peitho.1 peitho.1 komentáře u knih

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Jedním slovem: MILÁ! Na knize je hodně znát, že je psaná spíše pro mladší ročníky, ale já jsem si jí užila i když už mi před nějakou dobou bylo 30 :) Jedinou výtku bych měla k velkému výskytu klišé a přeslazenosti, ale od této autorky jsem to tak trochu čekala a zrovna tady ještě zvládla, i když těsně, nepřekročit mojí únosnou míru (jako je jí to povedlo ve dvojce Cindera a Elly).
A teď by to chtělo ještě další díl o zbylých bratrech Andersonových :)

17.09.2019 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Příjemná a dobře napsaná žánrovka. Jak už to u těchto knih bývá, tak originalitou moc neoplývá, ale četla se dobře. Na odpočinek, kdy se vám nechce moc přemýšlet je to ideální volba.

17.09.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Opět se ukázalo, že tyhle autorky prostě umí. Trochu jsem měla obavu, jak se se vším popasuje Jamie, přeci jen Wes už měl jasno od začátku, ale bylo úžasné sledovat, jak se pomalu jejich vztah buduje, bez zbytečných dramat a přehnaného pitvání vlastní identity.
Oba hrdiny si nejde nezamilovat, jsou skvělí a krásně k sobě pasují. Jen je škoda, že tahle série nevyšla až po Hodným klukovi. Jednoznačně 5*.

13.09.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jestli tato kniha něčím vyniká, tak neuvěřitelnou čtivostí, Manželé také nebyli špatní, ale tato kniha je ještě o kus lepší. Celou dobu jsem balancovala mezi 4 a 5*, ale za tu poslední kapitolu musím dát 5*, ta byla geniální a ukázala, že nic není tak jasné, jak by se mohlo zdát.

09.09.2019 5 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Krásně a citlivě napsaná kniha. Ideální pro ty, kdo mají rádi příběhy z prostředí amerického maloměsta, kde se setkává minulost se současností. Já jsem si vychutnala každou stránku.

02.09.2019 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Dávám plný počet *, i když mi stejně jako ostatním vadil dost urychlený závěr, ocenila bych, kdybychom se dozvěděli něco víc o tom, jaký život Helena vedla po válce a o Franzovi jsme se toho bohužel taky moc nedozvěděli. Nicméně podobné knihy jsou stále potřeba, je nutné si připomínat, co se dělo, aby se na utrpení těch lidí nezapomínalo a nemohlo se něco podobného opakovat.

29.08.2019 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Úžasná kniha, sice kraťoučká rozsahem, ale neocenitelná obsahem. Kéž by bylo více podobných knih, které nám umožní nakouknout do mysli člověka na spektru, samozřejmě to nejvíce ocení rodiče auti dětí, ale obrovským přínosem bude i pro kohokoliv, kdo s autisty pracuje nebo je má v rodině.
Pro mě, jako matku autisty, byla jedním z největších přínosů četby naděje a poznání, že se v těch hlavičkách skrývá mnohem více, než dávají na první pohled najevo a dostala jsem vysvětlení spousty věcí, s kterými se dnes a denně potýkáme a nikdy by mě ani nenapadlo, co by se za tím mohlo skrývat.
Za mě jednoznačně plný počet!

28.08.2019 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

V této knize je vše, co mám ráda, rodinné tajemství, prolínání minulosti se současností a romance, takže bych měla být nadšená, ale jako celek to pro mě bohužel moc nefungovalo.
Nic mě nenutilo číst dál, často jsem se musela do čtení nutit, děj šel moc po povrchu a do hloubky se dostal jen zřídka. Navíc mi dost často nedávalo smysl chování některých postav a závěr byl úplně zklamáním, i když jsem celou dobu tušila, kam to směřuje, tak jsem doufala, že se mýlím, ale bohužel ne...
Váhala jsem mezi 3 a 4 *, nakonec dávám 4 za krásnou obálku, ale nadšení se bohužel nekonalo.

25.08.2019 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Moje druhá (a určitě ne poslední) kniha od této autorky, která spíše než na velkých překvapeních, staví příběh na dokonale vypracované psychologii postav, napětí a čtivosti.
Rozuzlení jsem vytušila celkem brzy, ale to vůbec navadilo, i tak nějaké to překvapení zbylo a knihu jsem si užila, byla to skvělá kombinace thrilleru, detektivky, psychologického románu s pár prvky románu pro ženy.
Za mě velká spokojenost a doporučuji!

