Petr K. Petr K. komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jak uz tu bylo psano, doporucuji cist serii od 1. Dilu (toto je 4.dil) Ve tretim dile (cervenka .... ) Je zavrazdena Holeho partacka a pripad se zde take resi (a opet se nedoresi) takze budete na 100% v obraze a vite kdo za vrazdou stoji a proc. Jinak mi kniha prisla napinava, takze mohu jen doporucit a jdu hned na dalsi dil :-)

23.08.2012 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Pro me dobra kniha. Uz prvni kniha s Harrym (Netopyri muz) se mi zamlouvala, ale tato je asi lepsi. Urcite mohu doporucit. Akorat nevim, jestli jsem tak natvrdlej, ale dost se mi pletla jmena. Kdyz jsem treba 4 dny necetl, tak jsem se pak ztracel a nevedel kdo je kdo. Proste pro me tam bylo moc jmen. :-)

11.08.2012 4 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Je to moje 18á kniha od Jefferyho. Me teda prisla dobra. Pise se tu o nude v prvni pulce knihy. Mozna jo, jsou tam podle me zdlouhavě popisujici a vysvetlujici pasaze, bez kterych se to podle me obejde a jsou tam jen proto, aby z knizky nebyla brozura. Ale to je vec nazoru. Jinak kdyz se vzijete do role (noc, bude a pak i je boure, vycerpani z uteku a pronasledovani) prislo mi to napinave a cetlo se mi to dobre, takze ja hodnotim kladne a s klidem knihu doporucuji.

a male rejpnuti na zaver - Ja teda nejsem zadny lovec a v armade jsem taky nebyl, ale to jak obcas dokazou stopovat Michaela
(v aute za jizdy,atd) to mi pride docela hodne ujety sci-fi :-)

14.07.2012 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Pokud zrovna nemate moc casu na cteni velke knihy a presto chcete neco cist, tak toto je prave ono. Povidky jsou super a kazda je prectena za chvili. Urcite doporucuji

24.06.2012 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Tak nejdrive jsem knihu moc cist nechtel, protoze toto obdobi neni nic pro me, ale nakonec jsem podle ohlasu zkusil. A udelal jsem hodne dobre. Je to super pribeh. Pekne se cte a je napinava az do konce. Doporucuji hodne, nebudete litovat. I tem, kterym se to na prvni pohled nechce cist (jako me) .

12.04.2012 5 z 5

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Komentar od Fiza, jsou presne ma slova. Akorat jsem zatim neprecetl vsechny knihy od Deavera (zatim 15) :-) Ja jsem fanda filmoveho zpracovani, takze tohle pro me byla povinnost, kdyz to napsal muj oblibenec. Me to bavilo hodne. U Bonda mam rad, ze se stridaji behem filmu ruzne destinace (3-4 za film), coz je i tady. Mozna je filmove zpracovani trochu i komedie, takze mi tu trochu chybel nejaky humor a take mam pocit, ze svedl nejak malo zen :-) Dalsi vec je, ze podle me preferuje Aston martin a ne Bentley. Navic v poslednich bondovkach, je M zena. Ale to je jen takove rejpani :-) Po vsech tech posahanejch a bezcitnejch zabijacich z predchozich Deaverovek jsem to bral jako prijemnou zmenu. Ja urcite doporucuji, pro me super kniha. Doufam, ze to zfilmujou :-)

01.04.2012 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Urcite se to skvele cte, mel jsem ji prectenou za chvili. Nechci nic prozrazovat, ale uplne finale, kdyz Parker sestupuje rano ze schodu do prizemi, tak to je opravdu k zasmani a podle me nemozne :-)

21.03.2012 4 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

No, asi takhle. Je to moje 13. kniha od Jefferyho, takze clovek uz neco ceka a tusi. Ale me nejak extra nenadchla. Asi do pulky pribehu jsem se nudil, nez se neco zaclo dit. Navic uz me unavuje, jak policistum vzdy sefuje naprosty de..l a akorat jim hazi klacky pod nohy. Napinave okamziky jsou, to je jasne, takze ve finale to docela uslo. Musite si to precist a udelat obrazek sami, takhle to citim ja.

