Petra28 Petra28 komentáře u knih

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Byl jsem zvědavá ... začátek mi šel poněkud ztuha ... těch přirovnání bylo až příliš. Ale jak jsem si zvykla, tak to bylo příjemné čtení. Pravděpodobně sáhnu i po dalším díle.

22.06.2015 4 z 5

Skříp, škráb, píp a žbluňk Skříp, škráb, píp a žbluňk Kitty Crowther

... moc pěkná. A jak vím, že Ondra poslouchá? ... "maminko, jsem tvůj Puleček" ..

06.06.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dočetla jsem ji včera ... a tak nějak jsem nespokojená. Návrat J.L. mi přišel tak nějak ze strany ostatních neřešený, nepřijatý ... nepochopeny jeho důvody. A vůbec postoj k němu je hodně vyhrocený. Jeho postavu mám hodně ráda. Příběh Stalkera se mi naopak líbil. Vraha jsem tak od 3/4 tušila ... nikdo jiný mi nezbýval :-)
Další případné pokračování určitě přečtu.

03.06.2015 4 z 5

Pád vzhůru Pád vzhůru Gary Van Haas

Nejspíš jsem čekala něco jiného. Určitě jsou v knize místa k zamyšlení .. to hodnotím velmi dobře ... ale to "nadpřirozeno" je až příliš nadpřirozené.

28.05.2015 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Začátek byl takový rozpačitý. Jako by nešlo pořádně navázat na první díl.
Dál už to bylo fajn ... stejný pocit "odtaživosti" jako v prvním díle mám stále. Nedokážu si představit splynutí a následné fungování. To rozum odmítá.
Určitě přečtu i třetí díl .. jsem zvědavá na rozuzlení.

28.05.2015 4 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

.. slabé .... "náhod" na můj vkus až příliš.

28.05.2015 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mám moc ráda, detektivky na pokračování ... mám ráda stálé postavy .. prohlubující se vztahy, odhalování minulosti. Myslím že Carter mi tohle splní.
První díl se četl výborně. Zápletka je drsná, odhalování logické ... početla jsem si dobře, těším se na další.

11.05.2015 5 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Jsem překvapená, mile.
J. bych umlátila žufánkem. Byla naprosto příšerná :-) ... mimo realitu. Naopak styl psaní to všechno krásně vyrovnal. Mám ráda knížky, které mě baví, které sednou do unavené nálady a pomůžou mi odpočinout, zrelaxovat. Tady a teď to naprosto splnilo.
A závěr? za ten je ta pátá hvězdička.

23.04.2015 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Srovnání jsem se nevyhla ani já. Peking pro mě nemá takové kouzlo jako "ostrovy".
Příběh, postavy, zápletka .. všechno dobré .. jen zhruba v pulce jsem si tipla motiv .. a ono to klaplo. Tak žádné překvapivé rozuzlení se nekonalo.
Určitě si přečtu pokračování.

19.04.2015 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Neskutečně milé překvapení.

15.04.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

... naprostá ztráta času

09.04.2015 1 z 5

Ten, který zabil draka Ten, který zabil draka Leif G. W. Persson

Evert Bäckström - jak mě ten chlap lezl na nervy. Mít něco takového ve svém životě, tak vážně nevím. I přesto se mi kniha líbila, dokonce moc líbila. Říkám si, že si autor Everta vyloženě vychutnal :-)

08.04.2015 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Tak po třiceti stranách bych tedy neřekla, že dám plný počet. Ale je to tak. Dobře jsem se bavila.

28.03.2015 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Úplně mimo můj oblíbený žánr, příjemné překvapení.

28.03.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Obálka je úžasná. Krásná, jemná, snová ... obsah proti tomu drsný, krutý, reálný.
Co člověk člověku dokáže udělat. Asi pochopím pro jídlo, bolest, utrpení. Ale jen tak, protože můžu?
Moc bych chtěla vidět obrázky ... táhnou se celou knihou .. to by byl opravdu zážitek.

16.03.2015 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

je to přesně ten tip knížky přečteš * odložíš * zapomeneš.
Jediné co mi hodně vadilo byla příšerná "stádnost" Echo. Ale tak to je povahový rys postavy.
Příběh se četl dobře, v autobuse to děsně rychle uteklo.

16.03.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Dočteno. Po pravdě před týdnem bych neřekla, že tohle napíšu. Do poloviny knížky jsem se prala s tím jestli pokračovat, nebo odložit. Nakonec jsem se přehoupla přes půlku a já si začala tipovat jak příběh dopadne. To byl především důvod, proč jsem vydržela a dočetla.
Na mě to bylo příliš rozvláčné.

14.03.2015 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Líbilo .. slušně jsem si pobrečela ... naprosto mi sedla do nálady.
Reálná hrozba ... až děsivě reálná.

07.03.2015 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

jednoznačných pět hvězdiček. Výborné pokračování. Zápletka fajn, ale co mě dostává, tak to je "omáčka" okolo. Popis prostředí, vztahů, postav. To jak se vztahy vyvíjí. Odkrývají se další vrstvy, pěkně pomalu dávkované. To je parádní počtení. Detektivky jsou mým oblíbeným žánrem. Myslím, že v této sestavě bych dala i pojišťovací podvod :-)
Vřele doporučuji.

01.03.2015 5 z 5