21.08.2019 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Stejně jako u předchozích dílů se jedná o velice příjemnou oddechovku.
Příběh hezky plyne, občas se zasmějete, občas vám je smutno a jindy máte vztek. Hlavní postavy jsou sympatické a je lehké si je zamilovat a jako bonus se setkáte i s hrdiny z předchozích příběhů.

17.08.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor je velice svérázná postava, která se po událostech z dětství uzavřela do své bubliny práce-domov a vše ostatní šlo mimo ni, včetně společenských pravidel. My pak sledujeme její cestu, kdy se po seznámení s kolegou z práce a jedné společné události, začne znovu otevírat světu. Její cesta je dlouhá, místy krkolomná a plná úsměvných momentů.
Jde o velice citlivě a mile psanou knihu o jizvách, které si neseme nejen na těle, ale také na duši.

14.08.2019 5 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Trochu jsem se obávala, jak bude toto téma zpracováno, tyhle knihy mají tendenci být hodně depresivní nebo naopak až přehnaně sluníčkové a plné nerealistického odhodlání a síly (snad chápete, jak to myslím, nevím, jak jinak to vyjádřit), ale tady se povedlo najít krásnou střední cestu.
Kniha je plná silných okamžiků. Je o hledání nových cílů, když člověk ztratí všechny, které do té doby měl. Je o tom, jak se hrdinka hroutí, ale potom znovu vstává. Je o lásce v různých podobách (partnerská, mateřská, sourozenecká). Je o odpuštění, i když k němu může vést dlouhá cesta.
Já jsem knihu přečetla v rekordním čase a mohu vřele doporučit.

09.08.2019 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout! Podle anotace jsem čekala další z řady erotických románů, ale byla jsem překvapená, že jde spíše o romantický příběh s perfektně vykreslenou psychologií postav, zejména co se týče hlavní hrdinky, která má Aspergerův syndrom. Na začátku jsem se trochu bála, aby se to nezvrhlo v parodii, jak se často stává, když se autoři snaží vykreslit autistické hrdiny, ale tady bylo na každé stránce znát, že autorka ví, o čem mluví (sama Aspergrův syndrom má). Takže vřele doporučuji všem milovníkům romantiky ;)

04.08.2019 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

No, tak přečíst se to dalo, ale na to, jak je knížka krátká jsem se s ní plácala docela dlouho, nějak mě nic nenutilo číst dál.
Hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy a ostatní postavy to moc nezachránili. Děj je předvídatelný, nedomyšlený a nedotažený. Na téma cestování časem existují mnohem povedenější tituly, u tohoto už za týden nebudete vědět, o čem to vlastně bylo...

01.08.2019 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Celkem fajn žánrovka. Téma cestování časem mám ráda, postavy mě štvaly jen občas, ale našlo se ale pár nelogičností v ději a hromada překlepů a celkově tomu prostě "něco" chybělo, aby to bylo na 5*.

14.07.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co ještě dodat, když už tu snad vše bylo řečeno. Velice silný příběh, z kterého mrazí a srdce se svírá a nechápe, jak může osud naložit tolik neštěstí na jednoho člověka. Taky oceňuji, že na rozdíl od jiných knih, které se zabývají holocaustem je tu i doba po a chování lidí k navrátilcům.
Tento příběh si v sobě ponesu ještě dlouho.

13.07.2019 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Přiznám se, že jsem byla zpočátku trochu skeptická, přeci jen o čem může celá kniha být, když je identita vraha prozrazená hned v první kapitole... Ale nakonec se ukázalo, že se jedná o pořádně napínavý kousek od kterého je těžké se odrhnout. Byla to prostě neskutečná jízda a já mohu milovníkům napínavých thrillerů jen doporučit.

12.07.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Velice povedený psychologický thriller, napínavý a čtivý od začátku až do konce. Prolíná se tu současnost s minulostí hned několika postav, aby se na konci všechno smysluplně poskládalo dohromady a i když jsem správně odhadla kdo je kdo, tak mě stejně čekalo nejedno překvapení. Milovníkům napětí a rozpracované psychologie postav vřele doporučuji!

09.07.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Velice příjemná kombinace detektivky a duchařiny okořeněné trochou romantiky, navíc velice dobře napsané. Příběh odsýpá, hrdiny si oblíbíte a po celou dobu budete příjemně napnutí, jak to vlastně všechno je. Pro mě velice příjemné překvapení a určitě si přečtu i další díly.

04.07.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Strhující závěr úžasné a originální série, která vyniká skvělou grafikou. Užila jsem si každou stránku a vřele doporučuji!

02.07.2019 5 z 5