Pepina19 Pepina19 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Naprosto mě to dostalo.

07.01.2024 5 z 5

Láska, žárlivost a smrt: Skutečné kriminální příběhy o nešťastných láskách z dob dávno minulých Láska, žárlivost a smrt: Skutečné kriminální příběhy o nešťastných láskách z dob dávno minulých Vladimír Šindelář

Líbil se mi popis historických reálií. Případy skutečných nešťastných lásek byly čtivé.

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Velmi pěkná česká detektivka.

Proti srsti Proti srsti Klára Mandausová

Milé a vtipné čtení, hlavně pro milovníky koček.

30.09.2023 4 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Opět výborná detektivka, která nezklamala i když závěr jsem předpokládala.

24.09.2023 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Celkem zajímavé nahlédnutí za zdi jedné léčebny.

24.09.2023 3 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Celkem zdlouhavé i když se děj zdál nabitý různými událostmi, stejně jsem měla problém vydržet a dočíst dokonce.

24.09.2023 3 z 5

Stopa rysa Stopa rysa Kerstin Signe Danielsson

Perfektní detektivka jako pokaždé od této dvojice. Nemám víc co dodat, prostě si ji přečtěte :o)

19.09.2023 5 z 5

Zločiny dvorního rady I.- Sběratel firemních štítů Zločiny dvorního rady I.- Sběratel firemních štítů Jaromír Jindra

Velmi příjemné čtení, kde se řeší případy z prvních let 20. století, které jsou navíc autentické. Moc se mi to líbilo.

19.09.2023 4 z 5

Pražačka na vsi Pražačka na vsi Soňa Paleta

Vtipné, někdy smutné vyprávění o vysněném životě na vsi, který je vlastně úplně jiný.

12.09.2023 4 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Rozhodně mi tato kniha zůstane hodně dlouho v hlavě a možná, že navždy. Příběh Shuggieho, jeho sourozenců a matky alkoholičky, je velice sugestivní.

11.09.2023 5 z 5

Skoky ze skříně Skoky ze skříně Daniel Geremus

Kniha se mi moc líbila, jak obrazy tak doprovodný text.

03.09.2023 5 z 5

Pod Kaštanem Pod Kaštanem Barbora Majchráková

Příjemné čtení na dovolenou. Taková lehká červená knihovna.

03.09.2023 4 z 5

Strašidlo minulosti Strašidlo minulosti Jaroslav Velinský

Výborná kniha, moc mě bavila i pátrání Oty Finka alias Pavla Vodsloně bylo super.

03.09.2023 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Moc zdlouhavé, moc upovídané, moc neuvěřitelné. Zachraňuje to překvapivý konec.

03.09.2023 2 z 5

Svetlo v okne Svetlo v okne Marion Kummerow

Příběh židovky Margarete, která v průběhu války hodně riskuje, aby přežila. Je to hodně neuvěřitelné. Ale čtivě napsané.

30.08.2023 4 z 5

Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Michal Viewegh

Oddechová jednohubka, která neublíží.

30.08.2023 2 z 5

Francouzský cop Francouzský cop Anne Tyler

Moc hezké čtení. Životní osudy členů jedné rodiny v průběhu let. Manželé Mercy a Robin a jejich tři děti, Alice, Lily a David. Líbilo se mi to.

30.08.2023 5 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Kerstin Signe Danielsson

Dobře napsaná detektivka, na konci se vše krásně propojilo a vysvětlilo.

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Spletité a nepochopitelné vztahy matky a dvou dcer Jany a Daniely. Zamlčovaná pravda o psychickém i fyzickém týrání. Potom vztah Daniely a Štěpána, který je neskutečný. Je to smutná kniha o vztazích, ale stojí za přečtení.