pejty pejty komentáře u knih

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Skoro u každého předchozího dílu jsem psal v komentáři, že série Kate Daniels je díl od dílu lepší. No a tady nemůžu jinak, než svůj výrok opět zopakovat.

25.06.2017 5 z 5

Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Katty Joyce (p)

Hugh Laurie a jeho ztvárnění Dr. House je pro mě srdcová záležitost, tak jsem si řekl, že se překonám a jednou si přečtu také knihu o známé osobnosti a jeho životě. Musím říct, že jsem byl mile překvapen a hltal jsem jednu stránku za druhou a pak mi to najednou došlo a já zjistil, že mě ta kniha vlastně baví. Katty Joyce pojala tuto knihu velmi svérázným způsobem a dokázala mě opravdu zaujmout a vylíčit život Laurieho a jeho osobnost a názory, tak příjemným a čtivým způsobem, že jsem se po celou dobu čtení velmi dobře bavil a najednou jsem zjistil, že se ocitám na poslední stránce knihy a že už není odpoledne ale večer.

28.06.2016 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Kniha je rozdělena na tři části, které bohužel jsou strašně nevyrovnané. První část bych hodnotil velmi kladně. Četla se velmi dobře, byla zajímavá a místy i poměrně vtipná. Zato druhá část byla neskutečně nudná a úmorná a měl jsem velký problém s tím, abych tu knihu vůbec dočetl. Ty novinový články pana Povondry prostě tam neměly být. Poslední část je už zase trochu lepší, ale už mě nedokázala tak nadchnout jako ta první část. Nejlepší na celé knize ovšem byla poslední kapitola, kde autor mluví sám se sebou a řeší otázky, na které by si už lidé měli najít odpovědi. Pro mě kniha byla velmi zajímavou, ale díky útrpné druhé části jsem ji trochu zavrhl.

06.06.2016 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Pro mě toto byla kniha dvou tváří. Ta první krásná tvář vypráví strhující příběh ženy, která se v životě dostala na samotné dno a zvolila velice zvláštní a zajímavou cestu, která jí pomohla se z toho dna odpoutat a dostat se zpátky na vrchol. Ta druhá tvář knihy už tak pěkná nebyla a to zejména kvůli stylu, jakým byla napsána. Nemůžu si pomoct, ale pro mě ta kniha byla neskutečně nudná a velice rozvleklá a musím říct, že pro mě bylo neskutečně trýznivé jí číst. Kdyby ten příběh nebyl tak silný tak bych se na tu knihu vykašlal už v půlce a v podstatě bych už stejně o nic nepřišel, neboť se vyprávění točí pořád a stále dokola.

22.05.2016 3 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Za začátku jsem se do knihy nemohl moc začíst, což bylo způsobeno trochu chaotickou zápletkou a hlavně absencí humoru, který jsem si tak moc oblíbil v prvním díle. Pak se ale najednou z ničeho nic spustila kulometná palba hlášek a siláckých řečí vycházející z úst hlavní hvězdy příběhu Kate a já se začal královsky bavit. Navíc se děj začal trochu vyjasňovat a stal se hodně zajímavým a já už věděl, že tato kniha je opět terno a začínám chápat, že série Kate Daniels rozhodně patří mezi ty série, které by měl každý milovník dobré fantasy znát. Absolutně úžasný zážitek, který je snad ještě lepší než jaký byl u prvního dílu.

18.04.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Absolutně strhující čtení, které ani nebudete chtít ukončit dřív než na poslední stránce. Nejnapínavější, nejtemnější, nejakčnější děj plný kouzel a konečně i plný kouzelnických soubojů, kterých se tu dočkáme požehnaně. Závěrečná velká bitva o Bradavice byla fenomenální a četla se jedním dechem, ale bohužel pak přišel samostatný závěr, kde Harry čelí Voldemortovy, který mě bohužel trochu zklamal. Skoro mi to připadalo, že už to chce mít Rowlingová za sebou a tak to prostě rychle ukončila a utnula. Až na samotinký závěr to pro mě bylo dokonalé dílo.

19.01.2016 5 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Podle mě je to kniha, která když se někomu dostane do ruky, tak jí poměrně rychle přečte. Taky aby ne, je to totiž vcelku čtivé, děj rychle odsýpá a také to není kniha, u které by člověk musel nějak zvlášť přemýšlet. Ale nakonec pár dní potom, co se kniha dočte a odloží, se na ní velmi rychle zapomene, neboť v ní nebylo nic co by stálo za zapamatování. Prostě tuctová kniha, která nijak nepohorší, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

12.01.2016 2 z 5

Bestiář světa Harryho Pottera. Celkem zajímavé doplňkové čtení, ale jen pro opravdové fanoušky. A i ti si myslím nebudou úplně nadšeně u knihy pískat.

11.12.2023 2 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Četl jsem společně s přítelkyní a musím říct, že když už nic jiného, tak nás kniha přiměla k diskuzi. Musím uznat, že je to čtivé a má to zajímavé myšlenky, které jsme spolu s přítelkyní poté rozebrali.

