Peetullka Peetullka komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Přesně typ knihy, který má vše co má mít - dobrodružství, napětí romantiku, ale taky spousta tajemství.
Lia je velmi sympatická postava. Ale nejvíce se mi líbilo hádání kdo je princ a zabiják, samozřejmě jsem si to myslela špatně :-) A samozřejmě zase fandím záporné postavě - tedy zabijákovi :D
Styl psaní autorky je velmi poutavý i když popisuje krajinu (což já dlouhé popisy všeho úplně nemusím) .
Jsem zvědavá jak se tento příběh rozvine dál, takže šup na další díl.

06.06.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

První polovina mi nedala spát a byla to pecka za peckou - zvrat za zvratem, ale tempo se autorce nepodařilo udržet už od druhé poloviny, kdy děj začínal být předvídatelný a místy vyčpělý.
Soukromý život detektiva Toma mě moc nezajímal, ale nevadilo mi to, taková omáčka okolo hlavního příběhu.

04.06.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Upřímně, knihu jsem vůbec nechtěla číst, s tím že je to staré, tak to bude strašně divné a nebude mě to bavit.
Tak to jsem se teda šeredně spletla. Deset černoušků je úplně super, napínavé, svižné, má to spád a opravdu jsem vůbec netušila, kdo je vrah ( což většinou aspoň tuším).
Určitě všem doporučuji, velká pecka !!!

29.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Uffff.
Bylo to dobré.

Ale každopádně klobouček před Ester !
“Jen si nemůžu vzpomenout, jestli měl na sobě sako, nebo ne.”

“Tak jsem přemýšlel dál, udělal si trochu průzkum a zjistil, že kladní hrdinové ve filmech se často jmenují Jack, a tak voilá. Jack Angel by na světě. “
“A ta skrytá ironie mě nikdy nepřestane těšit - Jack Angel, ochránce týraných žen.”

Více k tomu není vůbec slov.

27.05.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Sice pomalejší rozjezd ale pak to stálo za to.
Velmi zajímavý námět - svět bez válek, bez nemocí a vlastně bez smrti (nemůžete zabít ani sami sebe), pokud nejste Smrtka a nebo nejste tím kdo má být pokosen.
Hlavní postavy jsou sympatické, ale romantická linka už je pro mě zde zbytečná, ale neruší.
A velmi se mi líbila deníková linka z pohledu Ctihodných Smrtek.

26.05.2019 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásku a zvíře mám ze všech pohádek nejraději a proto jsem jsem s tímto příběhem neváhala a neudělala jsem chybu.
Na lovu opravdu nezklamalo, velmi čtivé a přijemné. Myšlenky Zvířete byly úžasně podané a Jeva byla velmi sympatická a chytrá.
Spokojenost !

24.05.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ta přede mnou -- upřímně jsem dle hodnocení čekala daleko více. K prolínání minulosti s přítomností velmi skvělý nápad a jejich velmi podobné osudy. A to že mi od začátku nesedla jedna postava do celé příběhu, že je tam navíc? No asi jsem od druhé třetiny věděla jak to skončí.
Velmi se líbil popis domu, ale považuji hodně za amatérské jak se někdo může zvenčí nabourat do systému se špičkovou technologií? Natož ten někdo?
3,5 hvězdy víc ani ťuk!

A proč chyběli uvozovky v minulosti? Jejich absence mě neskutečně vytáčela.

22.05.2019 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jsem na rozpacích, nevím jak tuto knihu hodnotit. Nakonec jsem dala 3 hvězdy, ale tři a půl by odpovídalo více. Kniha nebyla špatná ale taky se nekonal žadný wow efekt.
Kniha je napínavá, celkem dobře vykreslené postavy, ale pachatele jsem znala skoro hned.
Oceňuji krátké kapitoly a málo stran, na nedělní odpoledne super !

