Pawlisman Pawlisman komentáře u knih

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Upozorňuji dopředu - je to jen pro zapálence. Jsou lepší dobrodružné romány. Kniha se sice skvěle rozvíjí a má bezva originální tempo, ale jak vstoupíme na moře a každou dějovou kapitolu začnou protínat dvě teoretické o velrybářství - to není pro člověka z 21.století. Bohužel. Popisy skvělé, ale není to trochu vše přeceňováno? A řekněme dopředu jako varování - po cca 500 stranách ano, na posledních 20 stránkách potkáte bílou velrybu a závěrečný boj. Osobně pro mě zpětně bohužel říkám škoda času. 6/10

27.01.2014 3 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Moje první Francisovka a byl jsem u vytržení. Těšil jsem se, kdy se opět vrátím do děje. Tak strohé a zároveň naplno přesvědčivé. je tam toho vše přesně akorát. Plně doporučuji. Krimi není mým stylem, ale toto je přesně jak má být od začátku do konce. Napětí a spojení s hlavním hrdinou. 9/10

27.01.2014 5 z 5

Střepy Střepy Dick Francis (p)

Otevřel jsem a četl s nadějí, že bude kniha stejné strhující a kvalitní zábavy jako Oheň a bič. Čekal a čekal, po 100. straně už zabalil. Nevěrohodné a nezábavné. Zmatené a nic se neděje. Oheň a bič o 200% lepší. Zkusím Francise dotřetice a uvidím. Tuto knihu nedoporučuji. Zmatené a nevěrohodné příhody, náhody, zápletky.

27.01.2014 2 z 5