Neklid

Michael Hrubek je mužem paradoxů, v němž se paranoidní schizofrenie snoubí s inteligencí a téměř geniální rafinovaností. Mužem, jehož necitlivost k bolesti je téměř stejně obludná jako jeho stopadesátikilové tělo. Mužem, jehož by nikdo nechtěl mít za nepřítele.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1331/neklid-1331.jpg 4.2245

Praying for Sleep (1994)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

KaiShun

Klasicky Deaver, ale tentokrat me nedobehl.

moudivlacek

Velmi zajímavé téma - svět schizofrenika. Tento spisovatel opravdu umí psát. Ze začátku jsem si říkala, tak utekl nějaký chudák, pak dostane kusé informace a začnete se bát, do toho vstoupí další hlavní postavy a vy začínáte tušit, že to nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo.
Sice budete tušit mnohé, já sice vraha odhalila brzy, to není těžké, jen jsem netušila, že není sám.
Hrubeka jsem si moc oblíbila a tušila jsem, že vůbec není monstrum, a bylo mi ho hodně líto. A jsem ráda za Lis, jak se pak k němu zachovala.
Mohu jen doporučit.

katushah

Téma je dobré, škoda, že to není trochu svižnější. Některé část mi přijdou zbytečně zdlouhavé a nudné. Trochu bych to zkrátila. Jinak celkem fajn počtení. I když to není zrovna nejlepší počin od Deavera.

hawah

...mrazivé napětí od první do poslední stránky...

Nunynka
25.11.2016

Za pomalejší rozjezd dávám čtyři hvězdičky. Konec byl napínavý a strhující,to mě na knížkách od Deavera baví. Tentokrát jsem zápletku pochopila trošku dřív než obvykle.

kolacky
24.10.2016

Sice jsem od strany 225 věděla, kdo je vrah, ale stejně jsem si to užila - a držela palce Lis, aby se se vším dokázala vypořádat.

Anet1994
18.08.2016

Spousta lidí mi doporučilo knihy od Deavera, že jsou skvělé. Přečetla jsem už tři a nějak mu nemůžu přijít na chuť. Zvlášť tahle kniha byla velkým zklamáním. Četla jsem ji hodně dlouho, někdy jsem se musela nutit. Je to takový průměr...

cherry_kiss
18.07.2016

Původně jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky. Ovšem za ten napínavý konec si zaslouží více hvězdiček. Knížka výborná, jen ten začátek byl dosti nudný, chvílema jsem měla chuť knihu odložit. Nakonec jsem ji dočetla, a jsem za to ráda.

Aaaannnn
14.07.2016

Moc hezke... tento spisovatel me zkrátka baví. ..

R.E.M.
22.05.2016

Deaver mě zklamal. První polovina zoufale nudná. Pak se objevilo aspoň nějaké napětí, ale velmi rozředěné. Vyprávění nemělo žádný švih, ani originalitu. Autor přivedl do knižního světa skupinu abnormálně nesympatických postav - grázla vedle despoty, mameluka s pitomcem, psychiatry, u kterých se čtenář diví, že nejsou na druhé straně dveří léčebny. Konec byl sice parádní, ale nejsem si jistá, že posledních pár povedených stránek vymaže z paměti víc než 300stránkovou otravnou nudu čtenáře.

Misan1993
12.03.2016

V mém hodnocení tomu hvězdičku určitě přidal závěr. Avšak od Deavera jsem četl sběratele kostí a kůží a ty mě teda bavili více.

astroweb
18.01.2016

Po rozjezdovém začátku přišlo dosti zklamání, příliš roztříštěné. Autor má určitě lepší, které jsem četl.

Metalizza
05.11.2015

Pokud jste na příběhy ze života psychopatů (jako já) pak vás tato kniha nadchne a potěší.

arthera
06.10.2015

Tahle kniha se mi od Deavera líbila zatím nejvíc ( z těch co jsem doposud četla). Jeho knihy čtu, když chci vypnout, ale tahle měla i trochu psychologický přesah, byla hlavně vztahová a málo detektivní. Prostě jiná, zároveň nechybělo napětí.

