Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Mě se kniha moc líbila. Stejně jako všechny díly Katovy dcery - a první díl Fausta. Autor píše poutavě, má pěkný sloh. Je napínavá, vždy jsem se velice těšila, až si k ní sednu! Počet stran pro mě rozhodně na škodu nebyl. Myslím, že pár hodnocení níže není na místě /ačkoli respektuji jiné názory a vkus /. Autor příjemně a propracovaně popisuje okolí, děj, postavy - a mnohokrát mě to dovedlo k vyhledání si dalších historických údajů o dané osobě! A děkuji za další náhled na Fausta vůbec, o čemž jsem příliš povědomost neměla. Takže já jsem spokojená a knihu spolu s prvním dílem určitě doporučuji!

28.10.2021 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Napínavé, nemohla jsem přestat číst. Knihu rozhodně všem doporučuji! Paní autorka umí krásně psát, dokazují to všechny její ostatní knihy. Ty si také přečtěte! Trochu mě zmátl obal knihy, čekala jsem další tématický a na přední straně chybí jméno autorky, nějak si to nakladatelství změnilo.... Všem tuto zajímavou knihu doporučuji přečíst!

21.10.2021 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Prostě pecka!!! Tak dlouho jsem knihu sháněla a čekala na ni! Koupit ji nelze. (zachránila mě knihovna v Bohumíně, pokud tato informace někomu pomůže). Má naprosto poslední kniha ze série o Pendergastovi. Jsem nadšená, zbytečné se rozepisovat a psát její děj, je nesmysl. Neskutečně obdivuji fantazii autorů a schopnost tak skvěle psát. Vždy se z jejich knih dozvím něco nového. Rozhodně knihu DOPORUČUJI a nejlépe celou sérii pěkně popořádku... Výborné...

16.10.2021 5 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je velice napínavá, zajímavá, krásně se čte. Dozvěděla jsem se zase nové věci. Popisy dávných dob jsou také velice zajímavé. Autor mě opět nezklamal. Ze série "Katova dcera" jsem přečetla také všechny díly. Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Nechápu negativní komentáře, jsem opravdu nadšená. A všem doporučuji!!

12.10.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

No, pecka. Tak, jak jsem u autora zvyklá. Dusné, temné, napínavé - musí se dočíst nejlépe najednou. No, veselé čtení to teda není, nic ani přibližně bych zažít nechtěla, už jen prostředí a podmínky... Výborná kniha, doporučuji!

06.10.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Hodnocení píšu ihned po přečtení knihy - a tentokrát jsem plná dojetí a obdivu. Kniha je napsaná opět bezvadně, lehce přečtená za dva dny, neskutečně napínavá, ale i dojemná. Již dříve jsem psala v komentáři, jak krásně a citlivě se dovede autor vyjadřovat. Čtu thrillery a drsné knihy, ale tohle je něco. Autor je fakt machr. Má poslední čtená kniha této série, bohužel na přeskáčku. Těším se na nějaký další díl. Prostě pecka!!

01.10.2021 5 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Naprosto perfektní, skvělá kniha. Zbytečně něco dál dodávat. Všech 18 knih o Pendergastovi mám přečtených, čeká mě poslední Kabinet kuriozit, kterou jsem konečně sehnala. Všem tuto sérii doporučuji!!

29.09.2021 5 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Mě se kniha líbila, autora mám moc ráda, píše pěkně. Napínavé, svižné, čtivé, člověk se dozví nové věci... Doporučuji!

24.09.2021 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Souhlasím, zcela něco jiného, než jindy. Mě se ale povídky líbily (přiznám, že pouze Odd- moc ne). Autor píše inteligentně a nápaditě. Také v nich střídá pohled - vypráví mluvou chytrých lidí i těch lidových. Povídky jsou tím pádem každá jiná. Hodně se mi líbil Londýn, ale i ty zbylé. Doporučuji.

21.09.2021 3 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Naprostá pecka! Skvost! Ačkoli mám dalších 17 knih "Pendergasta" přečtených - k této jsem se dostala až teď a musím říct, že jsem nadšená!!! Perfektní zápletka, neuvěřitelné nápady a skvělé popisné vyprávění. A přesně to tajemno, které zde je, mi v jedné nebo dvou knihách později, chybělo. Ovšem zbožňuji je všechny. Ale jak říkám, takhle kniha je nádherná! Všem doporučuji všechny tyto knihy, pokud možno číst nejlépe postupně tak, jak vycházely. Doporučuji!!

19.09.2021 5 z 5

Temný proud Temný proud Lincoln Child

Zbytečné komentovat, prostě tyto knihy zbožňuji! Všem doporučuji!

16.09.2021 5 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Pravda, trochu jiná kniha než ty předešlé, to mě mrzí, četla jsem je skoro všechny, takže mám srovnání. Chybělo mi tam to, co je v nich navíc... Ale tyto autory zbožňuji a těším se na další díl!

13.09.2021 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

No, pro mě jednoznačně pecka!! Nedá se přestat číst! Napínavé. Nápadité. Čtivé. Komplikované. Dojemné. Člověk se ani jednu větu nenudí. Prostě Pan autor. Rozhodně doporučuji.

09.09.2021 5 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Já tyto knihy prostě zbožňuji! Maličko mi chybělo tajemno a napětí, jako jindy - prostě jiný druh příběhu. Ale i tak, moc dobrá kniha, doporučuji!

07.09.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Můj oblíbený autor. Četla jsem již více pokračování - teď jsem se dostala k této první knize. Možná, že jsou další knihy lepší. Možná tím, že o hlavním hrdinovi víme už víc. Možná někomu více sednou další témata knih... Mě se líbí. A doporučuji!

03.09.2021 5 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Obdivuji fantazii autorů a krásný sloh, píší perfektně! Opět pecka a pro mě zbytečné něco dodávat!

30.08.2021 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Opět pecka! Krásně napsáno, obdivuji nápaditost a inteligenci autorů. Tuto sérii prostě zbožňuji, zbytečně hodnotit dále. Rozhodně doporučuji!

21.08.2021 5 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Opět skvělé, jsem nadšená. Tyto knihy zbožňuji a těším se na další díl! Zbytečné něco dodávat. Doporučuji!!!

16.08.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Paráda, jako předešlé knihy, paní autorka je velmi šikovná! Napínavá, krásně a citlivě napsaná kniha, kterou nelze odložit. Příjemné krátké kapitoly, rychlý spád. Rozhodně všem doporučuji!!

07.08.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tohoto autora mám ohromně ráda!! Bohužel do půlky mi kniha připadala zdlouhavá, jsem zde zvyklá na něco jiného. Ale pak - super napínavá, zajímavá, komplikovaná, výborný nápad jako vždy. Doporučuji!

05.08.2021 4 z 5