Petr874 Petr874 komentáře u knih

Ve střelbě je síla Ve střelbě je síla Tacuki Fudžimoto (p)

Manga se zaměřuje na jinou problematiku, jiné příběhy, beze to z jiného úhlu. Neříkám, že to není dobré, ale jsou i lepší.

11.09.2023 3 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Co k tomu dodat? Pobavil jsem se u toho a to mi stačí.

22.08.2023 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

(SPOILER) Knihu jsem si pořídil díky doporučení z internetu. Kdybych věděl, že se to bude motat hlavně okolo lásky, tak bych asi změnil knihu. Protože to je to poslední, s čím bych si chtěl spojovat koncentrační tábory.
Ale přejděme k samotnému dílu. Samotný obsah nebyl aš tak špatný. Přijde mi, že trošku přikrášlený. Např.: že hl. hrdina ze všeho vyvázne nebo, že má všude kontakty. Ale budiš. Taky ten konec. Přesunou ho do jiného tábora, kde uteče skrz díru v plotu a nikdo nic. Najde Rusy a ty si z něj udělají sluhu (dostane oblečení a luxusní jídlo) a bezproblémů uteče do Bratislavy. Odkuď odchází a za 3 dny najde úplně random Gitu. To mě dostalo, nebudu lhát.

20.08.2023 3 z 5

Skrytí Skrytí Stan Sakai

Za mě komiks nebyl špatný. Jiný příběh, jiný přístup. Tentokrát v roli detektiva. Zajímavá kombinace. Nesmím opomenout historické vysvětlivky a malou galerii na konci.

06.08.2023 4 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Ze začatku jsem se musel trošku dokopávat k tomu, abych ji otevřel. Ale čím víc jsem toho přečetl, tím více se mi líbila a přitahovala... ,jako... spirála (HA HA).
Ale teď vážně; sice nejsem expertem na hororové mangy (má první), ale stála za to. Ta vyobrazení, ta fantazie, ty nápady. No, prostě nevím, kde to bere.

Příběh - zajímavý
Vizuál - velice detailní (někdy až moc)
Postavy - není si na co stěžovat
Překlad - nevšiml jsem si drastických chyb
Celkový pocit - dobrý

Názor - super

26.06.2023 4 z 5

Autoškola? Pohodlně! 2022/2023 Autoškola? Pohodlně! 2022/2023 Zdeněk Schröter

Posloužila dobře.

22.06.2023 5 z 5

Operace Leningrad Operace Leningrad Leo Kessler (p)

Čtivé, akční, svižné a dobré. Takhle bych popsal tuhle knihu, která si neberu servítky a nic nezkrášluje. Jaké zbytečné a nesmyslné hrůzy museli vojáci protrpět "pro vlast" (tedy, pokuď se vůbec vrátili), protože netrpělivý Vůdce, který si myslel, že dobyje nedobytný Leningrad.
Myslím, že si brzy pořídím další kus. Doporučuji.

18.06.2023 5 z 5

Indiana Jones a Chrám zkázy Indiana Jones a Chrám zkázy James Kahn

Musím uznat, že čtení jsem si užil. A to porovnávání a vybavování filmu (se vzpomínkami asi 8 let starými) bylo pro mě na téhle knize nejlepší. Vrátit se do dob mládí, když táta přinesl vypá... legální dívko s neohroženým archeologem dr. Jonesem.

04.06.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Musím uznat, že příběh byl velice šokující a podrobný. Jaké hrůzy musela dělat malá Christiana, aby si ve 14 (!) obstara peníze na jehlu. Kolik utrpení a zrad si musela zažít, kolik zníčeněho přátelství... . Popravdě nezávidím lidem, co se (byť i jen omylem) zamotali do tohohle příšerného koloběhu.

Vždycky to začíná tak nevidě...

21.05.2023 4 z 5

Dobyvatelé ztracené Archy Dobyvatelé ztracené Archy Thomas Campbell Black

Před dvěmi týdny jsem se dozvěděl, že je i knižní zpracování dr. Jonese. Neváhal jsem a musel jsem to zkusit. Čtení knihy jsem si velice užil. Vrátino mě to do časů, kdy jsem měl všechny filmy s Indianou Jonesem nabychlované nazpaměť. Bylo hezké knihu porovnávat s filmem. Dozvědět se něco málo navíc (jak tak bývá). Ale na film to prostě nemá, co si budem.
Pro fanoušky doporučuji přečíst, pro nefanoušky aspoň film.

29.04.2023 5 z 5

Naše hra Naše hra John le Carré (p)

Kdybych si knihu přečetl třeba v mnohem pozdějším věku, tak asi ano.

29.04.2023 2 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Sbírka nebyla špatná. Napříkal první povídka mě velice dostala, ale pokračování se nikdy bohužel nedočkám. Ale ten zbytek byl... jakoby to stejné.

29.04.2023 3 z 5

Zabít Dendžiho Zabít Dendžiho Tacuki Fudžimoto (p)

Nazval bych to spíše oddychovým dílem, ve kterém máme možnost se více seznámit s protagonisty. Zajímavé.

29.04.2023 4 z 5

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Karel Tichý

Uf, co k tomu dodat. Syrové to bylo dost a kniha krásně ukazuje, jak to "funguje". Jsem rád, že jsem se mohl touto cestou dozvědět o mnohých, pro mě známých i neznámých, kauzách i z policejního (operativního) pohledu. Tímto bych Vám chtěl poděkovat pane Tichý za to, co vše jste udělal a že jste vytrval i v těžkých chvílích.

21.04.2023 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nemyslím si, že by kniha byla špatná, to ne. Ale romantické příběhy opravdu nejsou pro mě. Spíše mě ale zaujalo zákulisí samotného děje. A to, jak se žilo za Protektorátu (specificky v době heydrichiády). Opravdu otřesná doba.

26.03.2023 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak teď si už taky můžu říct, že jsem přečetl Harryho Pottera!

Musím uznat, že během čtení magických a napínavých příhod tohoto mladého brýlatého chlapce se mi dostávalo mnoho krásné nostalgie. Jediné, co mě zklamalo bylo, že se kniha nezaměřila trošku více i na jiné postavy. A ano, jak všichni říkají: "kniha je mnohem, ale mnohem lepší, než samotný film."

Za mě doporučuji.

17.03.2023 5 z 5

Motorovka vs. netopýr Motorovka vs. netopýr Tacuki Fudžimoto (p)

Nebyla špatná, to neříkám, ale něco mi tam chybělo.

06.03.2023 3 z 5

Indiana Jones omnibus. Kniha druhá Indiana Jones omnibus. Kniha druhá Gary Gianni

Za mě velmi povedený kousek. Jen škoda těch prvních dvou příběhů, které mě nechytly. Taky těch pár nedobrých překladů a logika taky někdy někde vázla). Jinak zbytek byl úžasnej.

07.02.2023 4 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Očekával jsem, že se tam stane více věcí. Ale na druhou stranu jsem očekával opak. Úvahy z knihy mi dost připomínaly dnešní dobu, ale i minulost (někdy trošku děsivé, ale dost reálné a přirozené). Třeba samotná hesla Strany. Myslím si, že ta demokracie asi není až tak špatný nápad. Ale vždy zde bude ten někdo, kdo bude mít moc...

25.01.2023 5 z 5

Samuraj Samuraj Stan Sakai

Takový magnet jsem už dlouho neměl v rukou. Za mě určitě lepší, než první díl. Ten první mi přišel strašně roztroušený, chaotický i děje nebyly nic extra. Těším se, až se někdy zase dostanu k dalším dílům.

19.01.2023 4 z 5