Dům

Secesní dům vypráví příběh o lidech, kteří ho postavili na začátku 20. století a žili v něm do konce první světové války. I o dalších dvou rodinách, které ho postupně obývaly až do srpna 1968.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/157082/dum-GTt-157082.png 4.613
Romány, Literatura česká
Vydáno:, V Ráji

Kniha Dům

aralka

Skvělé, perfektní, nezapomenutelné !!! Tato jedinečná skromně vypadající knížka mě naprosto dostala, je skvělá! Jen ten nápad, že svůj příběh bude vyprávět dům, který je domovem postupně třem rodinám, je podle mě fantastický a neotřelý....já osobně miluju staré domy a mám tendenci si věci personifikovat i v běžném životě, nerada něco měním a nerada se loučím se starými věcmi, proto mě asi příběh tolik chytil za srdce :-) Pokud to má někdo stejně, určitě se mu kniha bude líbit...paní spisovatelka zde bravurně zachycuje pomíjivost a běh času a samotného lidského života, nicotnost lidských trápení, hnus některých lidských charakterů, zlo usídlené v některých lidech, zejména nešťastných, a na druhé straně naopak píli a nadšení lidí, kteří mají nějaký sen a jejich nezlomnost, lidí, kteří přes nesčetné překážky dokáží dojít k vytyčenému cíli...z celé knihy je silně cítit protiválečný a protirežimní postoj...... nádherná kniha!

Petra186
03.12.2018

Velmi zvláštní krásná kniha. Nic jsem od ní nečekala a opravdu zajímavé čtení.

Pepina19
17.11.2018

Bomba kniha, silný příběh o tom jak se v jednom domě vystřídají v průběhu dlouhých let různé rodiny, různí lidé s různými a hodně odlišnými povahami, a mají své důvody proč chtějí v tomto domě bydlet. A dům si o tom myslí své.

evask
29.08.2018

Knížka se mně líbila, hlavně příběhy první a druhé rodiny. Vypravěčem je dům. A jako dům pevně a klidně stojí na svých základech, tak i vyprávění je klidné, a když líčí lidské tragedie, líčí je bez velkých vášní, tak nějak vlídně. Život jde dál...

meluzena
15.07.2018

Nezapomenutelná, výborně napsaná kniha, která má ohromnou sílu a hloubku. Kniha, o které se nedá moc dobře psát, protože všechno zní divně plytce; kniha, kterou si prostě musíte sami přečíst.
Oslava touhy po životě, opravdovosti a lidství se silným protiválečným poselstvím. A nejen protiválečným - ony totiž obě světové války, vítězný únor i srpen 1968 mají jedno společné: bezpráví, utrpení a plíživý strach, kterým se člověk nemůže bránit a které ho přesto fatálně ovlivňují.

Knihu naprosto geniálně vypráví dům, v němž se během let vystřídaly tři různé rodiny. Dům - nestranný, a přesto nepřetržitý pozorovatel, který vidí a slyší i to, co se před ostatními pečlivě skrývá, co jde až na dřeň a co vás dostane (pokud to k sobě pustíte).

dagmar5477
19.05.2018

Silné příběhy tří rodin, žijících postupně v DOMĚ. Neskutečně nádherná kniha, za mě jedna z nejkrásnějších, co jsem četla.