Pawlisman Pawlisman komentáře u knih

101 experimentů z každodenní filosofie 101 experimentů z každodenní filosofie Roger-Pol Droit

Pěkná ouchylárna, která za to ale stojí. Pokusy jako třeba jít běhat na hřbitov, ale i další jsou sem tam jen pro silné nátury. Ale kniha to myslím říká dobře, žiješ jen jednou, víckrát ne, zkus všechno, poznávej a zde máš tipy, co vše se dá vyvádět. Třeba se píchat jehlou v divadle. C´mon - this is life.

04.09.2014 4 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Poměrně potěšující svěží příběh s několika nadprůměrnými momenty. Kniha neříká k lidskému bytí a seberozvoji zas tak moc, ale říká to krásně kulantně v pěkném prostředí. Lze doporučit.

04.09.2014 4 z 5

Spíše průměr a úplné základy v sebe rozvoji. Myslím, že zbytečně velké jméno. Jsou určitě lepší obdobné knihy.

04.09.2014 3 z 5

Velký Boj/Na nepřítele Velký Boj/Na nepřítele Terry Pratchett

Pro fanoušky Pratchetta povinnost, jinak si klidně vemte něco jiného na čtení. Ale jako prázdninová pohoda do kapsy, proč ne.

Velký Let/Na shledanou Velký Let/Na shledanou Terry Pratchett

Jsou lepší Pratchettovi knihy, ale pro jeho fanoušky povinnost. Zase trošku něco jiného.

Cizinec Cizinec Albert Camus

Čte se slušně, trošku psychologický temný až dekadentní vhled. Druhá část je vyvrcholením, kde některé pasáže jsou skutečně silné. Konec knihy je myslím literárním skvostem. I přesto, nemohu říci, že by to pro mě byla celkově pecka za 5 hvězd.

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Jsou asi lepší Pratchettovy knihy a je těžko říci pro koho je tato kniha určena. Zvláštní atmosféra díky níž na knihu nezapomínám ani po mnoha letech. Zkuste a uvidíte. Nemusí sednout každému, ale fanoušci Pratchetta zas okusí jinou stránku jeho humoru a vyprávění.

Emil, to zvíře v nás Emil, to zvíře v nás Stefan Frädrich

Kniha bez velkých ambicí, avšak některé pasáže jsou skutečně trefné a nákupem knihy nelituji. Humorné a odlehčené pojetí sebezdokonalování.

02.09.2014 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Povinná a skvěle autobiografická knížka, která vás skutečně odláká od podobných drogových nesmyslů. Napsáno stylem pro mladé i starší čtenáře. Někdy tak silné, že pro lidi se slabším žaludkem může být problém.V tom tkví ale skvělý naturalismus a síla knihy. Charakter drog a života okolo v té nejryzejší a nejčistější podobě.

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Legendární kniha s mnohými silnými myšlenkami. Malinko mi filozofickým pojetím a nadčasovostí připomíná myšlenky Exupéryho. Krásné rozdělení dle témat. Je třeba si dávkovat po malých částech a vracet se k těm, které vás zaujmou.

02.09.2014 5 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Klasický, ale trošku slabší, Sharma.

Strážce času Strážce času Mitch Albom

Pěkně vymyšlený a zkonstruovaný příběh, který má určitě co říci.

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

V rámci fantasy asi nejlepší výtvor ever. Povedený počin Pana Spisovatale. 10/10

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

02.09.2014 5 z 5

Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Éric-Emmanuel Schmitt

Tato kniha mě trochu zklamala. Zařazena do škály sebezdokonalování a duchovní nauky. Ne e. Minimálně a spíše krátký příběh - povídka o najetí svého já a klidu skrze sport - sumo. Jedna z těch horších knih v této oblasti.

29.08.2014 3 z 5

Život na nikoho nečeká Život na nikoho nečeká Karel Spilko

Další kniha od pana Spilka, jako ostatní, útlá, trefná a šikovná. Akorát se nám to točí dokola. Říkám, jedna kniha od Spilka (asi za první - 2010) a stačí. Špatné počtení to určitě není, ale chce si to dávat pauzičky, jinak vám vše splyne.

29.08.2014 4 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Útlá a nabušená knížečka s kouzelným a napínavým příběhem. Jeden z těch lepších Marquézů, kteří určitě nenudí. Doporučuji.

29.08.2014 5 z 5

Nesmrtelné myšlenky Nesmrtelné myšlenky William Shakespeare

Dá se, ale k ideálnímu výběru s nějakými souvislostmi či tak něco - chybělo mi cosi. Neurazí.

29.08.2014 3 z 5

Detektivní hry (Deset malých černoušků, Past na myši, Neočekávaný host) Detektivní hry (Deset malých černoušků, Past na myši, Neočekávaný host) Agatha Christie

Paráda, nelze než doporučit. Strhující a čtivé. Divadelní hry, tedy pouze dialogy a k tomu detektivní. Napětí a vaše tipy na vraha. Všechny tři hry jsou skvostné. Však taky Past na myši je vůbec světově nejdéle uváděná hra v kuse - Anglie. Těžko se dopátráte vraha a vždy budete na konci příjemně střženi a překvapeni. Agátka trošku předběhla dobu (např. 10 malých černoušků). 9/10

29.08.2014 5 z 5