Ukradená mumie

Ukradená mumie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21907/ukradena-mumie-21907.jpg 4 46 9

Stefanie dostane krásný dárek – náhrdelník ze starého Egypta popsaný hieroglyfy. A současně se na scéně objevuje černá kočka, na první pohled milá a přítulná, která se však v blízkosti náhrdelníku mění v zákeřnou šelmu šelmu. Stefanii se začínají zdát podivné sny o egyptské princezně z doby faraonů, a tak společně s přáteli začíná pátrat po rozluštění celé záhady. Stopy vedou hřbitov ke zvláštní hrobce a pak ještě dál do minulosti a nad vším se vznáší opar tajemna a hrůzyplného nebezpečí…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

In the Mummy , 1992

Ayna
13.02.2024 3 z 5

Ne že by to bylo napsané hůř než jiné díly z Údolí přízraků, ale nějak jsem se do toho nemohla začíst (a to skoro do poloviny knihy). Možná to bylo tím, že starodávný Egypt mě moc nebere, nebo tím, že tu tentokrát "straší" jen černá kočka, což mi nepřišlo děsivé, ale spíš vtipné. Co mě naopak bavilo, byla atmosféra té internátní školy, studentské blbnutí. Plus jako obvykle, čtení Stop hrůzy je pěkně nostalgická cesta do hlubin minulosti i vlastní paměti. Např. tu historku s babkou, co se v adrenalinovém rauši zabarikádovala skříní, si pamatuju celé ty roky, ale už jsem dávno zapomněla, že to mám odtud:)) Takže když si shrnu pozitiva a negativa, vyjde mi prostě průměr.

Martin82
16.01.2022 3 z 5

Děj této knihy je vcelku jednoduchý a přehledný....trochu nudný průměr. 55% (5% dávám z hodnocení za černou kočku)

hippiesak
05.02.2021 3 z 5

Před 25 lety to byla moje "best of" kniha z edice Stopy Hrůzy. Tuto konkrétní knihu jsem četl za život již x-krát. Dal jsem si ji po delším čase znovu a již to samozřejmě není stejné, jako když jsem ji ve 13 letech četl poprvé :) Je to taková jednohubka na cca 1-2 hodiny. Ale špatné to nebylo. Těším se (a doufám), až to budou číst mé děti, které knihy mají rádi. Tak snad se budou opět trošku u knihy bát a číst ji pěkně v šeru, u lampy v posteli, jako já před 25 lety...

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Jedna z mých oblíbených. Jak na mně dýchne starý Egypt, kniha je moje. Pěkné, čtivé, napínavé.

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Moje zamilovaná! Četla jsem ji hned několikrát a pořád ji milovala.

yaoiyuri
26.11.2017 4 z 5

V rámci série Údolí přízraků je to rozhodně jeden z nejpovedenějších dílů - absolutní top je pro mě ale stále Neznámá v zrcadle.

buldozer5
29.06.2016 5 z 5

Kathryn Lance umí psát příběhy tak, že vás kniha vtáhne do děje a prožíváte s hlavními postavami napínavá dobrodružství. Za mě velmi doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

oolinkaa
16.08.2012

další super díl.. stopy hrůzy je pro mě jednička

h.anuli.k
12.04.2012 5 z 5

Tahle se mi líbila asi nejvíc ze Stop hrůzy

kočky horory starověký Egypt

Lynn Beach (p)