pestas pestas komentáře u knih

Darker Darker E. L. James (p)

Knizka se mi libila, z pohledu Greye je to podle me o neco zajimavejsi nez z pohledu Any, i kdyz oboji ma neco. Tady se mi libil vetsi vhled do Christianovych myslenek a vice uryvku a podrobnosti z minulosti. Dobre se to cte.

13.07.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha me naprosto pohltila, doslova jsem hltala kazde slovo. Kupodivu me ani nerusilo stridani postav, ktere pribeh vypravi, cehoz jsem se trochu bala. Naopak bylo zajimave, jak stejnou situaci kazda z postav vidi a vnima. Je to drsne, silne emotivni a chvilemi si clovek rika, ze neco takoveho nemuze byt pravda. Ale i z jinych pribehu a z historie vim, ze to nebylo nic zvlastniho....
K plnemu poctu hvezdicek chybi jen malo... Nedala jsem ho hlavne proto, ze mi nektere pasaze prisly zbytecne zdlouhave a k pribehu ne tak dulezite (napr. popis fungovani Bile sily od minulosti po ted....)

13.07.2019 4 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Knizka, kterou bych nejradeji precetla na jeden zatah, ale kvuli casu to neslo. Nakonec dobre, jelikoz by mi bylo lito, se s touto knihou hned zase loucit. Prijemne a dobre se cetla:) Hlavni hrdinka mi byla velmi symapticka, zajimave bylo i to, ze jsou vlastne dve knihy v jedne (pribeh, ktery jako knihu pise sama hlavni hrdinka) a na konec naprosto necekana vec a slzy v ocich.... Velmi prijemne cteni

30.06.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ke knize jsem se dostala diky vyzve jinak bych po ni asi nesahla, ale rozhodne nelituju. Kniha se dobre cetla, clovek se az zdrahal uverit, ze se neco takoveho delo a nejspis stale deje. Misty mi bylo do place, misty jsem dekovala, ze ziju tak, jak ziju.

23.06.2019 4 z 5

Umělec v domácnosti aneb Příběhy, které nevymyslíš Umělec v domácnosti aneb Příběhy, které nevymyslíš Eliška Neužilová Kovalská

Opet ukazka jak cizi nestesti ci trapasy mohou pobavit. Prihidy psane zivotem podane s nadhledem a lehkosti, super

22.06.2019 5 z 5

Ale jo, necetlo se to spatne, i kdyz pribeh byl takovy porad to same dokola, tak tam bylo par zajimavych momentu a informaci z prostredi privatu. Na druhoi stranu jsem mela tendencintu zenu i obdivovat, vzhledem k tomu, co v detstvi zazila, ze ji to nezlomilo (no, jak se to vezme, kdyz se pak vlastne zivi prostituci) a ze si dokazala stanovit nejake hranice a ze porad dokazala myslet i na to ze ma syna.

01.06.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se mi libila, i kdyz nektere pasaze mi prisly prilis zdlouhave. Ocenuju, jak autor vystihl dobu a myslenky lidi v ni, presto, ze je to zahranicni autor.

13.05.2019 4 z 5

Líná máma - Jak vychovat samostatné dítě Líná máma - Jak vychovat samostatné dítě Anna Bykova

Takhle kniha se mi libila moc jelikoz tento koncept vychovy je mi velmi blizky. V knize jsem nasla dalsi namety, jak vychovu jeste vice zamerit na vychovu samostatneho zodpovedneho ditete se zdravym sebevedomim a sebehidbocebim

01.05.2019 5 z 5

Kniha se mi libila, priznavam, ze daleko vic cast s kolem a jezdenim stopem, kde dalko vic autor popisuje rozhovory s lidmi, kteri hi vezou. Popisy mist, krajiny a zvyklosti jsou fajn, prekvapive je mnozstvi popijeni, ale tak to jsem proste tak nejak brala jako soucast dane cesty. Ac cestopisy normalne nectu, asi si od autora prectu i dalsi knizku

14.04.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi silna kniha, netradicni vypraveni z pohledu Smrti. Knizka to neni zrovna jednoducha a odpocinkova, desiva pripominka, silenosti, ktere se dely a formovaly dalsi generace, pribeh Liesel me neskutecne strhl a chvilema jsem mela pocit, jako bych sama byla v jejim tele, prozivala jsem postupne krucky ohledne cteni, silu okamziku, kdy v krytu vsem cte a dalsi chvile. Opravdu pekna kniha

20.03.2019 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Velmi ctiva knizka, dobra zapletka, par pasazi se mi vleklo, ale jinak dobry

03.03.2019 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Kniha se mi spatne cetla vzhledem ke stridani z jakeho pohledu je vypravena (Viola, Isolte, detstvi, dospelost) a tim padem me moc nebavila. Nakonci me ale chytla (poslednich cca 40 stran nebo tak nejak) a zacala byt zajimava. V tom ale bohuzel koncila. Za me zklamani

24.02.2019 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

HP sice moc nemusim, ale tyto pohadky byly mile a prijemne

04.02.2019 4 z 5

Prijemne a oddechove pocteni, takova pohadka, ale prijemna.

26.01.2019 4 z 5

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Ac uz nejsem ani mlades, tak se mi kniha libila, mela spad, napeti, ale i trocha romantiky. Jen misty mi prislo, ze se opakuji podobne informace

13.01.2019 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Ac smutne tak velice prijemne cteni

31.12.2018 4 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Zajimave a k zamylseni nad nasim stravovanim, ale misty mi to prislo az fanaticke

30.12.2018 3 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Popravde jsem ocekavala vice ze zivota Madleine, takze me trochu nemile prekvapilo, ze kniha je spise popisem politiky a situace za 2. sv. valky a po ni. Ale na druhou stranu jsem si znovu ucelila historicke okamziky, ktere formovaly nas stat, dozvedela se nove informace, a tak knihu hodnotim 3 hvezdami

30.12.2018 3 z 5

No, kniha slabsi nez prvni dil Fotra, ale to se asi dalo cekat. Nicmene i tak jsem se obcas zasmala, obcas mi to prislo ale prehnane a pritazene za vlasy... Jako oddechovka ale dobre

11.11.2018 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Ufff, co na to rict. Neskutecne silny pribeh (potazmo pribehy), ze kterych az mrazi a clovek si rika, jak to vse mohly ty zeny zvladnout.

22.10.2018 5 z 5