Romeo, Julie a tma přehled

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397981/bmid_romeo-julie-a-tma-Tp3-397981.jpg 4 3840 3840

Mladý student Pavel se rozhodl vyrazit na příjemnou večerní procházku. Rozjímal přitom o dospělosti a své myšlenky chtěl okořenit vykouřením cigarety na lavičce v parku. Sice tam seděla nějaká smutná dívka s kufříkem, ale s tou nebyla žádná kloudná řeč. Mírně otrávený Pavel se rozhodne nic neřešit a vykouřit si další cigárko. Škrtne sirkou a … náhle uvidí na jejím kabátku žlutou hvězdu s nápisem JUDE. Jsou časy protektorátu, začaly transporty Židů do Terezína a v Praze byl spáchán atentát na Heydricha. Romeo, Julie a tma je nesmrtelný příběh tragické lásky z nejtemnějších časů naší historie... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Romeo, Julie a tma. Přihlašte se a napište ho.

bohejsova
dnes 5 z 5

Krásný příběh, kniha čtena kvůli maturitní četbě. Tato kniha stála za to si ji přečíst

Knižníblázen
dnes 5 z 5

Krásný příběh,který se odehrává během 2.světové války. Škoda,že nakonec Ester nepřežila a rozhodla se tak sama,aby ostatní neohrozila,což bylo od ní hezké. Samozřejmě jako židovka neměla moc šanci přežít,ale zase lepší nechat se zabít pistolí,než kdyby se trápila v koncentračním táboře,kam na transport nenastoupila. Během knihy můžeme vidět,jak si budují Ester a Pavel vztah. Pavel ji schová v dílně svého táty,kde je starý pokoj. Nápadité,ale nebezpečné,ale zase není to tolik ohrožující jako kdyby jí vzal k sobě domů.

Kulasec
předevčírem 5 z 5

Léta letoucí po přečtení jsem teď poslouchal rozhlasovou dramatizaci. Není moc silnějších milostných příběhů. Celý život se jím snažím řídit, když miluju. Opravdovostí citu, bez nutnosti o něm pochybovat, protože je. Na pozadí tohoto je ovšem brutálnost velkých dějin. Vlastně bohužel nejen na pozadí, aby se dalo si ho nevšímat. :-(((

Knihomolové a další knižní novinky (24. týden)

08.06.2023

A tam kdesi jsou myšlenky bez konce jako lesy bez cest.

Kniha Romeo, Julie a tma v seznamech

v Právě čtených36x