Jack a fazole

Jack a fazole https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5616/bmid_jack-a-fazole-uzl-5616.png 4 86 11

Matthew Hope série

Jedna věc je jistá: žádné pohádky nejsou. Advokát Matthew Hope má další případ. Jeden z jeho klientů, dvacetiletý mladík Jack McKinney byl zavražděn. Jack se údajně rozhodl zakoupit pozemek pro pěstování fazolí. Avery Burril tvrdí, že má v ruce platnou kupní smlouvu a požaduje své peníze a tak Matthew, který se opět, jako již několikrát, ocitne v situaci, kdy jej pátrání po okolnostech zmíněné obchodní transakce uvede na nebezpečnou půdu. První brožované vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Jack and the Beanstalk , 1984

ArwenAragorn
31.07.2022 4 z 5

75%

...Povídal, že (pozn. peníze) jsou v Depositu. Nevěděl jsem, co to znamená. Ptal jsem se ho, kde je k čertu ten Deposit? Nikdy jsem o žádném Depositu na Floridě neslyšel.
Další případ Matthewa Hopea. Jack si chce koupit pozemek na pěstování fazolí a je nalezen mrtvý. Počet mrtvých tím ale nekončí. Perfektní je výslech na konci. Detektivka je to moc pěkná, takže zase doporučím.

MV111
24.10.2020 3 z 5

Nejlepší z cele knihy je výslech na konci :-)

Disease
14.04.2020 4 z 5

Tentokrát mě (konečně) zaujal i případ sám.

konicekbily
01.04.2020 5 z 5

Když mám pocit, že si potřebuji přečíst nějakou odpočinkovou četbu, tak mám pár autorů, ke kterým se s důvěrou vracím. Ed McBain je jedním z nich. Očekávám, že budu mít před sebou srozumitelnou zápletku, vtipné dialogy a závěrečné vysvětlení - a to vše bez hluchých míst v textu (zbytečné protahování knihy). Přesně to jsem dostal i zde, a jsem spokojen!

čef
01.04.2020 5 z 5

Velmi uspokojivá detektivka, která se dobře četla. Už jenom proto, že je vyprávěná v 1. osobě, což hodně přispělo k přehlednosti. Také postav zde není příliš. Námět o nezvedených, blbých a až příliš sebevědomých mladých lidech, je jistě přitažlivý, zvláště také proto, že se zde nekonstruují žádné velké složitosti, co se motivů týče. Hlavní hrdina románu Mathew Hope je velice inteligentní, dokonce se vyznamenal v zápase proti dvěma násilníkům, ale se ženami má jako vždy smůlu, jestli se ještě tomu tak vůbec dá říkat. No, jak říkám, celkem dobré počtení.

moudivlacek
01.12.2019 3 z 5

Mám ráda detektivky tohoto příběhu i tuto sérii, byť je slabší než 87. revír. Ale tenhle díl mě prostě moc neoslovil. Trošku napětí na konci, nic moc zápletka. Ale na druhou stranu opět zde vítězí logika Matta. Ještě jako plus bylo pro mne kamarádství s detektivem Bloomem a jeho zaučení Matta v sebeobraně.
Doufám, že další díl bude lepší.

peitho.1
06.01.2016 3 z 5

Jak mám McBaina ráda, tak tahle kniha mě nějak nezaujala, nemohla jsem se pořádně začíst a ani rozuzlení mě nijak nenadchlo.

woodward
29.07.2015 3 z 5

Je to o trochu lepší než Zlatovláska, ale oproti předchozím dvěma Hopeovským titulům (Skřet a královna, Kráska a zvíře) tenhle titul připomíná nastavovanou kaši. Zbytečně dlouhé - zejména kvůli zbytečným odbočkám do Hopeova soukromého života. Tu a tam zmínka, to poslouží pro oživení a hlubší prokreslení scény, ale nemá se to přehánět.

Falquar
18.06.2015 3 z 5

V rámci žánru nemám žádné srovnání, nepočítám-li jeden román od Haileyho a pár Sherlocků; a upřímně, vedle těchto titulů působí Jack i se všemi svými fazolemi podivně plytce a rozplizle. Úděly některých postav byly už od začátku snadno předvídatelné, rozuzlení zápletky mělo k heuréce asi tak blízko jako fazole k marjánce, a když se hlavní hrdina ve finále ocitl strašně neklišoidně v nemocniční posteli, kniha v mých očích definitivně klesla a nenávratně zmizela v mlze zapomnění - pardon, průměru. Nepomohla tomu ani povrchní ich forma z pohledu Matthewa Hopea, advokáta, který je za a) advokát, který s vraždami nemá co dočinění, a přesto jsou jeho odhady místy tak přesné, že trumfnou i profíky; b) ňouma, jemuž se do postele cpou ty největší kočky široko daleko; a konečně za c) talentovaný bojovník, co po jedné (?) cirka dvouhodinové (?) lekci dá dvěma chlapíkům naráz takovou nakládačku, že z toho oba borci lehnou, přestože pár dnů zpátky to byli oni, kdo mu zmalovali ksichtík k nepoznání.
Ale abych pořád neprskala; četlo se to dobře, zápletka taky skýtala pár překvapivých momentů a i tu edukativní hodnotu to mělo (aneb příručka k americkému farmaření), leč zároveň jsem nikde nenašla nic, co by mě přimělo si tuhle McBainovu knížku či McBaina samotného zapamatovat. Zasloužených šedesát procent.

Blaník8
25.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha, ke které se často vracím, četla jsem ji ve slovenštině, i tak čtivá, působivé líčení prostředí - jsem tam, kdykoli knihu vezmu do ruky :-)..plynulý děj,překvapivý závěr..:-)Vemte si ji na zimní dovolenou - zahřeje!! :-)

s_lina
04.07.2012 3 z 5

Mne sa to dobre citalo. Nebolo to az take napinave, ale ani tam neboli nudne pasaze. Pribeh nebol prilis rozvinuty, na druhej strane som sa dozvedela nieco o chove dobytka a naslednom spracovatelskom priemysle. Odporucam ako taku jednohubku na oddychnutie.

Matthew Hope

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  75%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Jack a fazole je v