pedroK pedroK komentáře u knih

Popelka v domě Popelka v domě Ljuba Štíplová

Ohryzkový kompot! To tu ještě nebylo!!
Zamést, uklidit a vyhodit i s Popelkou!! Fifinku ten Myšpulínův nový bazmek nenadchl :D

Haló, tady Čtyřlístek Haló, tady Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Další souborné vydání, které se mi podařilo sehnat v zapadlém antikvariátu a pak jsem slavila tři dny a tři noci!! Miluju Čtyřlístek!!

Dort Dort Ljuba Štíplová

Dodnes si pamatuju, že pokaždé, když jsem tento Čtyřlístek držela v rukou, měla jsem na ty dorty fakt chuť!!!!

Černá sobota Černá sobota Ljuba Štíplová

Pamatuju si, že toto byl jeden z mých prvních Čtyřlístků, co jsem četla. A úplně jsem vnímala to drama, jak se jim smůla lepila na paty! Jedna pohroma stíhala sruhou!! A nakonec...to dobře dopadlo.. :) Myslím, že tady někde byl položen základní kámen mé lásky k thrilerům :D

06.09.2021 5 z 5

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Ljuba Štíplová

I moje děti se naučily číst Čtyřlístek...tato kniha je taky supr! Fifi je prostě nej postavička!!

06.09.2021 5 z 5

Slavné příběhy Čtyřlístku: 1971-1974 Slavné příběhy Čtyřlístku: 1971-1974 Ljuba Štíplová

aaaach...tohle tak mít!!!!

06.09.2021

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Ve vzpomínkách mi letí...Čtyřlístek = základka, Čtyřlístek = průšvih s neumytým nádobím, Čtyřlístek = některé dialogy umím dodnes nazpaměť, Bobík-silák, ale rváč, Pinďa takovej troubelín, Myšpulín si vždycky poradí, Fifinka-prostě bohyně!! Ty Fifinčiny buchty z obrázků voněly až ke mně domů! A vždycky, když šli na houby, donesli překrásnou úrodu :)) A kdo by na podzim nebral Popelku v domě??

06.09.2021 5 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) Eduard Hofman

Moje oblíbená kniha v dětství, a to jsem nijak tehdá literaturu neprožívala. Kočička byla prostě frajerka, která si vždycky věděla rady, moje elegantní hrdinka!

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Bylo to dobré... čtivé, žádný krvák. Rozuzlení na konci zajímavé! Za mě dobrý.

04.09.2021 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Zábavné, vzrušující, velmi čtivé..na dovolenou paráda!

18.08.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

No. Námětem mi to připomínalo S. Kinga, nicméně byl to takový pokus o horor. Kýčovité tu někdo přede mnou napsal a měl naprostou pravdu. Hrdina, jež se ocitl ve svízelné situaci, se choval značně nelogicky. Každý krok předvídatelně směřoval k dalšímu zhoršení. V tom to ztrácelo body. Hrdina vše komentoval s jakýmsi dramatickým nadhledem, což zase ubíralo na uvěřitelnosti. Už mě pak ani nezajímalo, jak to s ním dopadne.

02.08.2021 2 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Prvních třista stran je to dobrý a baví vás to. Dalších 417 to prostě už nemůžete odložit!! Supr příběh! Možná sí, možná no, ale muchacho, jdi do toho!

31.07.2021 5 z 5

Jací jsou? – Italové Jací jsou? – Italové Martin Solly

Přečtete to za odpoledne, ale tak nějak to pochopíte a pak se dalších 14 dní v Itálii smějete, jak to sedí.

15.07.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Supr! Velmi čtivé, velmi ze života. Ikdyž nemám soucit s ochlastama, stejně jsem byla celou dobu na jeho straně. Mistrně napsáno! Poslední stránka to shrnula, nejde být pořád jenom nahoře, tak to nefunguje nikomu..

02.07.2021 5 z 5

Enigmatické variace Enigmatické variace André Aciman

Tuto knihu si musím přečíst znovu. Je to tak nabité pocity, myšlenkami, to se musí znovu a vychutnat! ...Odvaha vychází z toho, co chceme, proto vyhráváme. Skepse z ceny, kterou zaplatíme, proto selháváme..

27.06.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Jsem z této knihy trochu zmatená. Mám ráda styl paní Hanišové i její otevřené konce, ale tady mi v té krátkosti povídek chybělo porozumění. Fakt jsem se místy nechytala. Škoda, snad příště.

14.06.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Námět je opravdu strašidelný. Když jsem se někomu zmínila, o čem čtu, každý hrůzou zkoprněl.. napínavě napsáno a i přes YA styl to bylo chytlavé. A neříkejte mi, že se to někde děje...fuj, ne, ne, ne!!!

08.06.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zprvu se vám zdá, že Eleanor je tak trochu mimoň. Pak se vám zdá, že Eleanor má často pravdu. A pak zjistíte, že Eleanor je někdo úplně jiný, než jste si mysleli. A hrozně jí fandíte a nemůžete odložit knihu, abyste věděli, jak jí to půjde dál. Je to mile napsaný příběh o jednom lidském neštěstí ale s dobrým koncem v rámci možností.

01.06.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Klasicky pobavilo. Na odlehčení v ubíjejících časech.

22.05.2021 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Už dlouho mě kniha tak nepohltila, nešlo ji odložit. Zůstává pocit zmaru z takové tragédie.

16.05.2021 5 z 5