pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tak tohle bylo super... syrový, zvrácený, Bachmanovsky uvěřitelný! Hodně mě to bavilo, 5 z 5.

12.11.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Jedna z více jednodušších, kratších a oddechovějších knih... nicméně napětí a hnusu se do ní vešlo, jen co je pravda. Bavila mě :)

08.11.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

A mě se to moc líbilo, 600 stránek za 4 dny a pěkný napětí a zápletka. Doporučuji

03.11.2020 5 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass

Jo, to byla odborná paráda... Odborná jednak z hlediska lékařského a druhak literárního. Minimální výtku bych měl snad jen k tomu, že v půlce knihy začínají být jednotlivé pasáže případů repetitivní, ale to je můj problém. Vcelku to byla chytlavá knížka ;)

26.10.2020 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Celou dobu knihy až do závěrečných cca 100 stran jsem si myslel, že je to na 4 hvězdy... ale ten závěr, kdy jsem i uronil slzu, mě teda dostal. Celkově krásně a s citem vykonstruovaný příběh tak, jak to Mistr umí... Vztahy hlavních postav, co se jim odehrává v bedně a celý tento komplet dohromady - PARÁDA !

16.10.2020 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Ufff... hledám slova, kterými bych tuto velice povedenou sbírku shrnul. Už předem říkám, že jsem čekal víc. Víc příběhů, ikonických bitev a hlavně... úplně vypuštěný konec s Ciri, Yennefer, Vesemir mi taky dost chyběl a nakonec i Yarpen Zigrin. Celkově mi to přišlo jako dílo s obrovským potenciálem, které mohlo být dotáhlé do lepších konců a rozuzlení. Nerad to přiznávám, ale v tomto případě mě mnohem více nadchla herní série. Každopádně zajímavé a originální čtení, bez něhož bysme, Pane Sapkowski, neměli hrdinu Geralta, celý svět a také hry a seriály! Díky :)

01.10.2020 4 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

DOPORUČUJI! Nevídaný a velice silný příběh, který mistrovsky upředl Stephen King na svém - fantazií oplývajícím - spisovatelském stavu... Jeden z nejlepších autorských počinů 20. století.

18.09.2020 5 z 5

Noční výprava Noční výprava Stephen King

Předposlední díl? Klidně bych snesl a těšil se na dalších 10! Moc krásnej a silnej příběh, kde vládne nejistota, napětí... Celým dějem hýbe předurčený osud samotný. Dá se ještě změnit?

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Coffey... zázrak? Asi tak jako King a psaní !! Super četba ;)

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Další skvělý díl, vyšperkovaný docela krutou a detailně popsanou mizérií ...

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Krásně čtivé, super série :)

16.09.2020 5 z 5

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

LEGENDÁRNÍ příběh... není co dodat. Jedno z vrcholných děl Mistra Kinga, jak knižní, tak filmové zpracování.

10.09.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Po prvním dílu "Mráz" jsem se nemohl dočkat tohoto, druhého! A moje očekávání se splnilo s přehledem. A že to bylo očekávání... Mráz nastavil spisovatelskou laťku hodně vysoko. Děj samotný, jeho tempo, logika, niance a souvislosti... prostě pro čtenáře fajnšmekry ;) Když se dočítám v komentářích - a to nejen u této knihy - o zbytečné délce a "hluchých" místech v ději, mám na to jiný názor. Mě absolutně nevadí rozvité věty a souvětí, ba naopak, avšak pod jednou podmínkou !! Když se těmito lecky sáhodlouhými pasážemi produktivně dozvídám důležité a zajímavé novinky v příběhu. A to mi prosím pěkně nikdo nevymluví.. ať už u Miniera nebo u Kinga. Tato kniha jednoznačně 5 z 5.

