Myš na míli

Myš na míli https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41685/zelena-mile-mys-na-mili-41685.jpg 5 455 16

Zelená míle série

Káznice v Cold Mountain byla již domovem mnoha odsouzencům. Ti nejhorší jsou v bloku E, kde čeká alektrické křeslo na ty, kteří musí zaplatit cenu nejvyšší. Ne všichni zloduši jsou však za mřížemi. Někteří mají zbraň a nosí uniformu. Cold Mountain je místo pro zatracence, může se však stát i místem záchrany, která neočekávaně přijde z toho nejméně pravděpodobného zdroje. Nic z toho, co jste dosud přečetli, vás nemohlo dostatečně připravit na četbu nejzdařilejšího hororového díla Stephena Kinga. Několikadílný seriál začíná v Death Row a provede nás úžasnými a ohromujícími záhadami lidského srdce. Je to jen myška, můžete říci. Ale v rukách Stephena Kinga nic není tím, čím se zprvu zdá a jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

The Mouse on the Mile , 1996

Luigi1
15.06.2023 5 z 5

Tento druhý díl se odehrává ve věznici kde jsou jen vrazi čekající na smrt

Usire
25.01.2021 5 z 5

Mnohokrát jsem viděl filmové zpracování, a tak mě zajímala také knižní předloha. A ta mě vůbec nezklamala.

Lenka.Vílka
05.01.2021 5 z 5

V knize jsem našla dřív běžný knižní lístek. Kniha svojí pouť začala v roce 1998 v Mostě, aby se po chvíli dostala do Braňan. V roce 2001 se přesunula do Polerad. Rok na to byla v Bečově. Nevím, kdy skončila v Mostě, ale vím, že tak dva roky zpátky neměly všechny díly. V roce 2020, pár dní před zavřením knihoven, skončila u mě doma. Holka toho ale viděla hodně, co?!

Co všechno může způsobit jedna malá myška, že? Může nejen ovlivnit věci budoucí, ale taky pořádně odhalí, jací jsme uvnitř doopravdy.

Asi se úplně neshodnu s názorem, že je tohle oddychový díl. Vlastně to bylo dějově docela náročné. Stejně jako pokaždé, když se někdo projde po Zelené míli...ale druhá polovina je strašně dojemná svojí krásou (kromě úplného konce).

PS: bylo to poprvé, co jsem v knize viděla napsáno "Ůzký zadek" ;)

pazdy15
16.09.2020 5 z 5

Krásně čtivé, super série :)

n.ezn.amy
08.07.2020 5 z 5

Druhý díl fantastické série Zelené míle. Ve věznici jsou nejen vrazi, kteří čekají na smrt a jsou šílení, někteří šílenci nosí uniformu a vyžívají se v brutalitě a ponižování těch, nad kterými mají moc. Paul Edgecomb se snaží k vězňům chovat s respektem, neboť ví, že brzo vyjdou na cestu po Zelené míli ke svému konci. Ovšem jeho kolega Percy je pravý opak. Děj se pomalu rozjíždí a nabírá obrátky také tím, že do věznice pronikne myš ....

Greenfingers
07.07.2020 5 z 5

Zelená míle je úžasná celá a Myš na míli do ní krásně zapadá. Byla to jedna z prvních knížek,kterou jsem kdysi od Kinga četl. Inspirací k četbě mi byl neméně kvalitní film.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Části s Myší mě v celé série hodně dostávaly (ve filmu téhle části není věnována dostatečná pozornost a není divu, o tom se dá jenom psát).

KillHurt
22.02.2019 5 z 5

Vyprávění je stále ve fázi přípravy. Postupně se seznamujeme s postavami a autor skvěle rozvíjí atmosféru na Zelené míli. Je to trošičku zdlouhavé, ale neztrácí to na zajímavosti. Šup sem s další částí.

danny_21
30.11.2017 5 z 5

Originální původní nápad psát příběh na pokračování, inspirovaný Dickensem. Knihu jsem hodnotil jako celek za plný počet, proto nemůžu dát jednotlivým dílům jiné hodnocení než - 100 %

Misan1993
11.02.2016 5 z 5

Film Zelená míle nastavil vysokou laťku. Knižní série je však ještě výš. Neuvěřitelný čtení.

Terva
28.04.2015 5 z 5

Zde si můžete trochu oddychnout zapomenout na to, co vás čeká a nemine a užívat si lidskou beznaděj a vlastně i blbost. Jek jedna malá myška udělá z chytráka idiota a z "idiota" chytráka.

mdracek
25.06.2014 4 z 5

Tak se nám to čím dál tím víc zamotává.... Skvělé, těším se, až si přečtu další díl!!! ;-)

kutikk
24.09.2013 5 z 5

Zde do pozadí ustupuje Coffey a důležitým prvkem v tomto díle je myš, která čtenáře provází touto knížkou.
Jsem čím dál tím více napnutější. Asi jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Nechápu, jak se mohla knížka zfilmovat, že se s tím dokázali takhle poprat, když se skáče z jednoho období do druhého a zase zpět.

dennie3
08.02.2013 4 z 5

Nejakčnější část asi byla ta, kdy přišel Delacroix a poté Wharton. Jinak se kniha většinou zaměřuje na myš a věcí okolo ní.

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Relativně odlehčená část příběhu, kdy je středem pozornosti myš a její akrobatické kousky. Autor čtenářům na chvíli dává odpočinout od všudypřítomného pocitu strachu a bezmocnosti, který v cele smrti panuje.

Met...
05.11.2012 5 z 5

1.série vůbec, kterou jsem kdy četla a jsem štastná, že to bylo zrovna Zelená Míle, protože mě navedla k dalšímu čtení jiných "seriálových knih". Mimochodem film Zelená Míle je jednou z nejlepších adaptací Kingových knih vůbec.

Stephen King
americká, 1947