Temný proud

Zvláštní agent FBI Aloysius Pendergast a mladší agent Coldmoon dostanou za úkol vyřešit morbidní záhadu mnoha lidských nohou, obutých do plastových bot a plujících v Atlantiku. V oceánu u pobřeží se najdou desítky stejných bot a v každé je useknutá lidská noha, nesoucí jasné znaky násilí. Jednoho dne se zčistajasna objeví, vyplaveny přílivem neznámo odkud. Pendergast, odvolaný z letiště těsně před zpátečním letem do New Yorku, neochotně dorazí na Captiva Island, kde ho však záhada bleskově zaujme. Předběžná zpráva z patologie nasvědčuje tomu, že nohy byly odděleny od těl nanejvýš primitivním způsobem. K úžasu všech příboj vyplavuje další končetiny, až jejich počet přesáhne stovku. Zanedlouho je jasné, že Pendergast a jeho parťák, agent Coldmoon, mají před sebou protivníka tak nebezpečného, na jakého ještě nikdy nenarazili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457648/big_temny-proud-85w-457648.jpg 4.570

Pendergast 19.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , BB art

Crooked River, 2020

Kniha Temný proud

lampernaqui

Už v minulém díle se mi líbilo nové policejní duo Pendergast - Coldmoon. Milovník poctivé kávy vnesl do série zase trochu něco nového. Já osobně bych ale bral, kdyby ze série na delší dobu zmizel novinář Smithback a Constance. Ta mi sice v Temném proudu zase až tak moc nevadila... tedy do doby, kdy se objevila ve finále. Vlastně celé finále této knihy mi veškerý požitek z předchozích stran zničilo. Do závěrečného střetnutí vše bylo zajímavé, napínavé a správně pendergastovské. Téměř návrat ke kořenům série. Stejně tomu dám - jako vždy - další šanci. Ale hlavně mi neberte Coldmoona!

Eillen

Sérii s Pendregastem mám ráda a jeho nového parťáka Coldmoona jsem si oblíbila již v minulém díle. A tak jsem se na další knihu těšila.
Jak je již zvykem, příběh má zajímavou linku a každý, kdo se poprvé setká s Pendergastem, žasne, co je to za člověka. Bohužel má pro mě kniha jedno velké mínus a to Constance. Jak jsem její postavu v začátku měla ráda, tak teď je jí na mě až moc. Kdyby jí byla jen ponechána linka s tajemným domem, byla bych spokojená. Ale její výstup na konci příběhu mi absolutně nesedí.
Celkově 3,5 hvězdy.

Patapuf

jů... konečně další pokračování s agentem Pendergastem..... zajímavá zápletka s hrůzným nálezem v kontrastu s nádhernou pláží.... zdánlivě nesourodá dvojice, kdy se zdá že agent Pendergast má konečně parťáka, který se zdá být jeho opakem... ale pokud bych to měl převést na metaforu karet, tak v jednom bodě příběhu je jeho esem.... a Constance?... Srdcová dáma.... těším se na další případy....

HonzaT
23.12.2021

Nezklamalo, ale...mohlo být lepší :D

coquus
17.12.2021

Výborný román, v němž známý zvláštní agent opět řeší jeden podivný případ. Nejenže bylo příjemné se znovu setkat s "milovníkem kávy" Coldmoonem, ale dokonce i postava Constance dostala dost prostoru, aby předvedla, co umí. Celkové se jedná o napínavé čtení se spoustou nevšedních momentů, které se dají zažít pouze s agentem Pendergastem.

Kerberos
20.11.2021

Knihy s agentem Pendergastem buď milujete nebo se vám nelíbí. Já jsem ta první skupina. Opět akční, napínavé čtení .

jiri9568
10.11.2021

Jako vzdy super a pendergast nezklamal

Eicherik
09.11.2021

Řekl bych, že šlo o klasický díl Pendergasta. Mimo jiných postav se opět setkáme se znalcem kávy agentem Coldmoonem a poznáme sympatického náčelníka P. B. Perelmana. Hlavní případ je velmi tajemný a zajímavý, ale ten vedlejší mající kořeny v tajemně znějícím domě Mortlach House byl o dost slabší. Konec knihy naznačuje nové pokračování, tak uvidíme zda se dočkáme dalšího dílu.
Citace: To Gladstoneovou zaskočilo. Neměla ráda na palubě suchozemské krysy. Pořád překážely, nikdy nevěděly, co mají dělat, a obvykle kladly spoustu blbých otázek a nakonec všechno pozvracely.