Skříp, škráb, píp a žbluňk

Skříp, škráb, píp a žbluňk https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147159/skrip-skrab-pip-a-zblunk-147159.jpg 4 45 14

Žabáček Jeroným se bojí usínat sám. Připadá si opuštěný a ztracený a ke všemu ve svém pokoji stále slyší podivné zvuky... Něžný příběh o dětském strachu a osamělosti.

Pro děti a mládež

Vydáno: , Baobab

muchomurka
21.04.2021 2 z 5

Příběh byl jak ze života, milý, dobře napsaný - úplně mi bylo úzko z toho strachu o opuštění malého žabáčka.
Ale ty ilustrace, ty to shodily, že mám z knížky jen negativní pocit. A to je škoda.

Litocha
28.12.2019 4 z 5

Hezký, lehce vtipný, dětem blízký příběh (ukládání je zachyceno fakt přesně). Jen škoda, že je opravdu napsán až příliš jednoduchými větami. I tak se nám ale knížka líbila.

Kateřin-a
13.04.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka. Pro mě nejen o tom, jak překonávat strach ze tmy, ale strach vůbec. A to tím, že odhalím, co za mým strachem stojí a co ho vyvolává, a že to vlastně může být úplně jinak, než jak si představuju.

poetree
12.11.2017 5 z 5

Moc pěkná pohádka, líbí se mi i otázka vyřešení oddělených ložnic dítěte žabátka :)

Taťka Hraboš
11.07.2017 5 z 5

Jednoduché, ale (možná právě proto) krásné. Knížka, kterou si se zaujetím a sám přečte prvňáček, ale na své si přijde i rodič, který jej (jako já) při četbě bude kontrolovat.

havranice
20.06.2017 4 z 5

Hodnotím 3 a půl hvězdičky. Knihu jsem zakoupila pro nejmladší dceru (3) a když jsem to četla, byly u toho i starší děti (5 a 9 let) - okamžitá reakce 9 ti leté dcery (která odpovídala i mým vnitřním myšlenkám) byla - " mami a je to pro ni (naši nejmladší) fakt vhodné, nezačne se potom bát, já teda nevim....?" Přesně to se i mně honilo hlavou. V knize je totiž 2x obrázek toho, co si puleček myslí, že by mohlo být ve tmě v pokoji pod postelí. Jsou tam kolem něho nakreslení takoví oškliví žabí strašidelní kostlivci či vodní rybí příšery. No a právě tyhle obrázky vyvolaly obavy u mé starší dcery i u mě. Nemusí být totiž jednoduché dítěti kolem 3 let vysvětlit, že to, co je tam nakreslené, je myšleno tak, že si to puleček jen představuje, že to tam tedy ve skutečnosti v jeho pokoji není. Kdekoliv jsem se koukala na ukázky z knihy na netu, tak zrovna tyhle strašidelné obrázky tam nikdy nebyly - podle mě opravdu mohou spíše vzbudit strašidelnou představivost. Naše dcera se nebála předtím a nebojí se ani teď (ale spí s námi, tak nemá důvod), ale jako povedenou knihu pro vyřešení případného strachu ze tmy u malých dětí to tedy nevnímám a pro tento účel bych ji nedoporučila. Ale jinak je to pěkné, krásné ilustrace, děti se v tom příběhu zcela najdou - jak chtějí ještě další a další pusinku a přitulení před spaním apod. Děti mají u nás jinak knihu rády, čteme ji opakovaně. Je textem vhodná pro věk 2-4 roky.

zuzi1162
22.03.2016 5 z 5

Totálně nádherná kniha, proti které nelze nic vytknout. My ji četly snad stokrát, a to jsme ji měly půjčenou pouze z knihovny. Pak jsme koupily domu. Krásné ilustrace, jednoduchý text ... ten jsem si teda docela přikrášlovala - text je jednoduchý možná až moc, ale ani to není na škodu. Až začne první dcerka číst, tak to bude určitě jedna z prvních knih.

simlenka
05.08.2015

Tahle kniha je u nás oblíbená už několik let - stále se k ní vracíme, přestože starší dcerce už bude osm let. Je krásná, milá, dokonale vystihuje dětský svět! A ty ilustrace jsou prostě kouzelné, žádný hnusný kýč! Ty krátké věty jsou fajn, děti mi samy "četly" ještě než to uměly, snadno si je zapamatovaly a měly radost, že mohou číst ony mně ;-)

Petra28
06.06.2015 5 z 5

... moc pěkná. A jak vím, že Ondra poslouchá? ... "maminko, jsem tvůj Puleček" ..

Matematicka
09.05.2015 4 z 5

Pěkná kniha pro nejmenší děti. Ale vzhledem k tomu, že už znám knihu "Už se nebojím tmy", nepřišlo mi to tak objevné...

MartinaF
19.08.2014 4 z 5

O tom, že je potřeba zjistit, proč se vlastně bojíme a jak strach překonat. Přečteno během krátké chvilky a určitě vřele doporučuji přečíst i malým dětem a popovídat si s nimi o malém Jeronýmovi. Moc krásná a milá knížka.

bibi.r
24.03.2014 4 z 5

Opravdu pro úplně ty nejmenší. Věty velmi jednoduché, krátké... asi by mi nevadilo, kdyby byly trošku rozvinutější. Přece neznamená, že když je dítě malé, tak na něj budu mluvit a číst mu je v holých větách.
Ilustrace pěkné a vystihující.

Brambram
06.02.2014 5 z 5

Skvělé, Baobab nikdy nezklame. Ideální pro první čtení, i když dějově je spíše pro mladší děti. Obrázky jsou kouzelné.

TerJac
08.01.2014 5 z 5

Podobné knize "Už se nebojím tmy" ... perfektní pro menší dětičky :-)

Kitty Crowther
belgická, 1970
2013  91%Návštěva malé smrti
2012  87%Skříp, škráb, píp a žbluňk

Kniha Skříp, škráb, píp a žbluňk je v