Pepina19

S úctou, přítelS úctou, přítelViktória Dominová

To bylo docela drsné a náročné čtení, protože víte, že to není jen fikce, že se tohle opravdu děje a o to je to horší.

Hodná sestraHodná sestraSally Hepworth

Přečteno na jeden zátah, slušný napínavý příběh ve kterém se pozvolna odkrývají karty. Fern je úžasná, naprosto mi přirostla k srdci.

předevčírem

Tisíce metrů ode dnaTisíce metrů ode dnaJasmin Schreiber

Milý trochu neuvěřitelný příběh dvou rozdílných lidí, které spojuje velká životní ztráta, ale kdo z nás ví koho v životě potká. Paula a Helmut byli neskuteční a moc se mi líbili.

Osudová ženaOsudová ženaRenáta Názlerová

Není to úplně žánr, který bych vyhledávala, ale přečteno na jeden zátah za jeden den a líbilo se mi to. Pěkná oddechovka s celkem napínavým příběhem, kdy jsem si postupně Annu docela oblíbila.

Hledejte jiHledejte jiRick Mofina

Za mě slušný, napínavý až až. Líbilo se mi, že opravdu až do konce netušíte kdo za zmizením Riley vězí.

Dívka na kolejíchDívka na kolejíchHeather Gudenkauf

Drastický začátek a potom plno lží a mnoho podezřelých. Dobrý příběh o dětech zobrazující šikanu, osamělost a rádoby přátelství po netu. Závěr jsem ke konci tak trochu předpokládala, ale líbil se mi.

Špinavá tajemstvíŠpinavá tajemstvíHelen Cooper

Nebylo to špatné čtení, ale také to nebyl žádný zázrak. Nejvíc se mi líbil příběh tajemství Freyiny matky, kdy vlastně udělala něco špatného jen proto, že chtěla chránit svou mámu.

Co po ní zbyloCo po ní zbyloEric Rickstad

Moje první kniha od tohoto autora a ano líbila se mi. Krátké kapitoly, které se dobře četly a příběh se mi líbil. Hlavní postava otec ztracené dívky a manželky dělal co mohl a dlouhá léta žil s pocitem, že si ostatní myslí, že v jejich zmizení má prsty.

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitěVyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitěTerézia Ferjančeková

No nevím, už jsem starší ročník a na mne je to trochu silná káva. Některé výrazy a otevřenost děvčat mi občas šla proti srsti. Ale na druhou stranu kdybych byla dospívající dívka v této době asi bych si to ráda přečetla, protože jsou tam některé věci celkem dobře vysvětlené. Takže nezavrhuji, byla jsem zvědavá tak jsem si knihu přečetla.

VesniceVesniceKristýna Trpková

Týý brďo, už jsem dlouho nečetla tak dobrou detektivku. Napínáve, pochmurné, nepředvídatelné a hlavně vás příběh pohltí a vy čtete a čtete abyste zjistili kdo ty chlapce odvedl a proč.

V zahradě záštiV zahradě záštiCamilla Bruce

Obsáhlá kniha o jedné nešťastné ženě, která se mstila mužům celý život. Nikdy jsem o této vražedkyni neslyšela a tak jsem si nějaké informace po přečtení knihy vyhledala.
Kniha je napsána velmi dobře. Určitě stojí za přečtení.

Odbočka v lesíchOdbočka v lesíchKateřina Karolová

Povedená parta, různé charaktery a vztahy mezi sebou na rozdílných úrovních. Nejprve trochu zdlouhavější úvod do děje a potom "Akta X" po česku. Krátké kapitoly, které vás nutily číst dál, aby jste zjistili co za tím vším vězí.

VrányVrányPetra Dvořáková

Smutné, bolestivé pro mne jako pro matku a pro mne jako pro dceru i pro mne jako pro sestru. A přitom se to děje stále. Celou dobu jsem Báře držela palce a konec mě zasáhl jako blesk z čistého nebe.

Jedno malé prasátkoJedno malé prasátkoRob Ashman

Kniha o pomstě. Drsné, rychlé, trošku přitažené za vlasy, ale jako jednohubka fajn.

Ve tměVe tměPeter Derňár

Tak to byla jízda. Všechny části byly super, jak z pohledu Petera, tak z pohledu Tomáše a nejinak pohled do minulosti. Výborný nápad a nemusela tam být hromada mrtvol na to, aby člověku běhal mráz po zádech. Mám radost, že je autor ze Slovenska.

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

Dobrá detektivka, rychlý děj, napínavé, poutavé, strach z ohně sugestivně popsaný.
Prolínání současnosti s minulostí, hříchy z minulosti. Za mě dobrý příběh.

Děti nade všeDěti nade všeDelphine de Vigan

Kniha se mi moc líbila. A i když jsem starší ročník, nebo právě proto, bylo pro mne děsivé jak v dnešní době dovedou lidé odhalovat své soukromí a životy na sociálních sítích.

Žena na lesní cestěŽena na lesní cestěMegan Goldin

Nebylo to špatné čtení, napínavé čtivé, vraha jsem odhadla celkem brzy i když jsem v druhé polovině trochu zapochybovala o svém odhadu. No a konec podle mne bohužel odpovídá realitě, vzhledem k právním systémům a přímým důkazům.

SlužebnáSlužebnáAlicja Sinicka

Napětí od začátku do konce. Líbilo se mi to.

DoživotíDoživotíBilly O’Callaghan

Zajímavé, smutné, drsné, ale zároveň hezké čtení.

Bez tvářeBez tvářeRob Ashman

Mám raději jednodušší vraždy a míň mrtvol, ale jinak se mi kniha líbila. A detektiv inspektorka Rosalind Krayová mi sedla. Dobrá detektivka.

Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éryFenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éryMartin Jonáš

Velmi zajímavá kniha nejen o Angele M., ale i o životě v Německu.

Konec létaKonec létaAnders de la Motte

Tento příběh se mi líbil víc než Podzimní případ. Prolog, kde se malý Billy ztratil nastartoval mou zvědavost zjistit co bylo dál.

Podzimní případPodzimní případAnders de la Motte

Líbilo se mi to. Zajímavý příběh z minulosti, který zasahoval dlouho po jedné zlé události do dalšího života lidí, kteří měli svou vinu, ale to nejhorší neprovedli.

Tři kroky od peklaTři kroky od peklaVeronika Černucká

Tato se mi líbila víc než Dům na konci cesty. Rychlý děj, i když mrtvých bylo až moc, ale zápletka se mi líbila. Přečteno během jednoho dne.

Holandská vilaHolandská vilaAnn Patchett

Moc se mi to líbilo, vyprávění Maeve a Kevina mě naprosto vtáhlo do děje.

Hora duchůHora duchůKyle Perry

Nebylo to špatné, první třetina byla hodně povedená. Potom už mě to tolik nebavilo, ale dočetla jsem.

Doteky zabitýchDoteky zabitýchIva Procházková

Dobrá česká detektivka, která neurazí.

Les vzpomínekLes vzpomínekSam Lloyd

Skvělé, napínavé, stále nějaké zvraty, překvapivý závěr. Není možné Elissu neobdivovat a nedržet jí palce.

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Trochu zklamání. Mám ráda české detektivky, ale tato mě moc nenadchla.