Peslik Peslik komentáře u knih

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Temný psychologický thriller ....no budiž, pro mě to byla spíš depresivní kniha, kde mi ani jedna postava nepřirostla k srdci. Část popisovaná Cat mi byla příjemnější než ta Simonova.

21.03.2019 3 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Průměrná detektivka, myslím, že spisovatelka dokáže psát s větším zápalem, což mě dokázala v sérii Grant County, kdy se vážně od knihy nedalo odejít.
Velké plus dávám za život Trenta a těším se, kam až nás zavede.
Rozhodně ji nezavrhávám a sérii dočtu celou.

05.03.2019 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ó Minier, óda pro moji duši, odložit rozečtené a s chutí do knihy. Knihu jsem si vychutnala a užila, žádné zbrklé čtení. Napětí, akce a mrazivý pocit, že za vším stojí..... No odhadla jsem to až v druhé půlce, ale nejistota mě doprovázela do poslední stránky.
Za mě trochu slabší než Mráz a Kruh, ale doporučuji.

26.02.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Za mě opět dokonalé a byla jsem otázka času, kdy mi došlo, že vše spěje ke jednomu cíli. Bohužel toto téma je věčné a je to děsivé.
Za mě autorku doporučuji a rozhodně číst od prvního dílu.

22.02.2019 5 z 5

Sbírka kostí Sbírka kostí Kathy Reichs

Mám přečtené všechny díly od Kathy a za mě je tento díl nejslabší a to jsem se na něj vážně moc těšila. Jestli to byla poslední kniha, tak jsem zklamaná.

11.02.2019 2 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Musím říct, že to cítím stejně jako efka.saf.
Vše bylo dokonalé - napětí, chuť nepřestat číst, barvitě popsaný kraj, mlha, kterou jsem snad i cítila, kdo je ten "muž" jsem odhadla v polovině knihy a jsem na to patřičně pyšná, protože můj typ je vždy mimo :D. Jen pár drobností trochu kazí pocit z dobře napsané knihy, ale možná nad tím nesmím tak přemýšlet.

11.02.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Opravdu krásně napsaný příběh a pro mě stále velmi citlivé téma, ale život není jednoduchý.
Smích i slzy mě doprovázely pomalu na každé straně, ale jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla.

28.01.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Další kniha do sbírky, která se opravdu povedla. Franka i Marni jsem si oblíbila a jestli bude nějaké pokračování, určitě si jej nenechám ujít.
Doporučuji.

24.01.2019 4 z 5

I slza ukápla. Dva večery čtení a spousta otázek a myšlenek na spoustu dalších večerů. Pěkně napsané.

21.01.2019 4 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Zvědavost mě donutila sáhnout hned po druhém díle a nezklamal. Seriál zatím odkládám, až pokořím celou knižní sérii.
Za mě 3,5*

21.01.2019 3 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Oddychové čtení, možná občas zdlouhavě popisované, ale na zimní večery jak dělané.
Doporučuji a dávám 3,5*

21.01.2019 3 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Pravděpodobně poslední kniha tohoto roku a musím říct, že byla velmi napínavá a čtivá. Třetí díl už mám za sebou delší dobu, tak teď se budu těšit na čtyřku a doufám, že bude stejně dobrá jako ty předchozí.

27.12.2018 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Roberta mám ráda, píše zase trochu jinak než na co jsme zvyklá, ale tako kniha mi přišla slabší než předchozí tituly. Začátek knihy byl dost napínavý a pak to upadlo do "letargie" a konec byl opět trochu napínavý. Možná mi chyběla větší akčnost Eriky nebo mi vadili to, že její život se odsunul na druhou kolej a většina knihy byla o vztahu Maxe a Niny.
Ale jinak to bylo pohodové čtení, které má krátké kapitoly. Dávám 3,5* na 4 to tentokrát není.

11.12.2018 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Na tuto knihu jsem dostala typ a stále přemýšlím zda byl dobrý nebo ne. Jako kniha nebyla špatná, ale... Možná to bylo tím, že jsme ji četla v elektronické verzi, nevím. Byla na mě asi moc zdlouhavá a dopadení viníka takové mdlé. Po přečtení asi 100 stran jsem si řekla, že knize dám ještě týden a taky se tak stalo, že bych byla uchvácena se říct nedá. Další díl nechám na někdy příště.

01.12.2018

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět bezva čtení, napínavé od začátku do konce, ale opět trošku zdlouhavé. Ubrat tak 50 stran a já budu spokojená.
Jen mě mrzí, že tu v ČR vycházely tyto knihy tak nějak záhadným způsobem a já čtvrtý díl četla v březnu 2017, si tak úplně nepamatuji jak se osud hlavních postav vyvíjel. No budu si to muset osvěžit.
Ivana2342 následuje Není cesty zpět.

21.11.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Jak sám název napovídá, jsou to zlomení Andělé s velkým A. Příběhy z 2.sv.války má každý svým způsobem načtené. Toto je úplně jiný příběh, pohledy tří různých lidí, různé národnosti, různého věku, ale se stejnou myšlenkou - ŽÍT. Už dlouho mě žádná kniha takto nezasáhla a stále i po víc jak dvou týdnech o této knize přemýšlím.
Kdo se nebojí uronit slzu, tak si knihu přečtěte, třeba se šálkem dobré kávy.

21.11.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Dokonalé, mrazivé dílo. Doporučuji :D
4* za to, že občas je to na mě moc zdlouhavě popisované, ale možná je to jen můj pocit, tak se tím nenechte odradit a vzhůru do čtení.

21.11.2018 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Z příběhu - života Eleanor jsem měla za začátku depku a dost velkou, byla chvíle, kdy jsem knihu chtěla doložit, ale pak nastal zvrat v mé hlavě a já ji neuvěřitelně začala fandit a těšila se na setkání s ní. Holt život není peříčko a Eleanor se k němu postavila pěkně čelem a žila jej podle sebe bez přetvářky.
Dávám 3,5*

06.11.2018 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Ani nedokážu povědět, jak moc jsem se na další díl těšila a už je opět přečtený a já se můžu zase těšit dál :D
Dvě třetiny knihy byly úplně bez chyby, pak jsem myslela, že umři na zástavu srdce, protože..., ale nakonec jsem to ustála a říkám si, že konci něco trošku, ale jen lehounce chybělo.
Hunterova hláška "Trochu čtu" nechyběla, Garcia a jeho průpovídky také ne, vrah dal pěkně zabrat, ale za mě bylo rozuzlení trochu uspěchané, klidně bych snesla ještě pár stran a pak ... .
Jinak doporučuji.

29.10.2018 5 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Asi Hecka mám ráda, je to sympaťák, který má víc životů než kočka, přežije snad i útok z Marsu :D. Kniha je čtivá, akční, víc krve než může někomu být vhod, ale já se vážně bavila. Při slovech manžela "Už ho zabili?" jsem se je usmála a myslela si své.
Jen drobnost.....ohořelá lidská troska, byla trochu jak z sci-fi :D , jinak za mě doporučuji.

17.10.2018 5 z 5