Petr874 Petr874 komentáře u knih

Pes a motorová pila Pes a motorová pila Tacuki Fudžimoto (p)

Na odreagovačku cool.

18.01.2023 4 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Fuse

Za mě strašně cool, originální. Ale i tak to není dokonalý, ať hlavní hrdina příjde kamkoli, něco udělá (někoho zachrání) a všichni se z toho můžou "zbláznit" a chtěj za něho hned položit život (příjde mi to takový moc umělý). Jinak doporučuji.

01.01.2023 4 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

Za mě lepší, než druhý díl, ale prvnímu se to nevyrovná. Četlo se to dobře a svižně. I Sterakovo pokroku v psaní jsem si všiml. Ale abych to tady zase nepřechválil, cítil jsem z toho nějakou cizotu, než u těch dvou předchodích dílů. A zápleta taky lehce prokouknutelná.

25.12.2022 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Až tak strašný to nebylo, jak ostatní říkali.

24.12.2022 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Při čtení mě kniha nijak moc neoslovila. Ale i přes to mě konec dojal.

24.12.2022

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Děj ze začátku pomalý (do 3. dějství se to začíná rozjíždět), ale dobrý. Příběh o lásce, která není dopřána a je nucená. Na nářečí se dá zvyknout, není to nijak strašné. Určitě to není špatné čtení. Doporučuji k maturitě.

(PS: Verze do Cimrmana také není k zahození. :))

30.11.2022 4 z 5

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

Děkuji ti tati, že jsi mi tenhle skvost daroval. Opravdu, jedna z nejlepších českých knížek, kterou jsem kdy četl. Velice doporučuji si přečíst, nebo se podívat na zfilmovanou verzi na ČT.

30.11.2022 5 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Knihu jsem četl před 5 lety, takže si už přesně nepamatuji emoce během četní. Ale jedno vím přesně. A to, že to byla jedna z těch velmi dobrých a povedených knih, která se mi dostala do rukou. Doporučuji.

30.11.2022

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Od této mangy jsem neočekával mnohé (dostal jsem ji jako dárek do kamaráda), ale i přesto nebyla špatná. Určitě se nejedná o ztrátu času.

+ kresba
+ brutalita
+ prostředí
+ "železo"

- příběh (moc mě nenadchl)
- tempo

30.11.2022 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Nejlepší dobrodružná kniha, která kdy byla sepsána! Tolik úžasných detailů, tolik zajímavých příhod, které kniha obsahuje. Prostě úžasné!

26.11.2022 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Velmi čtivé a zajímavé příběhy z nelehké doby se špetkou humoru od Oty Pavla. Lepší, než zfilmovaná podoba. Doporučuji.

26.11.2022

Tvář bez masky Tvář bez masky Sidney Sheldon

Dobře napsaná, svižná, oddechová detektivka. Až takový posun v ději jsem fakt nečekal. Jediná škoda na kráse je, že konec mohl mít ještě pár těch stránek navíc.

06.11.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

A pak, že peníze jsou vše. Pro některé ano, ale je to tak?

Čtivá, úsměvná a krátká maturitní četba u které stojí si ji přečíst, ale i jen podívat na zfilmovanou podobu.

25.10.2022 3 z 5

Syn pluku Syn pluku Valentin Petrovič Katajev

Když přehlédnu to, že jde o další socialistickou propagandu, tak se za mě jedná o velmi napínavý, čtivý a originální příběh.

25.10.2022 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Dvakrát měř, jednou řež.

22.10.2022 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) Tuto recenzi píšu po delší době od přečtení, takže ji prosím berte s širší rezervou.

Prvních, asi 30 stránek, mi tenhle druhý díl Arily přišel jako "data pack", aby se to nějak rozvinulo a prodalo (což jsem si říkal, že to není Sterakův styl a něco je špatně). Ale to jsem se šeredně spletl hned v momentu, kdy příběh začal pracovat s hlavní zápletkou děje. Ano, uznávám, že jsem si představoval něco trochu jiného (že je polovina knihy nebude točit furt okolo lásky mezi Arilou a Laraem), ale beru to a myslím si, že i přes to, to předčilo má očekávání a obohatilo mě. Jsem rád, že jsem svůj čas investoval tímhle způsobem a těším se na další budoucí pokračování tohoto úžasně-tajuplného děje.

22.10.2022 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

"Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas" Úryvek, který zná snad každý Čech a ví, z jakého díla pochází. Možná, kdybych jsem si tuto báseň přečetl třeba za 20 let a ne v šestnácti k maturitě, tak by mi i něco dala. Ale asi je to tím, že jsem antitalent na poezii...

22.10.2022

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Kniha mě, jako nějaký tajuplný magnet, přitahovala až k samotnému konci. Sice jsem šel do knihy s tím, že jsem věděl, co se stane. Ale i přes to mě kniha nadchla a zaujala. A ten spád na konci... to jsem opravdu nečekal, že to bude až tak rychlé. Za mě to je jedna z těch lepších knih, které jsem zatím četl. Ale mám zde jednu výtku (za mě) a to je to neustálé a uměle-zbytečné natahování souvětí, které mi trochu kazilo prožitek z děje. Asi nebudu velkým fandou Shakespeara, zato vám můžu dílo jen doporučit. (A taku už konečně můžu říct, že jsem četl něco do Shakespeara)

29.09.2022 4 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Přiznám se, že to nebyl zrovna můj šálek horkého kafe, ale toho, že jsem se k knize dostal, nelituji. Kniha mi něco předala, ale asi záleží na člověkovi.

27.09.2022 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zajímavé a promyšlené drama od Čapka, které poukazuje na další (a asi nejhorší) možnost vývoje lidí a technologie. Neboť dát sílu neživému se může vymstít. Technologie mám rád a rád je využívám. Ale čeho jo moc, toho je moc...

Až mě zaráží, jak to je nadčasové drama a hodí se ke dnešní době.

Doporučuji.

27.09.2022 5 z 5