pavel9989 pavel9989 komentáře u knih

Poslední kacíř Poslední kacíř Martin Chadima

Tak tohle byl mor, to přečíst... Asi jako vše, na co musí dávat reklamu i v rádiu. Bohužel jsem reklamu slyšel, až když jsem si knihu půjčil (naštěstí jen půjčil) v knihovně a rozečetl. Přečteno jen z povinnosti, že nevzdám poslední knihu roku 2023. Kdyby autor vynechal náboženské žvásty, tak má kniha asi 150 stránek.

01.01.2024 1 z 5

Řev motýlů Řev motýlů Reginald Hill

Na obalu knihy se píše "Humoristická detektivka", ale ten humor, jsem v knize nenašel. Ale jinak čtivé.

09.10.2022 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Nijak moc mě to nenadchlo. Dočetl jsem, abych věděl, jak to dopadne. Ale tušil jsem... :-)

08.09.2021 2 z 5

Čokoláda pro wehrmacht Čokoláda pro wehrmacht Přemysl Krejčík

Krátké, svižné a pohodové čtení, kde člověk nemusí o ničem přemýšlet a složitě si pamatovat hordy postav.

05.08.2021 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Až na začátek, kde vás kniha rovnou hodí do děje (člověk nechápe, co tam autor píše - potápění se v písku, obleky, doba, atd., jako bychom to samozřejmě znali), docela příjemné počtení. Není tam "miliarda" postav, takže se nepletou jména :-)

16.04.2021 3 z 5

Černý oheň z Byzance Černý oheň z Byzance Dirk Husemann

I přes relativně nízké hodnocení, výborná kniha. Mám rád knihy od Husemanna, mají originální příběh a nedá se jen tak předvídat, co se v ději stan. Za mě, po slonovi, druhá nejlepší kniha od tohoto autora.

02.04.2021 4 z 5

Druhý spánek Druhý spánek Robert Harris

Zajímavá kniha. Jen jsem si OPĚT nepřečetl, o čem kniha je, a měl jsem ji za středověký román. Když se v prvních kapitolách, objevil iPhone, trošku mě to překvapilo (radši jsem si to přečetl cca 3x a fakt tam byl). Po té se objevil dopis, z roku 2022. To už jsem se zarazil a začal zkoumat, co se děje... :-)
Jinak velice příjemné čtení, s napínavým dějem, kdy nejde předem vědět, jak se bude kniha vyvíjet.

26.02.2021 4 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Opět výborný díl, této skvělé série. Přečteno během pár dní.

16.02.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Rychle přečteno. Ale ten zamotaný konec...? To nevymyslíš :-D

08.02.2021 4 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Moje první kniha od paní Saudkové. Dlouho jsem se na ní chystal, než se ke mně konečně dostala. Mile mě překvapila, potěšila a pobavila.

29.01.2021 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Lehké čtení, žádná přehnaná zamotaná detektivka.

01.12.2020 4 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Kniha mě nijak moc nenadchla. Zábavnější mi přišla až cca poslední třetina, kdy se začalo něco dít.

31.10.2020 2 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Pohodové a lehké čtení. V knize není "miliarda" postav, ve kterých se ztrácíte.
Před četbou jsem si nepřečetl, o čem kniha je, takže jsem vůbec netušil, co mám očekávat. Což byl za mě dobrý krok.

15.10.2020 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Moje první kniha od tohoto autora a i přes některé negativní komentáře, mě velice bavila. Prostě sci-fi, které nemusí být nakonec zas až tak nereálné. Příjemné čtení, kde se člověk nezamotá do "milionu" postav.

21.08.2020 4 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Dobré počtení, ale série o Porodní bábě byla napínavější a chytlavější.

18.07.2020 3 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Nějak nedokážu pochopit, jak autor může napsat cca 1800 stránek neuvěřitelně chytlavého příběhu, a já se o něm dozvím až teprve nedávno...? :-)

Jinými slovy - kniha opět nezklamala a už se těším na další díly. Mezitím začnu číst další z autorových sérií.

18.06.2020 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Zajímavé čtení, krátké kapitoly, které vždy končí napínavě a nutí číst další. Ovšem poslední čtvrtina se mi moc nelíbila, bylo to najednou nějaké takové přeplácané a dost poamericku vymyšlené.

04.06.2020 3 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Kniha nezklamala, opět s chutí přečteno během chvíle ;-)

07.05.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba, po Sněhulákovi. Přečtena rychle, ale děj trochu zklamal, hlavně cca poslední třetina. Bylo to takové trochu moc přeplácané. Příště snad vyberu lepší ;-)

28.04.2020 3 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Velice chytlavé a pěkné čtení. Akorát konec mi připadal, jako by autorovi na něj došlo místo... Takový hrr, hrr, a za 2 stránky pachatel dopaden.

22.04.2020 5 z 5