Petra-Nela Petra-Nela komentáře u knih

Malé divadlo Malé divadlo Colette Vivier

Knížku jsem našla ve Znojmě na nádraží v otevřené knihovně, lákal mě ten název. Příběh byl moc pěkný, i styl psaní. Spisovatelku jsem vůbec neznala ale ráda si o ní přečtu i jiné knihy. Za mě 5*

21.04.2024 5 z 5

Zabij mě Zabij mě Andrew Hall

Knížka dobra ale bylo tam dost překlepů místo é bylo ý a naopak, jinak konec zajímavý,

13.04.2024 5 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Nicholas Adams (p)

Jedna z mála knížek o kterých jsem si i po 30 letech pamatovala zhruba o čem byla. Chudák Amanda, tak se těšila na nový život a Elizabeth zase na novou kamarádku.

08.04.2024 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Dupin je jedinečný, škoda toho ztraceného kříže. Už se těším na další příběh

06.04.2024 5 z 5

Bezhlavý duch Bezhlavý duch Lynn Beach (p)

Tenhle příběh jsem si vůbec nepamatovala. Ale ta zimní idylka na srubu, všechno sněhem zaváté, co bych za to dala.

06.04.2024 5 z 5

Vzpomínejte na mne 2 Vzpomínejte na mne 2 Christopher Pike

Pěkné pokračování příběhu, až na ten kousek s tím skřetem Jemenem Sám.

29.03.2024 5 z 5

Vzpomínejte na mne Vzpomínejte na mne Christopher Pike

Knížku jsem četla poprvé co jí mám doma 30 let, tenkrát mě ani nelákala. Ze začátku mě připomínala knížku Pevné Pouto od Alice Sebold, viděla jsem to i film, moc se mi líbil. Knížka dobrá, hlavně ty rozhovory Petra s Shari.

23.03.2024 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Robert Lawrence Stine

Po dlouhé době super knížka. Škoda že není pokračování.

18.03.2024 5 z 5

Večírek s překvapením Večírek s překvapením Robert Lawrence Stine

No knížka už má v názvu překvapení a bylo to překvapení, já si fakt myslela že to byl Toni.

17.03.2024 5 z 5

Nová dívka Nová dívka Robert Lawrence Stine

Snad první kniha od R.L. Sirné co jsem četla, s mužskou postavou v hlavní roli. Konec byl fakt překvapení.

16.03.2024 5 z 5

Zlý měsíc Zlý měsíc Robert Lawrence Stine

Úplně jsem zapomněla že taky napsal hororový příběh o vlkodlacích, škoda že není na pokračování.

15.03.2024 5 z 5

Sbohem a na shledanou Sbohem a na shledanou Christopher Pike

Knížku mám doma už 30 let, a teď jsem ji poprvé četla, čekala jsem nějaký krvelačný horor, dost mě to překvapilo. Kniha se mě líbila, zamyšlení mezi nebem a zemí.

10.03.2024 4 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Druhá knížka co jsem četla od Asijského spisovatele, první byla Kocour, který zachraňoval knihy od Soseki Natsume, přišlo mě že mají zajímavý styl psaní. Knížka mě v určitých místech připomínala knížku Sejdeme se v knihkupectví. V knížce byly odkazy na jiné japonské autory, ráda si od nich něco přečtu.

19.02.2024 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Jules Verne je pan spisovatel, kdysi jsem viděla seriál a moc se mi líbil. Nedávno jsem si stáhla eknihu a koupila knížku, hodilo se mě to do CV #20, nejprve jsem začala číst e-knihu ale pak jsem sáhla po knížce, nádherný příběh , těšila jsem se až se vrátí domů a pak mě bylo líto že dobrodružství zkončilo. Od Verne jsem četla 20 000 mil pod mořem a Tajemný hrad v Karpatech, obě knížky super, ještě jsem zdědila po babičce 15 Kapitán, tak se těším na další dobrodružství.

03.02.2024 5 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Dávám 5*, knížka se četla dobře už od začátku, bylo to místy dost napínavé ale některé pasáže byly dost zdlouhavé vypsané.

02.02.2024 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Velmi zajímavá knížka, vzpominala jsem na dětství na Vysočině, kde jsem vyrůstala v okolí jehličnatých stromů, a pak později jsem bydlela na Jižní Moravě, chodila jsem na brigádu do lesa, stromy tam byly spíše listnaté, knížka obsahuje hodně informací, pak se člověk dívá na les jinýma očima.

28.01.2024 5 z 5

V cizím těle V cizím těle Robert Lawrence Stine

Vůbec jsem netušila o čem to je, konec mě fakt překvapil

28.01.2024 5 z 5

Ďábelské kouzlo Ďábelské kouzlo Lynn Beach (p)

Knížka se mi líbila a takovou hřívu co měla Diana na hlavě bych taky chtěla mít.

23.01.2024 5 z 5

Nový chlapec Nový chlapec Robert Lawrence Stine

Knihu jsem kdysi četla, a vůbec si ji nepamatuji,ale za mě dobra četba

21.01.2024 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Knihu jsem četla do výzvy, a zapomínala na můj roční pobyt v Bostonu, USA, kdy jsem byla Au pair a moje hostitelská rodina byly velcí čtenáři, tak jsem trávila hodně času v knihovně, i poslechem Audio Knih. Bylo to super.

15.01.2024 5 z 5