peko peko komentáře u knih

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

"Potíž se sociopaty tkví v tom, že nikdy nevíte, kde mají hranice." Ze Zahradníka a jeho syna Averyho vám bude hodně špatně. Kniha luxusní, drsná, zvrhlá, posedlá ... Není pro slabší povahy a těm ostatním doporučuji.

11.09.2017 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Kniha se mi velmi líbila. Střídaní kapitol z pohledů všech "hlavních" postav mi maximálně vyhovuje. Samotný příběh? Napínavý až do konce. Anotace slibuje - útěkem to teprve všechno začíná! A opravdu. Peklo, na které se nemůže nikdo dopředu připravit. Následný hyenismus a lynč lidí, médií.... Člověk si vůbec nedokáže přestavit, jak jednání brutálního psychopata "zacvičí" nejen s obětí, ale se všemi blízkými, rodinou ...... Knihu určitě doporučuji.

07.09.2017 5 z 5

Hoď to za hlavu...místa je tam dost Hoď to za hlavu...místa je tam dost Alexandra Reinwarth

Knihu doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit. :-)

03.09.2017 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Musím odložit na neurčito. Nedočteno. Na knihu jsem se těšila, bohužel mi nesedí ... Za bestseller rozhodně nepovažuji, ale své čtenáře si určitě najde. :-)

03.09.2017 1 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Duchařská povídka - Flynn dokáže na pár stránkách vykouzlit hororový, napínavý a velmi čtivý příběh ..... a vám zamotat hlavu. :-) Rozhodně doporučuji přečíst.

03.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kdo se skrývá pod pseudonymem J. P. Delaney? Po přečtení knihy to není už vůbec důležité. Přejete si jediné, aby autor ve své tvorbě pokračoval. :-) Laťka je nastavena hodně vysoko.
Prezentuje se Edward opravdu jako zmučený génius, který ztratil lásku svého života? Proto se stal arciminimalistou? Bláznivým perfekcionistou? Nebo je to jen tyran? Podle jakého vzorce si vybírá své nájemníky (nájemnice) do svého luxusního domu s adresou Folgate Street číslo jedna? Dali byste dohromady seznam všeho, co považujete ke svému životu za nezbytné? Slyšeli jste už termín "pseudologia phantastica"?
Tuto knihu doporučuji všem vášnivým knihomolům psychothrillerů! Opravdu pomyslná třešinka na dortu ve svém žánru. :-) Kniha vás udrží v pozoru od prvních řádků a graduje každou další kapitolou... Litujete, že je konec!

01.09.2017 5 z 5

Zkus mi věřit Zkus mi věřit Radka Bryšová

Tak jsem podpořila další českou autorku a pustila se do příběhu Terezy a Dominika. Oddychovka na jedno letní odpoledne. :) Sympatické mi bylo bydliště hlavních postav - jih Čech. Četlo se to dobře, ale ... na českou beletrii dostala čeština pořádně na frak. Vypadá to, že kniha vůbec neprošla korekturou, a proto ubírám hvězdu (překlepy a chyby mě při čtení nepříjemně rušily). :-)

30.08.2017 4 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Na knihu jsem se moc těšila a k mé velké radosti jsem ji vyhrála i s podpisem autorky společně s originální záložkou. :-)
Děkuji Vám ještě jednou i touto cestou, Markétko!

Kniha mě dle očekávání nezklamala, krásně plynule se četla, příběh se mi opět moc líbil (jako všechny knihy této české autorky). Sedí mi styl vyprávění, zase a znova sympatické postavy, s výjimkou chladné matky a despotického otčíma. Téma vinařství bylo velmi zajímavé a poučné pro laika z jižních Čech. Detektivní zápletka jen zvyšuje napětí a atraktivitu celého příběhu. Viola se poprala se svým dědictvím bravurně, jen je mi líto, že neměla šanci poznat svého skvělého dědečka. Mám jedinou výtku, která v žádném případě neubírá na plném počtu hvězdiček - u čtení této knihy máte neustále chuť degustovat. :-D

Pokud hledáte pohodové čtení, určitě se do Pohárů touhy pusťte. Za sebe rozhodně doporučuji ...

