peitho.1 Online peitho.1 komentáře u knih

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Velice příjemné překvapení a v rámci svého žánru hotový poklad. Vřele doporučuji a doufám, že u nás vyjdou i další díla této autorky.

02.11.2017 5 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Celkem originální námět, i když místy bych si představovala trochu jiné pojetí, podle mě se dal potenciál využít lépe, ale zase musím ocenit čtivost, zamilovala jsem se do Patricka a líbil se mi závěr, takže i když to vypadalo jen na 4*, tak nakonec s odřenýma ušima 5*.

17.10.2017 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Byl to krásný příběh, jen té lásky bylo už někdy příliš, myslím, že bychom pochopili, jak moc se milují i bez toho, aby to bylo na každé stránce napsáno, někdy i dvakrát...
Některé části byly opravdu krásné (stopy v písku, ples, lampiony), ale jiné bohužel už méně (Runeho chování po návratu, jak jednal s otcem a bratrem, až nepřirozený optimismus atd.), navíc se pořád nedokážu rozhodnout, jestli se mi líbil ten závěr nebo ne...
Největší mínus má ale nakladatelství za zadní obálku, takový neskutečný spoiler, myslím, že nejednomu čtenáři zkazili překvapení, které by se jinak dozvěděl až v třetině knihy :/

11.10.2017 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Úžasná kniha! Plná lásky a námětů k přemýšlení, například o tom, jestli může být jen jedna láska ta pravá, jak jediný okamžik dokáže změnit celý náš život a jak ovlivňují lidé kolem nás to, čím jsme. Navíc si zamilujete hlavní postavy, že ani nevíte, komu máte vlastně fandit :) Vřele doporučuji!

05.10.2017 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Opět povedený kousek od S. Brown, kterou mám moc ráda. Ani tentokrát nechyběla detektivní zápletka, trocha romantiky a závěrečné překvapení. Jsem moc spokojená a doporučuji :)

03.10.2017 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Úžasně milá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem a s úsměvem na tváři :) I když je to YA, tak jsem jedinkrát neměla chuť si zaťukat na čelo, co to zase ty postavy dělají/řeší a ani jsem tu nenašla teenagerovskou naivitu, což jsou věci, co mi na YA knihách často vadí.
Za mě plný počet a vřele doporučuji!

30.09.2017 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Pro mě bohužel zklamání. Příběh mi připomínal 50 odstínů ve verzi pro teenagery, nic nového pod sluncem a ani postavy mi tentokrát nepřirostly k srdci. Na druhou stranu oceňuji čtivost a krásnou obálku, vracet se k ní už ale nebudu.

27.09.2017 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělé zakončení příběhu Reeda a Elly. Opět skvělé postavy, které si zamilujete i ty neméně skvělé, které budete s chutí nenávidět. Autorka opět nezklamala a vytvořila čtivý a oddechový příběh plný lásky. Teď mi nezbývá než doufat, že u nás vyjdou i další díly, které mají být zaměřeny na Eastona, kterému prostě nemůžete odolat :)

27.09.2017 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Velice silný příběh, pro mě osobně o to víc, že sama mám jednoho autistického a jednoho mladšího zdravého syna, i když my jsme teprve na začátku cesty.
Většinu času to nebylo veselé čtení, ale o to víc bylo poučné. Jediné, co mě celkem mrzelo, bylo to, že jsem ještě před polovinou knihy přesně odhadla, co se vlastně stalo, takže překvapení se na konci bohužel nekonalo.
Každopádně knihu vřele doporučuji, je skvěle napsaná, napínavá, má neotřelé téma a pokud máte ve svém okolí někoho s poruchou autistického spektra, tak vám kniha pomůže přiblížit jeho svět a způsob uvažování.

