Temný proud

kniha od:

Temný proud https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457648/bmid_temny-proud-85w-457648.jpg 4.4 110

Pendergast série

< 19. díl >

Zvláštní agent FBI Aloysius Pendergast a mladší agent Coldmoon dostanou za úkol vyřešit morbidní záhadu mnoha lidských nohou, obutých do plastových bot a plujících v Atlantiku. V oceánu u pobřeží se najdou desítky stejných bot a v každé je useknutá lidská noha, nesoucí jasné znaky násilí. Jednoho dne se zčistajasna objeví, vyplaveny přílivem neznámo odkud. Pendergast, odvolaný z letiště těsně před zpátečním letem do New Yorku, neochotně dorazí na Captiva Island, kde ho však záhada bleskově zaujme. Předběžná zpráva z patologie nasvědčuje tomu, že nohy byly odděleny od těl nanejvýš primitivním způsobem. K úžasu všech příboj vyplavuje další končetiny, až jejich počet přesáhne stovku. Zanedlouho je jasné, že Pendergast a jeho parťák, agent Coldmoon, mají před sebou protivníka tak nebezpečného, na jakého ještě nikdy nenarazili.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

Crooked River , 2020


více info...

Komentáře (26)

Komentáře 26 Recenze 1

denib
denib
15.11.2023 4 z 5

Jsem víc než spokojená. Napínavý, dobrodružný, tajemný díl, do kterého se neplete Pendergastova minulost. Navíc mám ráda agenta Coldmoona. Začátek, kdy se najde spousta usekaných nohou, je skvostný a naláká na další čtení. A i když to je zase celkem šílený příběh, bavilo mě to. Kdyby nebylo přehnaných schopností Constance Greenové, možná kdyby vůbec nebylo Constance Greenové, bylo by to dokonalé :-)

Luigi1
Luigi1
02.09.2023 5 z 5

Tyto knihy se mi moc líbí jsou napínavé až do konce


kyssling
kyssling
19.02.2023 4 z 5

Konečně něco originálnějšího, výborně napsáno, napínavé. Už jsem myslel, že se dalšího zajímavého Pendergasta nedočkám ...

hankamol
hankamol
12.11.2022 5 z 5

Napínavé až do konce...

Pavlnka
Pavlnka
15.06.2022 5 z 5

Pěkné, napínavé, zajímavé a čtivé. Přesně, co od takové knihy očekávám. Těším se na další díl.

shimice
shimice
05.06.2022 4 z 5

No, nevím.. Constance Schwarzenegger Greenová, to už je trochu moc..

lampernaqui
lampernaqui
09.05.2022 3 z 5

Už v minulém díle se mi líbilo nové policejní duo Pendergast - Coldmoon. Milovník poctivé kávy vnesl do série zase trochu něco nového. Já osobně bych ale bral, kdyby ze série na delší dobu zmizel novinář Smithback a Constance. Ta mi sice v Temném proudu zase až tak moc nevadila... tedy do doby, kdy se objevila ve finále. Vlastně celé finále této knihy mi veškerý požitek z předchozích stran zničilo. Do závěrečného střetnutí vše bylo zajímavé, napínavé a správně pendergastovské. Téměř návrat ke kořenům série. Stejně tomu dám - jako vždy - další šanci. Ale hlavně mi neberte Coldmoona!

Eillen
Eillen
04.03.2022 4 z 5

Sérii s Pendregastem mám ráda a jeho nového parťáka Coldmoona jsem si oblíbila již v minulém díle. A tak jsem se na další knihu těšila.
Jak je již zvykem, příběh má zajímavou linku a každý, kdo se poprvé setká s Pendergastem, žasne, co je to za člověka. Bohužel má pro mě kniha jedno velké mínus a to Constance. Jak jsem její postavu v začátku měla ráda, tak teď je jí na mě až moc. Kdyby jí byla jen ponechána linka s tajemným domem, byla bych spokojená. Ale její výstup na konci příběhu mi absolutně nesedí.
Celkově 3,5 hvězdy.

Patapuf
Patapuf
10.01.2022 5 z 5

jů... konečně další pokračování s agentem Pendergastem..... zajímavá zápletka s hrůzným nálezem v kontrastu s nádhernou pláží.... zdánlivě nesourodá dvojice, kdy se zdá že agent Pendergast má konečně parťáka, který se zdá být jeho opakem... ale pokud bych to měl převést na metaforu karet, tak v jednom bodě příběhu je jeho esem.... a Constance?... Srdcová dáma.... těším se na další případy....

HonzaT
HonzaT
23.12.2021 4 z 5

Nezklamalo, ale...mohlo být lepší :D

coquus
coquus
17.12.2021 5 z 5

Výborný román, v němž známý zvláštní agent opět řeší jeden podivný případ. Nejenže bylo příjemné se znovu setkat s "milovníkem kávy" Coldmoonem, ale dokonce i postava Constance dostala dost prostoru, aby předvedla, co umí. Celkové se jedná o napínavé čtení se spoustou nevšedních momentů, které se dají zažít pouze s agentem Pendergastem.

