Peetullka Peetullka komentáře u knih

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Všechny fejetony na jedno brdo...

18.03.2019 1 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jak označil tuto knihu Jeffery Deaver : ,,nechutně zvrácené " .
A má pravdu, kniha mě nenechala v klidu, prostě jsem musela číst dál a dál , až najednou byl konec.
Krátké kapitoly, žádná hluchá místa a ta kombinace vyšetřování s deníkem Opičáka byla opravdu třešnička na dortu - jeho rodina byla velmi zvrácená a opravdu se nedivím tomu , že takto vraždí - normálně jsem Opičákovi snad i fandila.
Těším se na další díl, jelikož mě zajímá jak to dopadlo s Matkou.

11.03.2019 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Knihu jsem vzdala a odložila. První strany vás vtáhnout do děje, ale za dalších padesát nuda . Velmi natažené a dlouhé dialogy . Vztah Matthewa s Dianou bez emocí. V postavách ze 16.stoleti jsem se ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Jedna scéna s Philipem mě velmi zaujala a dala jsem knize ještě šanci, ale ne, nedá se to.
Seriál mě velmi bavil, ale kniha i stylem psaní obrovská nuda.
Takže na vývoj toho příběhu si počkám ve formě seriálu.

09.03.2019 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Není úniku vypadal jako docela dobrý thriller, ale většinu času jsem se u knihy nudila.
Každopádně má tento příběh dobrý potenciál na dobrý film - psycho, zima a sníh k tomu děsivá muzika, proč ne ? Do kina bych asi na to zašla :D

Další kniha označená jako bestseller mě zklamala, asi po autorově novince nešáhnu.

06.03.2019 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Zatím nejlepší kniha od Miniera. Promyšlený a velmi napínavý krimithriller, který jsem hltala jedním dechem . A to jak se vše otočilo? Závěr mě velmi překvapil.

28.02.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Výhoda knihy jsou velmi krátké kapitoly, které nutí ke čtení dál a mají Vaši pozornost a přídavájí na napínavosti. Jen tedy velká škoda toho rychlého konce, ve kterým zůstává mnoho nezodpovězených otázek.

17.02.2019 3 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

Jedním slovem pecka!! Velmi podařené a promyšlené. Až do samého konce nevíte jak to dopadne, zda vrah dostane všechny a nebo taky ne?
Určitě, doporučuji.

27.01.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Námět skvělý, čtivý. Velmi oceňuji sociapatku Alex použít proti sociálně narušené detektivce Kim i když konec byl jasný jako facka.
Druhé vyšetřování ohledně zneužívání dětí dalo dějové lince zajímavý směr.

21.01.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Celkem příjemná detektivka, Kim jako hlavní hrdinka mi moc nesedla, ale čte se dobře a vrah i konec byl docela překvapení.

13.01.2019 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Ačkoliv se jedná o YA, tak kniha je velmi čtivá, zábavná, romantická i chvíli trnete hrůzou. Kdyby šlo, dala bych 3 a půl hvězdy, jelikož kniha průměrná není.
Postava Tessy je velmi sympatická, ačkoliv vůbec nevíte proč nechce vyjít z domu a dále se dozvídáte, že život celebrit není žádná procházka růžovým sadem.
Takový klasický příběh jak Popelka ke štěstí přijde se zajímavou zápletkou .. a ten konec? Kdy bude další díl? :D

03.01.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nádherný přebal knihy, poutavé reklamy na tento bestseller, ale ..
Z knihy nemám dobrý pocit i když je čtivě a svižně napsaná, profesor Theo je zajímavá postavička a ty jeho objevy? Podle mě nereálné, ale to mi ani tak nevadilo, jako že mu vše jde na ruku, ale uplně vše, nespletl se ani jednou a to je to co mě na tomto příběhu vadilo - proto ty tři hvězdy, kdyby šli tři a půl, tak dám tři a půl :-)

31.12.2018 3 z 5

První První Kiera Cass

Celá série jako taková, je velmi příjemné čtení se svižným tempem, sympatickými postavami, láskou, rodinou a s přátelstvím.
Jen tedy za mě mínus, velmi uspěchaný konec a také jsem čekala že s rebely s Jihu to dopadne jinak.