16.03.2012 3 z 5

Velká kniha o prdu Velká kniha o prdu Jakub Šofar

No, hodnoceni tedy nema valné. Pro me osobne to je super kniha :-) Kniha neni jen splacanej nesmysl, ale opravdu je pojata z ruznych hledisek i lekarskeho. Je pravda, ze lidí, ktere fascinuje prd, asi neni mnoho, takze asi moc lidi tato kniha zajimat vubec nebude, ale kazdy, kdo si knihy u nas vsimne, ji chce videt :-) Navic je v knize preklad slova ,,prd,, v ruznych jazycich, jsou tam ruzne tvary a vtipy a rikadla a vselijake obrazky a tak. Pokud se chcete zasmat, tak urcite doporucuji. Pokud jste nazoru, ze prd je neco neslusneho a zvrhleho a tabu (prestoze je to naprosto prirozene) , tak pro vas kniha urcite neni

01.03.2012 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Urcite jsem se zasmal. Obcas jsem mel pocit, ze povidka skoncila, zrovna kdyz se rozjela :-)

27.02.2012 4 z 5

Omega, planeta zla Omega, planeta zla Robert Sheckley

Kdyz jsem byl mensi, nasel jsem ji v knihovne. Libila se mi mala velikost, tak jsem ji zkusil (ctenar to precte jednim dechem) . Byla to moje prvotina, takze mi prisla pekna (zajimava), ale dnes bych se asi neubranil smichu. Je tam par takovejch kravin, ale je to sci-fi, takze to k tomu asi patri.

16.02.2012 3 z 5

30 dní dlouhá noc 30 dní dlouhá noc Steve Niles

Urcite zajimavy komiks. Ma i textove popisky k obrazkum (v zadni casti knihy). Suprove nakresleno, temna atmosfera. Byl jsem zvedavej na film, ale ten byl proti tomu udesnej. Nevim, jestli ten film nema vic dilu, ale to co jsem videl ja se odehravalo az po skonceni tohoto komiksu (takove pokracovani) Kniha je spis urcena pro komiksomoly a ne knihomoly a zaryte ctenare

15.02.2012 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Neznam jinou knihu od tohoto autora, takze nevim, jestli patri tato kniha k jeho nejlepsim, ale me se libila. Zacatek byl sice takovej prinudlej, ale pak se to rozjelo a nebylo to spatny. Navic ani neni prilis dlouha. Jsem zvedavej na film

15.02.2012 4 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Ja nikdy nic poradne necetl a tuto knihu jsem nahodou nasel u taty v knihovne a kdyz jsem si precetl popisek, rozhodl jsem se ji zkusit. Byl jsem opravdu nadseny a napnuty az do konce. Ze zacatku jsem sice nechapal dva pribehy, ktere se stridaji (chvili ctete jeden a chvili druhej) ale vse se ke konci spoji a clovek pochopi. Urcite doporucuji. Rad na knihu vzpominam, protoze to byla moje prvni opravdova kniha :-)

15.02.2012 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Me prisla kniha v pohode, asi se nemuze rovnat predchozimu dilu s Kathryn, ale navazuje na ni, takze pokud mate v planu cist Krize u cesty a neprecetli jste Spici pannu, tak bych ji cetl az potom, protoze lepe pochopite dej.

15.02.2012 4 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Pro me super kniha. Hodne necekanych zvratu a kniha je nadupana napetim. Nevim, jestli neni serie s Kathryn lepsi, nez s Lincolnem :-) Urcite doporucuji

15.02.2012 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Bohuzel musim hodnotit zaporne. Mam rad Deavera, ale toto se mi moc spatne cetlo (nuda) Celkove me prostredi asiatu nesedi. Je to Deaver, tekze napinave chvile a zvraty jsou, to je jasny, ale zbytek je nuda. Uz jsem se tesil az to doctu. Ale je to serie s Lincolnem, takze je to povinnost :-)

14.02.2012 2 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Urcite stoji za precteni. Jen jsem mel obcas pocit, ze dovednost uniku zloducha je uz proste moc prehnana (nerealne, nemozne) Ale tak jsem to citil ja. Jinak urcite doporucuji

14.02.2012 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Precetl jsem komplet 9 knih s Lincolnem. Az na Kamenou opici, se mi vsechny libi, ale pro me osobne je favorit prave Prazdne kreslo. Asi me dostalo to prostredi deje (oproti velkomestu) Me tedy naopak ke konci knizka bavila nejvic. Jeden zvrat stridal druhy a nakonec to bylo uplne jinak. Proste super. Ja doporucuji knihu hodne, ale treba zrovna vas nenadchne.

14.02.2012 5 z 5