko ale neni mi to dvakrat prijemne cteni.

26.09.2018 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Schvalne jsem cekala az prectu oba dily, nez knihy zhodnotim. Myslim si,ze kdyby se obe knihy scůcly do jedne, byla by to velmi poutava kniha. Prijde mi jako kdyby spisovatelka honila splneni poctu slov a tim tam vznikala dost nuda. Chvilema to byl nezazivny cestopis bez deje a u cteni me drzela pouze zvedavost, kdy a jak se potkaji, coz byl zamer ale cesta to byla strastiplná. Rada bych ji zhodnotila lip, vazne ze jo ale na ty vazne dobre co me oslovily vic uz by nezbylo kam pridavat....

25.09.2018 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

25.09.2018 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Tohle bylo vazne napinave a hezky zpracovane, libilo se mi,že jsem vážně netušila jak bude přiběh pokračovat a jsem zvědavá na další díl, doufám že tam bude rozuzlení důvodu, proč se stale Katy a Matt vrací. Jdu na něj :)

09.09.2018 4 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

(SPOILER) Hned na začátku mě zaskočilo, jako že kde je Roxy a Shaw ,mám vůbec v ruce správný díl? A ono to tak bylo a byla jsem velmi příjemně překvapená jaký skvělý příběh to byl, Caine a Wardena nelze nezbožňovat. Úžasný postavy a v jejich lásce jsem se vyžívala. Tragedie útoku v závěru byla šílená, až běhal mráz po zádech,hodně zvratů dodal na napínavosti! Za mě skvělý ačkoliv celý počet hvězdiček si nechávám co kdyby,prostě pro naprostý skvosty ale věřím, že pokračování bude jen a jen lepší . Navíc, čekám kdy se objeví znovu Jules:-) doporučuji
P.S. Kevina žeru :-D

18.05.2024 4 z 5

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

Celá série mě moc bavila ,užila jsem si a myslim ,že mi v paměti ještě dlouho zůstane. Za mě moc pěkně vykreslené hlavní postavy až mi přišlo, že je znám. Stojí za přečtení;-)

18.11.2023 4 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Trvala mi déle než obvyklé příběhy od Vi. Nějak se mi nedařilo naladit na rychlý zhltnutí a příběh byl méně záživný než jsem od ni zvyklá. Rozhodně chemie mezi hrdiny byla skvělá a to vyznání na konci to vcelku zachránilo, charisma Westona se mi moc líbilo, prezentoval se děsně ale okamžitě se postavil na obranu Sofie. Konec jsem odhadla dobře, bylo to dost průhledné ale jo ,ušlo to ;-)

15.08.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Tohle je moje .;-) mám takový styl moc ráda, popisy byli náročné ale hlava to nakonec nějak dala a jsem vděčná ,ze se mi příběh dostal do rukou. Vílí dvory byli originální stejně jako jejich právě podoby. Vlastně mi bylo jejich existence trochu líto. Stojí za přečtení:-)

05.06.2023 4 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Začátek me vcelku šokoval, o tom žádná. Protože, to jak to bylo rychlé bylo trochu kách. Naštěstí příběh dostal hloubku a já jsem se skvěle začetla a příběh si nalezite užila. Kvůli názvu dalšího dílu mi bylo jasné, že se musí stát jistě věci předchozím naalednikum. No autorka to nakonec vzala od podlahy a rapidně zredukovala královskou rodinu. Já se těším na pokračování

11.04.2023 4 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Když pominu to,že při vynechání premiry sexuálních scén by jsme usetrily nejméně sto stránek, které se už ani nedali číst, konec byl vcelku dobrý. Schválně jsem čekala na to až se budu moct podívat na druhý zfilmovany díl a vzápětí po přečtení si ho pustila... kdo by se mnou souhlasil ,že z toho mála co bylo na knížce dobrého filmaři udělali úplnou číčovinu? Myslím,že i autorka vařila z vody a jen moje zvědavost mě přiměla otevřít třetí díl. Po prvním díle šel děj jaksi kopru.

04.05.2022 3 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Nejsem příznivcem historických příběhů ale od Stainfortha prostě dělám vyjímky, možná je to tím, že u příběhu na to zapomenu. Moc povedeny příběh ,který vazně dokáže překvapit dějem. Doporučuji..

23.01.2022 4 z 5