Spoiler:
Zbavit se tyranského krále zabitím, proč? Nešlo to vyřešit jinak? A to nemluvím o dalších postavách, které autorka připravila o život uspěchaným koncem.

17.12.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Maxon je miláček a je i pochopitelné že si nevsadí jen na jednoho koně. Proč je tam furt Aspen? :D
Hlavní hrdinka Amerika mě jen docela začíná štvát, místy je otravná a myslí si, že jí projde opravdu všechno a ta její nerozhodnost mezi Maxonem a Aspenem? Proč?
Uvidíme co přinese další díl, jen doufám že se Amerika vzpamatuje i když už nám napovídá název knihy První. A jsem zvědavá co udělají s útoky rebelů, které jsou stále častější.

A za mě je to fakt dobře napsané, vzklouzávám do příběhu tak, jako kdybych tam opravdu byla - velmi čtivé a stačí Vám na knihu 3 až 4 hodinky a neodložíte dokud nepřečtete poslední stránku :-)

16.12.2018 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Romantické, vtipné , kniha co se čte sama. Těším se na další díl :-) A upřímně Amerika je velmi sympatická postava .. že se do ní zakoukal sám princ Maxon, kdyby ne, byl by blázen a ten druhý Aspen ? Proč tam furt je ?
Za mě fandím Maxonovi - je mi mnohem sympatičtější. No uvidíme jak se příběh bude dál odvíjet v dalším díle.

15.12.2018 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Dávám pět hvězd, protože příběh je plný tajemství, napětí, halucinace nebo opravdu duch? - dokonce jsem se i bála - prostě psycho. Rachel jsem furt na nabádala ať z toho příšerného domu uteče a malý Jamie, vůbec mi nebyl sympatický.
A to nemluvím o popisu temné až horové krajiny a to nemám ráda opisy, ale sem to prostě sedlo, temné skály a doly na cín, kde umřelo mnoho lidí .. Dítě ohně doporučuji, četbu jsem si užila na 100%.

14.12.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Neurazí - nenadchne

14.12.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Ledové setry se četly velmi dobře, ale...... Nesympatické všechny postavy, snad kromě holčičky i když i z ní mi šel až mráz po zádech , všichni se chovali divně i ten pes.
Z knihy mám rozporuplné pocity, byla to duchařina a nebo ne?

07.12.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knihu jsem opravdu “hltala” a byla jsem napnutá jak kšandy.
Říkala jsem si, že přece nemůže být tak blbá a že někdo zatím stojí i když v polovině knihy jsem začala tušit. Ale kdo byl vrah to byla opravdová třešnička na dortu.

03.12.2018 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Už bych tuhle knihu číst nemusela, podlě mě je zbytečná a číst kapitolu o mém milovaném kapitánovi (proč zrovna tato část jeho života? ) - musela jsem nutit a opravdu velké zklamání.
A o povídce o Vlkovi taky nemluvím .
Za mě byla nejlepší poslední povídka, hezké zakončení série.

26.11.2018 4 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Kniha s velmi zajímavým tématem - bohatství, intrikářství atd.
První část knihy - příběh Jamieho mě naprosto uchvátil - honba za diamanty a za pomstou.
Druhá část knihy mě už tolik nenadchla - děj zbytečně zrychlený a Kate jakože hlavní hrdinka, čím více jsem četla tím méně mi byla sympatická - vše získat, manipulovat .
Další části o tom ani nemluvím a Eve, je to vůbec reálné ?
Po Sheldonovi knize zase určitě někdy sáhnu :-)

26.11.2018 4 z 5