08.09.2020 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Další mistrovsky sepsaný a promyšlený příběh. Nedokážu pochopit - a zároveň stále více chápu to - kde bere Mistr King takové nápady a jak ještě hluboká je jeho studnice fantazií a představ, díky níž mně jeho příběhy neskutečně baví a fascinují. Žhářka je absolutně dokonalá, co se týče fantasie, akce a psychologie. A když mluvím o psychologii, tak nesmím opomenout nádherně a poutavě vytvořené pouto otce a dcery v tomto příběhu. A třešničkou na dortu je zde samotná úvaha autora o chování a přemýšlení maličké holky. Jak říkám, on to prostě umí. Díky poutavosti děje, psychologii a obratům v jeho knihách jsem se stal právoplatným sběratelem a obdivovatelem Stephena Kinga. Takže Žhářka byla mým dalším zářezem v Kingově sbírce, dosud čítající něco kolem 50 knih.

24.08.2020 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Shoduji se se spolučtenáři níže... Kniha velký potenciál, co se týče prostředí, avšak zaostává ve vykreslení postav a napínavosti (a odsejpání) děje. Knihu jako takovou - koncept příběhu - jsem moc nepobral. Nevím jestli ty léta, co Gaiman psaním této knihy strávil, se dají počítat za veliký přínost do sekce urban fantasy. Chtěl jsem dát 2 ale dávám 3 z 5.

18.08.2020 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

TOP !! Nejlepší detektivka, co jsem zatím četl. Ten námět, prostředí a atmosféra, dokonalý. Nesnáším už předem na obalu knihy napsáno "nestyděl by se", nebo "vyrovnal by se" i Stephenu Kingovi... Kinga miluju a mám načteno plno jeho knih a vím, že je to znalec a mistr co se týče psychologie a vykreslení postav a děje. No a že by se nějakej doposud pro mně neznámej Minier měl vyrovnat Kingovi ?? ANO vyrovnal ! Velice kvalitní detektivka a narozdíl od severských i příjemná změna, co se týče prostředí. DOPORUČUJI a těším se na další díly... 5 z 5.

09.08.2020 5 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Tak to byla jízda... České antologie mám za sebou již dvě (Ve stínu Říše a Ve stínu apokalypsy) a musím říci, že se strašně těším a dokoupím si i Ve stínu magie ! Povídky jsou čtivé, syrové i surové, nápadité a originální. Každý z autorů mně něčím zaujal. Rozhodně doporučuji, 5 z 5!

21.07.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Obecně jsem měl velké očekávání, jelikož jsem prvně hrál legendární hru The Witcher 3: Wild Hunt... a musím - ne však se zklamáním - uznat, že hra byla co se týče postav, akce, intrik a tak nějak celkově příběhu mnohem důmyslnější, propracovanější a mnohem více mně bavila !! A NE, nebyl jsem subjektivně ovlivněný hrou, opravdu jsem se snažil vycítit příběh a pochopit souvislosti atd... Nicméně opravdu... jakožto knižní předloha a série s MEGApotenciálem, zůstala ve mně jaksi neucelená, nedotažená do pořádného konce. Jako by tomu chybělo trošku více píle a lásky... Tento díl samotný však byl nadprůměrem z předchozích. Hodnotím celou ságu o Zaklínači 3,5 z 5 ( tak ty 4 no :D )

01.07.2020 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Za mě mnohem zajímavější a čtivější díl, než ten předchozí... děj odsejpá a honba za cintránskou princeznou dodává to pravé akční koření. Geralt je upozaděn, ale určitě zas přijde do akce... za mě spokojenost a 5 z 5.

04.06.2020 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Rozjezd pomalejší a zhruba od prostředku jsem se bál, že se příběh bude točit a omílat stále dokola o tom samém... Ale netočil ! Každopádně vypravěčský styl, přiměřené napětí a akce a v neposlední řadě také dokonale vykreslené postavy a nechutnosti - TO je King :) Nicméně máme od Mistra mnohem lepší knihy... ale zajímavý nápad a forma !

20.05.2020 3 z 5