Noční výprava

Noční výprava https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41690/bmid_nocni-vyprava-5JI-41690.png 5 370 13

Zelená míle série

V káznici v Cold Mountain se přiblížil čas pravdy. Paul Edgecombe se pouští do odvážné hry, v níž sází hodně vysoko a jejíž důsledky mohou být strašné. On a jeho kolega strážný odvádí v noci odsouzeného zabijáka Johna Coffeye z cely smrti k lůžku trpějící ženy. Právě zde oba strážci zjistí, zda je ten mohutný muž opravdu jen nestvůrou, či tvorem, který dokáže konat zázraky… Nic z toho, co jste dosud přečetli, vás nemohlo dostatečně připravit na nejdovážnější horor Stephena Kinga, který začíná v cele smrti a vede do ohromujících záhad v hlubinách duše. Připravte se. Napětí vzrůstá, jak se spolu s autorem blížíme k vyvrcholení příběhu. Závěr je na dosah ruky…... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Night Journey , 1996

Luigi1
16.06.2023 5 z 5

Film výborný taktéž kniha

Lenka.Vílka
05.01.2021 5 z 5

Ano, noční výprava, která všechno rozsekne. Zda jsou Pauovi domněnky o Johnovi pravdivé. Ale co potom, kdyby to byla vážně pravda? Je na to svět připraven?

Přestože je pátý díl klasickým předposledním dílem, který je spíš klidnější, aby v konci připravil na finále, mě se líbil. A nejenom proto, že připravuje právě na to finále...

pazdy15
17.09.2020 5 z 5

Předposlední díl? Klidně bych snesl a těšil se na dalších 10! Moc krásnej a silnej příběh, kde vládne nejistota, napětí... Celým dějem hýbe předurčený osud samotný. Dá se ještě změnit?

Greenfingers
08.09.2020 5 z 5

Zelenou míli považuji za jedno ze stěžejních děl autora. Četl jsem to jako jednu knihu a tato pátá část byla obzvlášť vydařená.

n.ezn.amy
08.07.2020 5 z 5

Pátý díl Zelené Míle. John způsobí další zázrak, kdy pomůže uzdravit manželku velitele věznice a Paul již nepochybuje o jeho nevinně. Ovšem kola osudu jsou tak roztočena, že již nejdou zastavit.

KillHurt
29.02.2020 5 z 5

A pomaličku se blížíme do finále. Karty jsou rozdány. Už víme koho nenávidět a koho milovat. Teď je třeba vše dotáhnout do hořkého konce. I když díky filmu vím, co bude dál a jak to skončí, tak si tyhle malé dávky Kinga opravdu užívám a to tak moc, že jsem si už půjčil Čtyři roční doby.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Tak tady jsou taky hodně silné scény. Zase jsem brečela.

danny_21
30.11.2017 5 z 5

Originální původní nápad psát příběh na pokračování, inspirovaný Dickensem. Knihu jsem hodnotil jako celek za plný počet, proto nemůžu dát jednotlivým dílům jiné hodnocení než - 100 %

Misan1993
11.02.2016 5 z 5

Film Zelená míle nastavil vysokou laťku. Knižní série je však ještě výš. Neuvěřitelný čtení.

Terva
28.04.2015 4 z 5

Tak tohle je v úvozovkách nejhorší příběh ze série Zelená míle. Nějak moc mě to nevtáhlo a byl jsem rád, když jsem se přelouskal na samý konec. Závěr je na dosah ruky........

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

John Coffey je opět středem pozornosti a v příběhu se schyluje k nevyhnutelnému, tj. k využití jeho schopností (nikoli popravě - zatím). Nenápadné zmínky o nemoci šéfovy ženy v minulých dílech jasně naznačují, kam se s Coffeym vydají. Připraví odvážnou akci a všichni zúčastnění doufají, že vše půjde podle plánu.

Met...
05.11.2012 5 z 5

1.série vůbec, kterou jsem kdy četla a jsem štastná, že to bylo zrovna Zelená Míle, protože mě navedla k dalšímu čtení jiných "seriálových knih". Mimochodem film Zelená Míle je jednou z nejlepších adaptací Kingových knih vůbec.

Andynka
04.04.2011 5 z 5

Myslím si, že každý díl sám o sobě má něco do sebe....oproti filmu Zelená míle...jsou tyto díly více obsáhlé a hodně z toho pochopíte, taktové ty detaily, které ve filmu nevidíte a přeci jsou důležité :)

Stephen King
americká, 1947