Střepy

Střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/854/strepy-854.jpg 4 189 22

Když slavný žokej Martin Stukely zemřel po pádu v Cheltenhamu, zanechal svému příteli Gerardovi jako dědictví videokazetu "s dynamitem". Jenže kazeta se vzápětí za podivných okolností ztratila. Proč? Co na ní je? A ztrácejí se další videokazety a lupiči neváhají sáhnout k násilí...

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Shattered , 2000

Luigi1
03.08.2023 4 z 5

Mně se líbila oddechová detektivka nejen svým prostředím

broskev28
19.07.2023 3 z 5

Přečetla jsem znovu, po 20 letech, a přikláním se ke komentáři verense - technické podrobnosti jsou lehce úsměvné, ale samotný "francisovský" příběh, kde jsou Dobro a Zlo jasně rozeznatelné, podobně jako v klasických westernech, se čte příjemně i s odstupem téměř čtvrtstoletí.
Překvapila mě jiná věc: při prvním čtení jsem vůbec nezaregistrovala, že i renomované nakladatelství, jakým Olympia kdysi bezesporu bylo, pustilo do světa knihu s hrubkami; je jich sice jen pár, ale jsou tam. Mám neodbytný pocit, že tento trend nabírá na obrátkách, škoda.

Jana K
21.11.2022 3 z 5

Za mě trochu slabší kousek z tvorby Dicka Francise. Nevěrohodný, řekla bych až překombinovaný děj, spousta nesympatických, zbytečných postav, ve kterých jsem se jen těžko orientovala.
Tentokrát souvisí s dostihy jen velmi okrajově, hlavním středobodem je sklářská dílna a prodejna hlavního hrdiny a také různé techniky zpracování skla, popisy výroby skleněných předmětů a spousta věcí ze zákulisí sklářského řemesla.
Dala bych dvě hvězdy, že je to ale můj oblíbený Francis dávám jednu navíc.

Han-nah
30.05.2021 4 z 5

Napínavý děj detektivního příběhu, který rozjede jedna ukradená videokazeta. Je však jenom jedna? Ale co na ní vůbec bylo? To vše chce zjistit s pomocí přátel umělec, sklář Gerald Logan se svými přáteli. Toto vše se prolíná jeho prací ve sklářské dílně, kde své výrobky i prodává. Popisy různých praktik výroby skla a hukot ohně v peci dodá napětí.

Gerard ví jediné - ze střepů lží musí sestavit pravdu, pouze tak lze přežít.

petrarka72
20.03.2021 3 z 5

Jeden ze slabších případů - ale report ze života skláře je skvělý.

Daniela
24.02.2020

knihu jsem přečetla za jeden den, je skvělá.

jarunka54
01.06.2019 5 z 5

S dostihama jen okrajově, ale výborné počtení.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Napínavá detektivka, propracovaná, skvělá :-)

Disease
09.07.2018 4 z 5

Po třetím přečtení zvyšuju na 4*. Je to sice jedna z Francicových "honeb za pokladem", ale postavy jsou parádní.

Francoa
29.06.2018 5 z 5

Příběh mi bavil od začátku až do konce.Změna prostředí, docela prospěla a zajímavým způsobem čtenáři přiblížila umění sklářského řemesla.Je vidět, že Francis si na každém příběhu dá záležet a dobře ho propracuje.Kniha stojí za přečtení.

verense
10.01.2018 4 z 5

Dick Francis má tu schopnost vykreslit hlavního hrdinu tak, že prostě neodoláte a fandíte mu, aby padouchy poslal tam, kam patří. V tomhle příběhu se navíc dozvíte i pár věcí z umělecké tvorby skla (ve mně osobně to vzbudilo chuť jít na exkurzi do nějaké sklářské dílny...). Vzhledem k tomu, že videokazety jsou v dnešní době už passé, tak mi místy zápletka přišla trochu úsměvná, ale jinak je příběh vystavěn pěkně, s úměrnou dávkou napětí a akce (litry krve ovšem nečekejte, na to jsou jiní odborníci). Celkově hodnotím jako dobrou oddychovou detektivku, i když si troufám tvrdit, že mezi Francisovými díly jsou zajímavější kousky.

Schamila
26.09.2017 4 z 5

A mě se to líbilo, zase něco z jiného soudku, krásná detektivka, kde bylo napětí a krve pomálu, moc hezká oddechovka.....

akdar72
09.05.2017 3 z 5

Tentokrát jsem byla zklamaná. Nebyla jsem schopna vyznat se v jednotlivých postavách, zmatené od začátku do konce.

LenkaKa
01.12.2016 4 z 5

Klasická detektivka, dobré počtení.

hana4834
27.11.2016 4 z 5

Dobrá detektivka jen se mi zdálo že to není jako vždy o koních ale spíš o sklářství ale jinak super

pocitac311
09.01.2016 3 z 5

Zvláštna "light" detektívka s jedným mŕtvym na začiatku a druhým v dramatickom konci. Všetko vypátra hlavný hrdina a polícia len nečinne sleduje. Ale číta sa dobre.

DenisePartridge
28.12.2015 4 z 5

Skvělá kniha, dobře prokreslené charaktery postav, dobře zvolené prostředí, zkrátka Dick Francis. Knihu rozhodně doporučuji.

kalache
30.12.2014

neodložitelná kniha,jako všechny ostatní...

Pawlisman
27.01.2014 2 z 5

Otevřel jsem a četl s nadějí, že bude kniha stejné strhující a kvalitní zábavy jako Oheň a bič. Čekal a čekal, po 100. straně už zabalil. Nevěrohodné a nezábavné. Zmatené a nic se neděje. Oheň a bič o 200% lepší. Zkusím Francise dotřetice a uvidím. Tuto knihu nedoporučuji. Zmatené a nevěrohodné příhody, náhody, zápletky.

janach
13.03.2013 4 z 5

Typická "francisovka" - napínavý děj, poctivý, lidský hlavní hrdina.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010