P.S. Nezapomeňte se předzásobit vínem. ;-)

15.08.2017 5 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Nemrazilo mě, ani jsem nebyla vzrušená ... :-D Atributy psychothrilleru mám nastavené asi jinak, přesto se kniha skvěle četla, zajímavé téma a překvapivý závěr. Za přečtení rozhodně stojí. :-)

01.08.2017 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Výborná a napínavá detektivka! Kniha se mi velmi líbila, děj měl spád, celý tým vyšetřovatelů mi byl sympatický. Doporučuji. :-)

18.07.2017 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jsem spokojená. Sice mi to přišlo překombinované a místy hodně přitažené za vlasy, ale další knihy si určitě přečtu. Mám ráda českou tvorbu.

15.07.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Přestože již dávno nejsem cílová skupina, knihy této autorky mám velice ráda. Příběh se mi líbil. Oddychovka na letní odpoledne, příběh citlivý, jemný a dojemný.

07.07.2017 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Manželova žena splnila všechny mé atributy psychologického románu. Perfektně zpracované, propracované a naporcované - tak to mám ráda. :-)

Každý máme v sobě temnou stránku. Vrstvy toho dobrého i zlého. Pravdy i klamu. Vřele doporučuji! :-)

05.07.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha mě velmi lákala, těšila jsem se na ni! Ale....
Jsem zklamaná. Dvě dějové linky mě rušily, kniha se mi nečetla nejlépe, musela jsem se hodně soustředit a číst pozorněji. Za sebe si myslím, že humbuk okolo této knihy byl přehnaný. Určitě si své čtenáře najde. :-)

04.06.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

"Bylo hrozné, jak byl jeho fyzický vzhled v naprostém rozporu s jeho ďábelskou duší. A pokud dokázal ošálit i mě, pokud mě dokázal byť jen na pár vteřin nechat zapomenout, co jsem o něm věděla, jak by se mi mohlo podařit přesvědčit ostatní, že je to vlk v rouše beránčím?"

Další skvělý psychothriller, od kterého se nedá odtrhnout a který rozhodně stojí za přečtení. Za sebe doporučuji!

04.06.2017 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha se mi líbila, odpočinková, příjemná, čtivá. Doporučuji.

31.05.2017 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Začátek knihy jsem těžko rozjížděla, i jsem chtěla knihu po pár stránkách odložit. Na kapitoly z pohledu Lisy jsem si musela zvyknout, naopak z pohledu agenta to mělo spád a celý příběh se tím oživil. Nakonec dávám plný počet - kniha se mi líbila.

28.05.2017 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Kniha, která nadchne všechny příznivce thrillerů! Napínavá, velmi čtivá a až do konce opravdu nevíte, KOMU VĚŘIT! :-) Postavy mi byly sympatické.

"Instinkt měl v životě samozřejmě své místo, ale byly chvíle, kdy záleželo jenom na faktech." Doporučuji!

28.05.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Za sebe můžu knihu doporučit všem milovníkům psychothrillerů. Povedená obálka přesně vystihuje to, co kniha slibuje! Nevěřte této knize! Nevěřte tomuto příběhu! Nevěřte ani sami sobě a ať se děje cokoliv, hlavně NEPROZRAĎTE KONEC!
Kniha je čtivá, dějově se mi velmi líbila .... Nabízí skvělou příležitost nahlédnout pod pokličku spánkové paralýzy, která opravdu dokázala vyděsit... Davida jsem chvíli nesnášela, chvíli milovala .... Tepovou frekvenci zvyšuje Adele i Louise napříč celých příběhem.

28.04.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Těžké téma, ovšem mistrovsky podané. Silný smutný příběh. Za sebe doporučuji.

03.04.2017 5 z 5