20.08.2023 4 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Další úžasné dílo od Niedlicha. Jeho humor a styl psaní mi opravdu sedí a mám rád jeho knihy.

Krásná, vtipná a srdečná knížka, která nenuceným způsobem fylozofuje o životě a smrti. A ten závěr! No musím říci, že mě opravdu zasáhl.

16.06.2022 5 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

No musím se přiznat, že jsem velmi zklamaný. Na to, že kniha vyhrála cenu knižního klubu, tak je velmi slabá. Nulový příběh, místy nelogické a dokonce některé části si i protiřečí s tím, co je řečeno v závěru.

Pro mě opravdu velké zklamání. Jedine pozitivum je, že se kniha četla poměrně dobře a byla krátká.

21.09.2021 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Toto tedy není můj šálek čaje. Opravdu jsem trpěl každou stránkou a měl jsem, co dělat, abych to dočetl. No zkušenost dobrá, ale nikdy víc. Utahaný děj, který sice byl zajímavý zápletkou, ale byl tak rozplyhlí, že se to nedalo vydržet

05.06.2021 1 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

Krásný návrat k mému nejoblíbenějšímu assassinovy. Připoměl jsem si dobu, kdy jsem tu hru hrál a popravdě ji mám chuť si zahrát znovu. Asi si jdu zahrát.

04.05.2021 5 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Starý dobrý Hraničářův učeň nezklamal. Jako obvykle se kniha četla sama. Jediný problém zde vidím v tom, že si musím počkat na další knihu, abych věděl jak to dopadlo.

03.01.2021 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Velice silný zážitek si z přečtení této knihy odnáším. Je hrozné si představit, že něčeho takového byl/je člověk vůbec schopen a je neskutečné, že to někdo vůbec dokázal přežít.
Kniha je napsaná neskutečně čtivě a předá čtenáři pohled jedenáctileté dívky na to, co zažila (přežila) v Osvětimi.

27.09.2020 5 z 5

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Už prostě nemůžu hodnotit lépe. Kniha ačkoliv jsem ji přečetl jedním dechem mě opravdu zklamala. Dobrodružství Volavek na mě působilo stroze a připadalo mi, že Flanagan už neví co by napsal a tak jen prodlužuje úspěšnou sérii o další kousky.

25.04.2020 3 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Tak tato kniha se pro mě stala noční můrou, kterou jsem dočetl jen díky mojí tvrdohlavosti. Jednu hvězdu dávám za to, že samostatný příběh je moc zajímavý a opravdu mě oslovil. Ale jinak na knize shledávám všechno špatně. Opravu jsem totiž nečekal, že budu číst čtyři příběhy. Bohužel naprosto stejné!! Kde jediný rozdíl byl v tom, že je na nich vidět autorův vývoj. Další velký problém pro mě byl ten, že polovina knihy byla psaná spíše stylem odborné publikace na téma: jak se vyvíjel Pán prstenů, jeho svět a mytologie. Posledním problémem pro mě bylo, že na konci byly rejstříky obrázků, kde by mě opravdu zajímalo, proč je tam dávají, když čísla stránek se stříleli spíše od boku než, že by odkazovali na správné stránky. Ten poslední problém bych normálně přešel, ale bohužel jsem knihou tak frustrovaný, že mě tato skutečnost opravdu dorazila. Opravdu velké zklamání.

30.01.2020 1 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Bohužel musím říct, že jsem z knihy zklamaný. Kniha má velmi zajímavý příběh a odehrává se na skvělém místě, takže jsem očekával něco velkolepého. Bohužel jsem dostal jen malou ochutnávku toho, v co jsem doufal. Prvnich 200 stran jsem se celkem nudil. Autor strašně natahoval příběh a já jsem se dozvídal každou nepodstatnou věc. Pak když konečně kniha přidala na obrátkách, tak během několika málo okamžiků najednou skončila a já byl plný frustrace, protože my došlo, že příběh skončil, aniž bych dostal jedinou odpověď na všechny podstatné otázky ohledně děje a postav. Myslím, že tato kniha je vzor nevyužitého potenciálu.

24.11.2019 2 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Další skvělí kousek s Reacherem v hlavní roli. Tato postava mě asi nikdy neomrzí a já vždy budu nadšeně hltat každou stránku. Musím ale říct, že jsem už četl lepší knihy o Reacherovi. Tentokrát mě totiž trochu zarazil pomalý rozjezd a vlastně po celou dobu knihy celkem vlažný děj, který se poměrně táhne a ani konec který konečně přinesl nějaké napětí mě nijak neohromil. Ale byl to Reacher, takže jsem byl spokojen.

03.08.2019 4 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Pro mě určitě nejlepší kniha ze série. Atticus a Granuaile to tentokrát rozjeli na plný pecky. Akce střídá akci a hláška střídá hlášku. Úžasná knížka, která prostě nešla odložit.

07.07.2019 5 z 5