Jasnozřivost

Jasnozřivost https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375171/bmid_jasnozrivost-jiE-375171.jpg 3 34 13

Šachistka Alice série

< 2. díl

V malebné vesničce Kytlice v Lužických horách se stala vražda. Místní farmář Ota Švarc byl nalezen ve svém domě mrtvý. Stalo se tak poté, co ohlásil, že objasní zločin spáchaný v Kytlicích před více než šedesáti lety. Alice začne navštěvovat Literární salón Alžběty Něžné, která se snaží porozumět řeči ptáků a dávno už není úspěšnou spisovatelkou. Alžběta od svých žáků požaduje totální upřímnost. Alice na jejích salónech potkává několik zajímavých žen, z nichž se každá ocitla na důležitém životním rozcestí. Chodí sem také malíř Lůďa z místního blázince. Dozví se Alice z povídek účastnic literárního salónu, kdo je vrah či vrazi? Začne Alžběta Něžná rozumět řeči ptáků a stane se konečně jasnozřivou? A co to vlastně píše za knihu?... celý text

aliza
aliza
11.10.2023 3 z 5

Má první kniha od autorky, z počátku jsem myslela, že ji odložím, ale z úcty k lidem, kteří jsou schopni vůbec nějakou knihu napsat, jsem to neudělala. A nakonec jsem zjistila, že se četla dobře, byly tam i humorné prvky a překvapivě mohu napsat, že se mi vlastně kniha líbila.

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
07.11.2021 4 z 5

První díl této mini série jsem četl zhruba 2 roky nazpět. Tehdy to pro mě byl spíše průměr, ale Jasnozřivost mě příjemně překvapila.
Autorka skvěle dotáhla osobnost hlavní hrdinky. Alice je velmi chytrá a sociálně naprosto neschopná, což se ukázalo jako skvěla kombinace , a rychle si ji tak oblíbíte.
Ostatní postavy jsou také dobře propracované. V některých případech se jednalo o dost extrémní osobnosti, ale právě to mě bavilo nejvíc, protože mě neustále zajímalo, co obyvatelé dané vesničky zase vyvedou.
Kniha obsahuje hodně pohledů. Dalo se v nich celkem vyznat, ale někdy se měnili až moc rychle. Když se během 5 stran vystřídalo 5 pohledů, tak to bylo občas náročné a hůře se to četlo.
Konec je povedený a k celému příběhu se dobře hodil.
Pokud vás Jasnozřivost zaujala, ale nečetli jste dobré duše, tak to vůbec nevadí, protože se jedná o nezávislí díl a dají se číst zvlášť.
Kniha se mi líbila výrazně víc jak první díl, a pokud autorka napíše další pokračování s Alice, tak si ji rozhodně rád přečtu.

martineden
martineden
09.06.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, hlavní postava mě baví.

Cleo De Nile
Cleo De Nile
07.06.2019 1 z 5

Jsem překvapena, že jsem knihu vůbec dočetla. Ani trochu mě nezajímalo, kdo je vrah, a po jeho odhalení jsem jen pokrčila rameny. Irena Obermannová vydala už spoustu knih, což upřímně nechápe, talent na psaní nemá. Neumí nechat vygradovat děj, skládat malé detaily dohromady aniž by to působilo jako pěst na oko, a ani překvapit čtenáře se jí nedaří. Vypráví to více postav, a všechny do jedné jsou nesnesitelné, ostatně jako všichni obyvatelé Kytlic.

Hana417
Hana417
06.04.2019

No, žádná sláva. Sice čtivé, ale Obermannová umí mnohem lépe.

Toyenka
Toyenka
20.02.2019 odpad!

Měla jsem jediný pocit - že chci zabít Alici Šímu! A to tak, že jí nacpu ten pitomý menstruační kalíšek, o kterém se tam pořád mluví, do krku.

jahlina
jahlina
12.01.2019 3 z 5

Mě detektivka bavila. S hlavní postavou se už znám z Dobrých duší a prostě mi přijde zajímavá, nad jejími úlety se usmívám. Některé situace jsou vážně komické.

Pepina19
Pepina19
17.11.2018 3 z 5

Hezká česká, klidná detektivka. Líbila se mi.

Kaaj
Kaaj
04.11.2018 3 z 5

Tak jen do mě, protože mně se knížka líbila, a to moc.

bagel
bagel
30.08.2018 3 z 5

Nebylo to zase tak hrozné, jak vyplývá z předchozích komentářů, ale žádná velká sláva to nebyla.

Kalarda
Kalarda
26.08.2018

Naprostá blbost.

MirrorIsis
MirrorIsis
05.08.2018 odpad!

Naprostá slátanina...nedá se číst...pardon...hlavně jsou v knize všichni blázni a ono to vypadá že na té úrovni je kniha psaná...

Lidmila_2008
Lidmila_2008
03.07.2018 odpad!

Naprostá slátanina. Doteď jsem nevěřila, že jde současně zničit knihu pro ženy, detektivku a zajímavé téma týkající se odsunu po válce. Ano, jde to.

Irena Obermannová
česká, 1962