19.05.2019 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Celá série mě hodně bavila, jen tady mě mrzí docela rychlý zakončení. Ty skoky mohly být rozepsanější, hlavně New York.
Ale jsem rada, že jsem se k tomu dostala a určitě se k tomuto příběhu někdy vrátím.

19.05.2019 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Za mě zatím nejlepší díl. Dokonce mě i přestala štvát Tessa. Jejich vztah je vůbec teda věc!

U tohoto dílu jsem si myslela, že už mě nic nepřekvapí, ale ufff, spletla jsem.
Největší šok jsem měla u Steph a konec? O tom ani nemluvím, hned jdu na další díl.
A opět přečteno neuvěřitelně rychle, autorka Vás zdrží a nepustí dokud není poslední stránka a nezbývá nic jiného než knihu odložit a vzít do ruky další díl.

18.05.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Co se ml líbí je majetnická, psychotická a nestabilní stránka Hardina. Tessa mě trošku rozčiluje.
Ale i druhý díl Vás nutí číst dál a dál. Jejich vztah je jak na horské dráze, furt dokola nahoru a dolů. Ale stejně je tam furt něco co mě baví. A ten konec?

A upřímně, nejsem na tyhle slaďárny, ale takhle série mě zatím baví. Kdo by jim nezáviděli tu jejich chemii.

16.05.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Skvělá oddechovka - trocha napětí, romantiky. A velmi jsem se nasmála, když Babe měla výcvik.
Sympatické postavy , čte se samo.

Jen nechápu anotaci a ani název knihy , to je totiž dost mimo.

11.05.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Kniha co Furt nutí číst dál a dál , až je najednou poděkování.
Minus hvězda za opakované pasáže ( hádky a usmiřování)
A ten konec? Cože? Jde se na další díl ????????

08.05.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Prostě pecka!!!
Perfektně zamotané. Lepší než opice :-)
No, netrpělivě budu čekat na další pokračování Sama a Bishopa.
A opět jedna postava na kapitolu, tím Vás udrží v naprosté pozornosti a potřeby číst dál a dál.
Velmi povedené a necelých 600 stran uteče až moc rychle. Nutně potřebuji další díl !!!!
Čtvrtá opice a Pátá oběť prostě dokonalé a promyšlené.
Doporučuji.

05.05.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nečekala jsem nic a jsem nadšená.
Četlo se to samo jedním dechem :)

24.04.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Nechutné, akční, děj promyšlený.
Každá kapitola začínající hádankou mě moc bavila.

21.04.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Minier mě baví, za mě skvělé čtení. I když výtku mám a to nesmrtelný Servaz (i když je pravda - co je vlastně reálné ? )
A vygradováni příběhu s Kirsten a Julianem byl top.

15.04.2019 4 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Poutavý příběh ve kterém najdete vše - akce, napětí i trochu té romantiky. Na postavy z tohoto příběhu jen tak nezapomenete. Hlavně na Lynn, která je okouzlující, houževnatá, vynalézavá a drsná.
Tento příběh pro mě splňuje to , jak má dobrá kniha vypadat i když byl děj vcelku předvídatelný.

24.03.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla velmi dávno, minimálně dvakrát. Tento příběh Christine F. nikdy nezapomenu a i po x letech si pamatuji její obsah, jak kdybych to četla včera.
Hltala jsem vždy každé slovo, každé písmeno a tato kniha se mi opravdu vryla velmi pod kůži.
Velmi odstrašující příklad.
Určitě všem doporučuji přečíst.

20.03.2019 5 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Z knížky jsem občas měla husí kůži.
Izolace zprvu nepřijde tak strašná, ale jak jde o jídlo a o přežití , lidé se začnou chovat jak primitivní zvířata.
Pouze mě mrzí, že o důvodu izolace se nedozvíte vůbec nic.
Dobře napsané, krátké kapitoly z různých úhlů pohledu.

19.03.2019 4 z 5