Kerberos
Kerberos
20.11.2021 5 z 5

Knihy s agentem Pendergastem buď milujete nebo se vám nelíbí. Já jsem ta první skupina. Opět akční, napínavé čtení .

jiri9568
jiri9568
10.11.2021 5 z 5

Jako vzdy super a pendergast nezklamal

Eicherik
Eicherik
09.11.2021 5 z 5

Řekl bych, že šlo o klasický díl Pendergasta. Mimo jiných postav se opět setkáme se znalcem kávy agentem Coldmoonem a poznáme sympatického náčelníka P. B. Perelmana. Hlavní případ je velmi tajemný a zajímavý, ale ten vedlejší mající kořeny v tajemně znějícím domě Mortlach House byl o dost slabší. Konec knihy naznačuje nové pokračování, tak uvidíme zda se dočkáme dalšího dílu.
Citace: To Gladstoneovou zaskočilo. Neměla ráda na palubě suchozemské krysy. Pořád překážely, nikdy nevěděly, co mají dělat, a obvykle kladly spoustu blbých otázek a nakonec všechno pozvracely.

maxim248
maxim248
28.10.2021

Pro mě nejslabší díl, dočetl jsem jen s obtížemi,moc mě to nebavilo...

soukroma
soukroma
02.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Napínavé, čtivé, děsivé: ohavný zločin (ve velkém měřítku s hrůzným cílem) vyžadující nasazení mnoha policejních a jim příbuzných složek (pobřežní stráž, místní policie, FBI, s konzultanty navrch). Tentokrát spousta zajímavostí, od Florida Keys až po sever poloostrova, navrch výlet do Guatemaly, Mexika, a dokonce Číny, studia mořských proudů (modely, experimenty), tornáda, až po drogové gangy a polovojenské šílence, to vše podtrženo toxoplasmozou...
A vynořila se zase kráska s fialkovýma očima, Constance, zaťatá až k zbláznění, které se všichni více či méně báli (a měli proč). Vyřešila si svůj případ "vraždy" a pak jela zachraňovat Pendergasta. Ten byl zase velmi svůj, s třpytivýma očima, pro změnu v bílém oblečení (od lnu po hedvábí) s panamáčkem na hlavě. A měl jako už obvykle namále - bez polo-Lakoty Coldmoona by to pro něj nedopadlo dobře. Takže po předchozí spolupráci už si jsou kvit v záchraně života. I když konec jim možná slibuje další společný případ. Opět na americkém jihu.
Napínavé po celou dobu, s poslední stovkou stran mimořádně akční. Líbilo (až na nechutné detaily zločinného spiknutí s vyššími, bojovými cíli), skvělé odreagování.

Pavlína2019
Pavlína2019
16.09.2021 5 z 5

Zbytečné komentovat, prostě tyto knihy zbožňuji! Všem doporučuji!

PetraBery
PetraBery
05.09.2021 4 z 5

Již devatenácté setkání se zvláštním agentem Pendergastem, tentokrát při řešení záhadného nálezu desítek useknutých nohou. Tato série mě prostě baví, tento díl nebyl výjimkou, nad zakončením a pomocí Constance ráda přimhouřím oko, ačkoliv to bylo prostě moc.

zylla
zylla
22.07.2021 5 z 5

Luxusní čtení, jako vždycky, a teď zase to nekonečný čekání na další díl...

wlado
wlado
10.07.2021 3 z 5

V knihe je snáď všetko, čo čitateľ od trileru očakáva - záhada, naháňačka v aute, tornádo, a množstvo streľby... Asi som už z Pendergasta unavený, takže len 3 hviezdičky.

Duchoslp
Duchoslp
03.07.2021 4 z 5

Tohle byla moje první kniha s Pendergastem a musím říct, že se mi líbila. Napínavé zápletky, které se postupně prolínají a objasňují. Nechybí tomu ani ženský prvek v podobě Constance.

Erlif
Erlif
10.06.2021 4 z 5

Hlásí se další skalní fanoušek agenta Pendergasta... Na tuhle knihu jsem čekala od podzimu 2020, kdy měla vyjít... kvůli covidu se ji vydavatelství BB art rozhodlo vydat až 20.5. kdy budou otevřená knihkupectví... Takže to bylo úmorné půlroční čekání na knihu v tištěné podobě.

Autoři si udržují svůj styl, takže my co tuto sérii známe a čteme od začátku nejsme překvapeni... Takže klasika, začátek bomba, pak je to takové v rovince a konec zase vystřelí vzhůru... Přesto mi přijde, že autoři to umí líp... A tady šlo pro mě osobně o slabší díl... což mě mrzí, za to čekání bych si zasloužila nějako bombu, něco více záhadného, akčního...

Coldmoon mi nevadí, je fajn a vtipný, i když D'Agosta to není.. co se týče novináře Smithbacka, tak mi chováním přijde jako jeho bratr, i to co se mu v knize děje... :) Jako by autoři zalitovali, jak ukončili příběh Williama Smithbacka... No a co se týče Constance, to mi přijde lehce "úsměvné"... ji bych ale za nepřítelkyni mít nechtěla :)

TeaPeter
TeaPeter
09.06.2021 4 z 5

Standardně dobrý díl Pendergastovské série. Je dobře, že Constance slunce a mořský vzduch svědčily, a po některých divných extempore v předchozích knihách se stala opět osvěžujícím elementem děje. Co měl znamenat úplný konec knihy, je mi záhadou a doufám, že nás autoři nenechají čekat moc dlouho na vysvětlení.

Nelly
Nelly
31.05.2021 4 z 5

Zpočátku pomalejší rozjezd (ale nutný) a konec představil Pendergasta v poněkud akčnější rovině. Za mě super čtení, i na nového parťáka už jsem si zvykla. Už aby byl další díl...

Evelin2506
Evelin2506
10.04.2021 4 z 5

Napínavé čtení a zápletka z těch uvěřitelných. Kniha se četla hezky, chybělo mi podrobnější odhalení dvojitého agenta. Postava Constance je pro mě stále záhadou, ale možná za pár dílů rozklíčuji a pochopím. Nebo se vrátím k dílu, kde se objevila, přečtu znovu a pozorněji?

mikika
mikika
15.03.2021 5 z 5

parádní díl série z horké Floridy, inspirovaný skutečnými případy vyplavených nohou v botách... úsměvný začátek, akční a mrazivý závěr, pro fanoušky téhle řady naprostá nutnost.