Pokrevní pouta

V norském městě Bergenu je za tragických okolností Barnevernem odebrán matce malý chlapec. Tím ale příběh teprve začíná. Zanedlouho sehraje tentýž chlapec jistou roli v souvislosti s náhlým úmrtím ve svém novém domově – a o deset let později se připlete k další dramatické události. Nyní je z Jana Egila dospělý muž. Žije v Oslu a je pevně rozhodnutý pomstít se všem, kdo mu zničili život... Detektiv Varg Veum se ocitá v netradiční roli: Jana Egila zná, zná i jeho minulost a je přesvědčen o jeho nevině. Aby však dosáhl jeho osvobození, musí se utkat nejen se stíny minulosti, ale i s vyšetřovateli, kteří už svoji verzi mají... Bergenský spisovatel Gunnar Staalesen je v Norsku žijícím klasikem, jeho knihy vyšly už v sedmnácti jazycích a sbírají úspěchy doma i v zahraničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294892/big_pokrevni-pouta-Nv4-294892.jpg 3.526

Varg Veum 15.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Garamond

Dødens drabanter, 2006

Kniha Pokrevní pouta

orinka3
26.11.2018

Ačkoliv mi záplava jmen v historických souvislostech obvykle dává zabrat, tady to nějakým zázrakem neplatilo. Zapamatovala jsem si, kdo ke komu patří a v propletenci jsem se vyznala. Se zájmem jsem četla, jak vlastně ten neblaze proslulý (u nás) Barneverdet funguje. Vyšetřovatel, který po celý svůj profesní život sleduje smutný osud svého někdejšího svěřence, prokazuje velikou odvahu, osobní statečnost. Tak moc rád by Jeníčkovi pomohl, jenomže všechno jakoby se proti nim spiklo. Závěr je hodně trpký, pro víc lidí. Nejenom ty dva. Dobrá četba.

Pepina19
17.11.2018

Příběh by to nebyl špatný i ta linie z minulosti by ušla, ale přece jen se kolem Jeníčka stalo až moc špatných a vůči němu nespravedlivých věcí. A to bylo trochu méně uvěřitelné.

amelie.m
20.03.2018

Velmi dobře vystavěný příběh, který vás nenudí, je originální a liší se od klasických "zabíjaček". Děj se rozvíjí, rozplétá a zase šmodrchá.. rozuzlení je překvapivé a přichází až na samotném konci. Kniha přečtena jedním dechem. Doporučuji.

zuzka894
01.11.2017odpad!

Totální nuuuda. Čekala jsem napětí, zápletku, myslela jsem že severské knihy jsou dost dobré, ale tohle mě přesvědčilo o opaku. Nejhorší je že hlavní hrdina NORSKÉ krimi se jmenuje Jeníček, jak typické norské jméno, že. Blb, kdo to překládal. Nudné jsou i popisy krajin, dokonce i silnic, zbytečné "kudrlinky". Přečetla jsem jen čtvrt knihy, nemám sílu v tom pokračovat. Tahle kniha hodně sklamala.

vincek1
01.01.2017

Severské detektivky čtu, když si chci na čas "odpočinout" od historických románů. Je pravda, že se většinou vyznačují dosti drastickými scénami, ale tato kniha mi až tak "severská" nepřipadá.
Podle mého je příběh psán tak, že se od něj nedá odtrhnout. Trochu mi sice dělaly problémy přeskoky v čase, ale napsáno brilantně.V momentu, kdy se zdá, že je všemu konec, nastupuje další děj a tak to jde až do konce. Podle mého vydařená kniha a těším se na případnou další.
Doporučuji všem, kteří nejsou zvyklí číst knihy komiksového typu, kde je každá věta "úderná".

Jana77
18.12.2016

Přečetla jsem ji, ale jenom silou vůle. Zbytečné kudrlinky, které v knížkách nemám ráda. Za mě nuda.