23.09.2017 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Ještě o něco horší než druhý díl. Cestování časem, opět dobrý nápad, ale naprosto nevyužitý potenciál, bylo to chaotické, první zhruba dvě třetiny mi přišli o ničem, do čtení jsem se musela nutit, konec lepší, ale pořád tomu hodně chybělo. Luce je pořád nesympatická a vedlejší postavy, které minulé díly dost pozvedly se tu bohužel jen semtam mihnou. Čtvrtému dílu ale ještě šanci dám, když už mám za sebou tři, ale už si od toho moc neslibuju, autorčin styl mi bohužel moc nesedl a to se asi nezmění...

24.02.2016 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Moc hezky napsaná kniha, četla se úplně sama, hodně se mi líbil styl psaní, super zápletka, sympatické postavy, vtip, no co k tomu ještě dodat... Za den přečteno a většinu času s úsměvem na tváři :)

20.02.2016 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Námět je super, ale zpracování bohužel dost pokulhává. Styl psaní mi místy moc neseděl a i když mám ráda tvrdohlavý hlavní hrdiny, tak mi Luce vůbec nesedla, často se chovala dost naivně až hloupě, až jsem si párkrát musela zaťukat na čelo, co to zase vyvádí, o jejích myšlenkových pochodech ani nemluvě. Nedávno jsem četla Divergentní trilogii a Nástroje smrti, kde byly hrdinky taky pěkně tvrdohlavý baby, ale aspoň jejich chování dávalo smysl a dělaly to z dobrých důvodů, což se o Luce říct bohužel nedá... Drží to spíš vedlejší postavy, hlavně Daniel a Cam, ale těch jsme si bohužel v tomhle díle moc neužili... Dalšímu dílu ale ještě šanci dám, jen ne hned, musím si od týhle ságy trochu odpočinout a budu jen doufat, že příště to bude aspoň o kousek lepší...

19.02.2016 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po prvních pár stránkách jsem to chtěla vzdát, nějak jsem se nemohla začíst, ale DÍKY BOHU, že jsem to neudělala, najednou mě to, ani nevím jak, vtáhlo do děje a nemohla jsem přestat číst a překvapivě to tak mám u všech dílů, i když jednička se mi líbila asi nejvíc, tak je celá série skvělá. Jen je škoda, že se moc nepovedlo ani filmový ani seriálový zpracování, protože knihy jsou prostě geniální.
Nakonec jsem přišla na chuť i Simonovi, který mě první dva díly neskutečně vytáčel, ale všechny postavy díl od dílu zrají a nejde je nemilovat. A Jace s jeho hláškama prostě nemá chybu :)

11.02.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Ten konec autorce asi jen tak neodpustím, sice asi chápu, proč to udělala, ale já bych radši uvítala předvídatelnější, ale zaslouženější závěr série, takže radši zapomenu na posledních zhruba dvacet stran... Celkově je to asi neslabší díl, ale i tak jsem knihu četla jedním dechem, moc se mi líbilo, že se ve vyprávění střídali Tris s Tobiasem a získali jsme i jeho pohled, to mám u knížek moc ráda, takže sice s odřenýma ušima, ale těch pět hvězd nakonec dám.

02.02.2016 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Nemá smysl to porovnávat se seriálem, příběh má jen pár společných styčných bodů, jinak se každý ubírá jiným směrem. Seriál miluju a kniha mě taky zaujala a jsem docela ráda, že nejde o identický příběh. Navíc se krásně čte, moc se mi líbí styl psaní. Teď mám zrovna v ruce druhý díl, tak jsem zvědavá, jak to bude dál :)

20.01.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Krásný příběh, jen škoda, že se nevyplnilo hrdinovo/autorovo varování na začátku...

06.01.2016 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Sparks nikdy nezklame, opět krásně propracovaný příběh, hlavně se mi líbil konec, kdy do sebe všechno hezky zapadlo. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

06.01.2016 5 z 5

Jack a fazole Jack a fazole Ed McBain

Jak mám McBaina ráda, tak tahle kniha mě nějak nezaujala, nemohla jsem se pořádně začíst a ani rozuzlení mě nijak nenadchlo.

06.01.2016 3 z 5