Lekce smrti

Detektiv Bill Corde nikdy v ničem nevynikal. Jako průměrný policista v zapadlém městečku neusiluje o nic vyššího než vést poklidný život. Jeho plán zhatí člověk, který jedné jarní noci znásilní a zavraždí studentku místní univerzity. Když Corde pohlíží do tváře mrtvé dívky, vidí tam zmařené naděje, šok z náhlé smrti – a... celý text

Detektiv Bill Corde nikdy v ničem nevynikal. Jako průměrný policista v zapadlém městečku neusiluje o nic vyššího než vést poklidný život. Jeho plán zhatí člověk, který jedné jarní noci znásilní a zavraždí studentku místní univerzity. Když Corde pohlíží do tváře mrtvé dívky, vidí tam zmařené naděje, šok z náhlé smrti – a taky předznamenání toho, že jeho vlastní život se ocitl na pokraji pekla. Že v nejbližších dnech se mu před očima sesype vše, na čem mu až do té doby záleželo. Že jeho rodina a kariéra zažijí zatím nepoznaný rozměr strachu. Pro Billa i obyvatele městečka je bestiální vrah nejobávanějším ze všech lidí, zatímco jeho devítiletá dcera Sára, lapená ve světě frustrace z duševního postižení, považuje vyšinutého zabijáka za zosobnění všech svých snů. Ten člověk je pro Sáru jakýmsi princem na bílém koni, se kterým by ráda utekla z nenáviděné každodennosti, i když ho vlastně vůbec nezná ... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1349/lekce-smrti-n7k-1349.jpg 4.1164
Originální název:

The lesson of her death (1993)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
kap66
12. března

Deavera mám ráda, ale tady mi přišlo, jako by se teprve učil psát: zvraty přitažené za vlasy, nastavování příběhu. A ještě jedna věc: v této knize si snad Deaver vyřizoval účty s povrchními a hloupými lidmi, podle kterých napsal některé postavy - Billův šéf, někteří kolegové, ale především Billova manželka; její tupost především ve vztahu k dceři mě až dráždila.
Ve srovnání s ostatní autorovou tvorbou slabší kniha.

berydana
29.09.2016

Tak jak už tu někdo psal Linkoln je nedostižný.Zkusila jsem i tuto sérii,ale kniha mě vůbec nenadchla ,přijde mi hrozně nezáživná.Možná je to tím srovnáním s Linkolnem.
No rozhodně další knihy z této série číst nebudu.
Jedině dalšího L.Rhyma.

Vlastina67
24.07.2016

Dobrá a napínavá detektivka, jen mě překvapil pachatel - vůbec jsem nechápala, kde se tam vzal - Deaver napsal mnohem lepší knihy.

vangog
04.02.2016

stejně jako názor přede mnou

MAXA71
20.01.2016

Trosku roztruseny dej a veľa postáv, ale inak fajn.

ewisek22
06.06.2015

OBSAHUJE SPOILER: Dávám 4 hvězdičky, protože Lincoln je Lincoln a Bill mě trochu nudil:) A navíc mi ale absolutně nesedl skutečný pachatel, který se tam najednou z ničeho nic objevil...raději bych viděla jako pachatele učitele Sáry:)

Bižunk
21.02.2015

Kniha se mi četla velice dobře. Vůbec mně nenudila, ale jak tady již bylo zmíněno, také jsem na závěr čekala větší bombu. Každopádně už se těším na další Deaverův příběh.

jhsoft
23.01.2015

Jak už tu někdo psal..., já se cca do poloviny nudil..., pak to chytlo ty klasický Deaverovy grády...:-) Dávám za tři:)

Kodetka
05.01.2015

Do knihy jsem se opravdu začetla až v poslední třetině, kdy jsem si řekla: "Ano, je to Deavrovka.". Táhnoucí se děj a neschopnost a pomalost státních zástupců v roli policistů, která mě vážně rozčilovala, bych hodnotila za 3. Konec to naštěstí zahránil a přinesl knize ještě 1 hvězdičku..

astroweb
03.08.2014

Zase jiný Deaver, trochu více slov, než jindy. Konec napínavý jako vždy.

pavelkofi
20.04.2014

Mě se kniha velice líbí, jeto 15tá kniha od Jefferyho, kterou jsem přečetl a tentokrát jsem velmi nadšen. Já tvrdím..psychologicky drásající detektivka a docela umírněné přehánění. Docela to páchne reálem o proti předchozím knihám(Lincoln Rhyme). Docela mi občas nebylo dobře...asi jsem moc cíťa. Skvěle se čte! A naprosto souhlasím s komentářem od TedTonks.

TedTonks
11.11.2013

Moje první setkání s Jefferym a jeho géniem. Kniha se mi moc pohodlně četla a příběh byl o mnoho odlišnější, než většina dalších detektivek. Otevřelo mi to celý svět Jefferyho Deavera.

Petr K.
16.03.2012

No, asi takhle. Je to moje 13. kniha od Jefferyho, takze clovek uz neco ceka a tusi. Ale me nejak extra nenadchla. Asi do pulky pribehu jsem se nudil, nez se neco zaclo dit. Navic uz me unavuje, jak policistum vzdy sefuje naprosty de..l a akorat jim hazi klacky pod nohy. Napinave okamziky jsou, to je jasne, takze ve finale to docela uslo. Musite si to precist a udelat obrazek sami, takhle to citim ja.

Val
29.06.2011

Docela dobrý.....ale na závěr jsem čekala větší "bombu´".......