Záludné zlo

Záludné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8096/bmid_zaludne-zlo-VAs-8096.jpg 4 70 9

Stopy hrůzy - Ulice strachu série

Opustil zlý duch tělo Kimmy opravdu? Členky týmu fanynek Shadysideské střední školy stále pociťují jeho hrozivou přítomnost a Corky ví, že tu stále je, někde hodně blízko. A blíží se stále víc. Noc co noc trýzní Corky sny o mrtvé sestře Bobbi. Jaké děsivé poselství se jí snaží Bobbi sdělit? Když zlo opět vypukne - ještě hrozivější a příšernější než předtím - Corky pozná, že je na ní, aby odhalila sto let staré tajemství zničení síly zlého ducha ve jménu dobra. Zemřeli však už mnozí - bude Corky další obětí?... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

The Third Evil , 1992

Ayna
02.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Pokračování Smrti ze záhrobí, která ovšem vyšla v češtině později, jako Stopy hrůzy č. 39. Úplně první díl, kterým tahle roztleskávačská série začíná (a ve které zemřela Corkyina sestra Bobbi), pro jistotu v češtině nevydali vůbec xD Kupodivu mně se to i přes tyhle boty líbilo. Je to sice čistokrevný brak, ale zábavný. Haluzoidní scény mi často připomínaly Noční můru z Elm Street, nebo teda její slabší odvar pro puberťáky. A děj? Starodávné zlo dává výbuchem hrachovky jasně najevo, že posledně ještě neskončilo. Corkyina mrtvá sestra ví, koho zloduch posedl tentokrát, a intenzivně se Corky zjevuje, aby jí to oznámila. Bohužel po smrti z nějakého důvodu nemůže mluvit a v pantomimě je tak špatná, že ji Corky stejně nepochopí, dokud není (skoro) pozdě. Přestože shadysideské roztleskávačky tuší, že mají ve svých řadách opět vraha, klidně odjedou na soustředění. Jaké překvapení, brzy se tam dějí divné věci a někdo se pokouší zabít nováčka Hannu (nedivím se, byla děsná). Bohužel zlo tentokrát není ve formě, takže se mu to vraždění moc nedaří... Věřím, že R. L. Stine se musel celkem nasmát, když to psal, ale postupně to začne být víc hororové a napínavé. (Čtvrtou hvězdičku dávám za tu hrachovku + ať to tu nemá tak hrozné hodnocení.)

Martin82
13.01.2022 2 z 5

Bylo to skoro celé takové plytké - bez nápadu, nuda.... kromě zajímavě napsané poslední čtvrtiny knihy. takže 45%

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

U tohoto čtení jsem se bála. Opravdu horor, hlavně na dobrou noc.

hippiesak
20.12.2019 2 z 5

POZOR: NEČÍST! Toto je 3. díl, pokračování. Udělali chybu, když vydávali Stopy Hrůzy. Je třeba si prvně přečíst začátek, ALE 1. díl nevyšel :))) A pokud tedy chcete číst tuto knihu, tak si prvně sáhněte aspoň po 2.dílu a ten vyšel jako Stopy Hrůzy 39 - Smrt ze záhrobí (ano, tedy později). Zde zkrátka soudruzi z NDR udělali chybu...

A jinak tak jako tak je to celkem shit :)) Mám rád knížky od R.L.Stine, hodně jich má ode mě 5 hvězdiček, ale tady jsem se hodně přemáhal, abych dal dvě :) A tím, že v ČR česky nikdy nevyšel první díl, tak je to stejně k ničemu.

eliska-n
27.08.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších z edice Stopy hrůzy.

DominaCZ
27.11.2018 5 z 5

Devadesátky a jejich strach i z toho, co strašidelný není ... škoda jen, že jsem tuto sérii objevila jen díky pár kusům, zajímal by mě celý set, budu to muset pohledat :))))
Pamatuju si to někdy kolem roku 1999, kdy mi představa americké střední byla neznámá a tak mne zajímala představa, že "velký" holky jsou v místě, kde se toto děje !
Vlnící se koberec, co se valí jako horká láva ?!!
Šmarja panna!
Stine mě dostal a já to proto čtu dodnes !

mauťa28
28.12.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem četla ve 4.třídě na ZŠ. Asi třikrát.
Tenkrát se mi hrozně líbila. Budu si ji muset přečíst, abych zjistila, zda u mě oblíbenost přetrvá:-)))))

kristyna4415
26.07.2014 5 z 5

je to moc dobre napsane.. hlavne se mi líbí to,že to je pokračování Smrti ze záhrobí :-)

anoti
09.02.2014 2 z 5

Určité pasáže nejsou až tak hrozné, ale ten zbytek ... je to, ale otázka vkusu, co se komu líbí a má rád.

Robert Lawrence Stine
americká, 1943