Veeris
13.03.2015

Nevím, četla jsem ji dávno, ale nějak si tu knihu vůbec nepamatuju, ani podle obsahu

Nelly
20.01.2015

Není to klasická detektivka, kde se pátrá po vrahovi, ale to neznamená, že si milovníci napětí nepřijdou na své. Kdo zná Deaverovy povídky, bude už vědět, že není vše tak, jak se to jeví, a do konce knihy se to ještě může několikrát změnit. A to mám na Deaverovi moc ráda - jeho knihy nenudí a nutí Vás uhánět stále kupředu se zbystřelou myslí.

zpevSusannah
02.12.2014

Poprvé se mi dostala do ruky nějaká kniha od Deavera. Nevím, zda Neklid patří k těm lepším či horším kouskům od tohoto autora, ale já musím konstatovat, že to celkem bylo dobrý. Prostě takové "nenadchne, neurazí".
Možná to bylo tím, že se příběh rozbíhal na můj vkus až moc zdlouhavě a nebo tím, že jsem se občas přistihla, že mi myšlenky utíkají všude jinde a tím se odkláním od písmenek na stránkách.
Každopádně konec byl pro mě celkem překvapující a tak to u správných thrillerů má být :-)
Proto suma sumarum uděluji čtyři hvězdičky.

kleo9554
11.09.2014

Knihy Jefferyho Deavera se mi sice líbí, ale tak nějak jsem zatím vždycky odhadla skutečného viníka velmi brzy, protože už čekám, že to nikdy nebude tak jak se to na první pohled zdá...

Šánka
16.08.2014

Moje 3. kniha od tak chváleného autora. Asi jsem u předchozích šáhla vedle a k této jsem přistupovala jako do třetice všeho a už nikdy. Opak je pravdou, určitě si od něj přečtu další. Jsem nadšená, připomíná mi mého oblíbence Pattersona. Závěr knihy byl tak vygradovaný, že asi budu špatně usínat.Taky perfektně vykreslený a poučný pohled na duševně nemocného člověka.
Takže paráda, přidávám si mezi své oblíbené autory.

mapet85
06.07.2014

Moja prvá kniha od tohto autora. Mala výbornú atmosféru, autor perfektne popísal životy a vystihol pocity, nálady a myšlienky postáv vrátane Michaela Hrubeka, paranoidného schizofrenika, ktorý sa po úteku z nemocnice vydáva za Lis Atchesonovou. S každou otočenou stránkou postupne odkrývate tajomstvá a udalosti, ktoré sa stali a koniec, tak ten vás úplne zarazí. Ak toto je tá zo slabších autorových kníh, teším sa na ďalšie. :)

lanusinka
31.01.2014

Asi se nezařadí mezi moje oblíbené knihy tohoto autora, ale atmosféru má parádní...

keri.H
15.01.2014

Nádherná kniha. Sice občas se tam vlastně pořádně nic nedělo, ale přesto to pro mě na celkovém dojmu neubralo. A ten konec byl úplně skvělý, čímž se to krásně vyrovnalo. :)

evasamankova
24.05.2013

Dobrá kniha, jen tentokrát mi na chuti ubíraly moc pomalý rozjezd a natahované pasáže o ničem. Závěr knihy však výborný.

QuanPanda2
11.05.2013

Skličující atmosféra díky neustálému dešti...
Jo, výborné čtení :)

Jitush
16.04.2013

Kniha byla napínavá, občas jen nějaké jíž zmíněné delší popisné pasáže. Nadchla mě hlavně díky svému konci, který jsem naprosto nečekala, což u takovýchto knih miluju. Byla to má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. :)

kika 13
23.01.2013

Já románu moc neporozuměla.

Petr K.
14.07.2012

Je to moje 18á kniha od Jefferyho. Me teda prisla dobra. Pise se tu o nude v prvni pulce knihy. Mozna jo, jsou tam podle me zdlouhavě popisujici a vysvetlujici pasaze, bez kterych se to podle me obejde a jsou tam jen proto, aby z knizky nebyla brozura. Ale to je vec nazoru. Jinak kdyz se vzijete do role (noc, bude a pak i je boure, vycerpani z uteku a pronasledovani) prislo mi to napinave a cetlo se mi to dobre, takze ja hodnotim kladne a s klidem knihu doporucuji.

a male rejpnuti na zaver - Ja teda nejsem zadny lovec a v armade jsem taky nebyl, ale to jak obcas dokazou stopovat Michaela
(v aute za jizdy,atd) to mi pride docela hodne ujety sci-fi :-)

ferda
14.03.2012

Četl jsem ji dvakrát a i když jsem si podruhé vzpoměl jak to dopadne stejně jsem neodolal a dočetl jsem ji do konce. Holt, každý má jiný vkus.

jarin58
07.01.2012

Ve druhé půli knihy jsem občas zapoměl dýchat.

Viviana
02.01.2012

Tak jsem to nakonec dorazila. :) Nakonec to stálo za to. Něco málo jsem vytušila, ale jinak je hlavně konec taková smršť různých odhalení, že je to něco jako sedět celej den u vody, koukat na splávek, kterej se ani nehne, a ve chvíli, kdy se rozhodnete jít domů, vám na blbou žížalu zabere největší sumec v okolí, nebo tak něco.