Pepina19 Pepina19 komentáře u knih

Dům Dům Anna Sedlmayerová

Bomba kniha, silný příběh o tom jak se v jednom domě vystřídají v průběhu dlouhých let různé rodiny, různí lidé s různými a hodně odlišnými povahami, a mají své důvody proč chtějí v tomto domě bydlet. A dům si o tom myslí své.

17.11.2018 5 z 5

Správné holky Správné holky Jennifer Weiner

Příběh se mi líbil. Myslím, že je těžké pochopit dceru v pubertě, která navíc odhalí mámina tajemství z mládí a na základě těchto tajemství si myslí, že jí máma nechtěla a nemá ji ráda. Dobrý příběh.

17.11.2018 4 z 5

Jasnozřivost Jasnozřivost Irena Obermannová

Hezká česká, klidná detektivka. Líbila se mi.

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Výborné čtení o přežití čtrnáctiletého chlapce v divočině, který se snaží zachránit před nemilosrdnými vrahy. Bohužel byl svědkem toho jak někoho zavraždí a to mu obrátí současnost úplně naruby.

17.11.2018 5 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Výborná detektivka. Moc se mi líbila. Hned jsem vyhledala další knihy od Mastermanové.

17.11.2018 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Hlavní hrdinka je velmi sympatická už jen tím jak miluje knihy, to máme věru společné. Příběh je milý, nenáročný, ale potěší, zahřeje i pobaví. Hezký zážitek.

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Pěkná kniha na listopadové podvečery se sklenkou vína a zapálenou vonnou svíčkou..

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Kniha se četla dobře, příběh byl zasazen do zajímavého prostředí. Líbil se mi i komentář vraha. Jen bylo děsivé, že mu vraždy tak dlouho procházely. Jako prvotina to nebylo špatné.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Gunnar Staalesen

Příběh by to nebyl špatný i ta linie z minulosti by ušla, ale přece jen se kolem Jeníčka stalo až moc špatných a vůči němu nespravedlivých věcí. A to bylo trochu méně uvěřitelné.

17.11.2018 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Za mě deset hvězdiček. Naprosto nezapomenutelně silný příběh

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi dobře napsaná kniha o světě "bílých" a "černých",
zajímavé, poučné, drsné i vtipné. Velmi hezký zážitek.

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Trošku slabší, než první díl, ale určitě neurazí.

11.11.2018 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Příjemné čtení, držela jsem hlavní hrdince celou dobu palce. Místy to bylo vtipné, konec trošku předvídatelný, ale jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

11.11.2018 4 z 5

Špetka věčnosti Špetka věčnosti Fred Vargas (p)

Miluji knihy od F.V. a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Líbilo se mi to, nebylo to úplně nejhorší. Začátek byl slušně napínavý. Potom to trošku drhlo.

11.11.2018 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když jsem četla tuto knihu, bylo mi hodně úzko.
Na konci jsem bulela. Tato kniha mi zůstala pod kůží.

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásně napsaný příběh, který pohladí po duši a potěší srdce. I přesto, že mám nejraději detektivky, tohle byl velký zážitek.

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Kniha se mi moc líbila, celou dobu jsem měla husí kůži.

11.11.2018 4 z 5

Nevycházej po setmění Nevycházej po setmění Helene Tursten

Napínavé, dobře napsané. V postatě je to samých špatných náhodách, kdy je někdo ve špatnou dobu na špatném místě.

05.11.2018 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Naprosto vynikající čtenářský zážitek. Knihu mám stále v hlavě.

05.11.2018 5 z 5