pavčape pavčape komentáře u knih

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Velká spokojenost! Příjemně oddychové čtení. Josefínu si s každou další knížkou víc a víc zamilovávám. Postavy maloměsta Brodu už se mi nepletou, jejich charaktery jsou velmi uvěřitelné a Jakub Stehlík s dědečkem velice mile oživili městečko. Miroslava začíná být méně nepříjemná a Karel začíná být méně pod pantoflem. Velmi se mi příběh líbil a už teď vyhlížím další díl, který se má na pultech objevit příští rok! Hurá!
PS: Jednotlivé postavy se mi fakt nepletly, jen pořád tápu mezi Jirouškem a Podroužkem! ;-)

16.06.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Třetí ze série o Kim se mi zatím líbila nejvíc. Kim je uvěřitelná, velmi sympatická svou touhou potrestat viníky. Trauma, které si s sebou nese od dětství je zde vylíčeno do podrobna, setkáme se dokonce i s její narušenou matkou. Odehrávají se zde dva příběhy, ten se sociapatkou Alex a se zneužívanými dívenkami. Oba vyřešila.

27.05.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Klidná česká detektivka bez potoků krve a šílených vrahů. Líbí se mi postava Josefa Bergmana, její vývoj. Autorka skvěle vystihla atmosféru dle mě pochmurného ostrova.

23.03.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět naprosto úžasný thriller! Brutální vraždy, dokonalý detektiv, skvělá zápletka. Vrahův motiv byl pochopitelný, i když pomsta dost nad hranou. Nedokážu si představit, že by se utrpení člověka nad ztrátou blízkého dokázalo až takhle zvrtnout. Ale co já vím? Nicméně čtivé čtivé a ještě jednou čtivé! Každá poslední věta v kapitole nutí číst další a další řádky. Jak to ten Cris jenom dělá? Už aby napsal něco dalšího! jsem špatná z toho, že všechny jeho knihy už jsem dočetla...

03.11.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Moje první kniha pana Cartera. Byla jsem více než spokojená. Kniha mě pohltila, nechtěla jsem přestat číst. Já sama, když čtu tenhle žánr, nespekuluju o pachateli, nechávám se nést dějem a postupně přivádět na tu správnou stopu. Plně důvěřuju autorovi a možná o to víc jsem překvapená konečným rozuzlením. Tady to bylo také tak. Nezdálo se mi, že by prvoplánově viníka odhalil tak záhy. Rozuzlení bylo překvapivé, i když pro mě trochu přitažené "za vlasy". Nicméně to vůbec neubíralo napětí a nervozitu, zda opravdu vrah dokoná své dílo... Kniha se mi líbila, těším se na další příběhy Huntera a Garcii.

08.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem právě dočetla a dojem tak trochu rozpačitý... Rachel mě celou dobu rozčilovala. Věčně v lihu, věčně si nic nepamatující a věčně se za vše omlouvající. Megan i Annu jsem vnímala jako sobecké bytosti. Knihu jsem přečetla za pár dní. Nechci tvrdit, že byla špatná, že by se mi nelíbila, ale nesplnila moje očekávání stran světového bestselleru. Nelituji však, že jsem ji četla a pachatele jsem tušila až někdy v poslední třetině knihy.
Dívku ve vlaku jsem si pustila i ve filmové podobě a musím uznat, že zde byly všechny tři hlavní hrdinky vylíčeny trochu sympatičtěji. Pochopila jsem zřetelněji trápení a prapůvod problému Megan a Rachel mi bylo v mnoha okamžicích upřímně líto. Na Annu jsem názor nezměnila, i když v úplném závěru mě mile překvapila.
Kdo má rád knižní thrillery, ať si knížku směle přečte, neurazí!

21.02.2017 3 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Mám přečtené všechny Březinovy Tomáše Volfy a jsou lepší a lepší. Pátrání po pohřešované Elišce je napínavé a po celou dobu držíte palce, ať skončí dobře...
Ať píše autor dál, těším se na příští knížky

05.11.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Nová postava, nové příběhy, stále čtivé

05.11.2023 4 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Ty politické techtle mechtle mě rozčilují a uvádějí do depresí. Knížka se mi líbila ( jako všechny od DD), ale raději mám ty klasické vraždy.

04.10.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Přečteno téměř na jeden zátah. Zpočátku napínavé a tajuplné, dobré. Konec (jako mnohým čtenářům níže) mě trochu zklamal. Taky jsem to nějak moc nepochopila. Ale jinak Karika jak ho známe a jeho postavy také - nenajdete si k nim sympatie. A jejich jednání nedávalo smysl. Že by halný vítr? ;-)

05.04.2021 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

(SPOILER) Dostala mě... Měla jsem ji dlouhá léta nepovšimnutou v knihovně, ale až letos díky Čtenářské výzvě přišla na řadu. Nelituju. Poutavě popsaný příběh několika lidí studentů, později lékařů, se všemi jejich starostmi i radostmi. A nutno dodat, že těch starostí a trápení bylo víc. Linka Laury a Barneye vévodí celému příběhu, seznamujeme se s oběma v době, kdy byli ještě dětmi, sledujeme jejich život se všemi úspěchy i přešlapy, které k životu patří až do chvíle, kdy bojují o život svého syna Harryho. Opravdu nadčasový příběh, který stojí za to si přečíst.

13.03.2021 5 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Jak hodnotit? Knížka je to krásná, honosná. Vázaná v pevných deskách, přehledně napsaná, s ilustracemi. Skvělý dárek pro čtenáře, který má rád detektivní, záhadné, mysteriózní příběhy, pro čtenáře, který si v období Vánoc touží přečíst povídky s vánoční atmosférou. Tohle tedy uvádím jako plusy. Jako mínus je opravdu nepraktičnost při čtení (což ovšem vylučuje tu honosnost, takže nevím... :-) ) Kvalita jednotlivých povídek je různá. Některé jsem přeletěla a ani nevím o čem byly, některé mě zaujaly hodně. Rozděleno do pěti oddílů (Klasické Vánoce, Veselé Vánoce, Vánoce s láskou, Moderní Vánoce a Tajemné Vánoce) v nichž byly lepší i horší dílka. Celkově však hodnotím vysoko. Kniha nepostrádá atmosféru ani vtip.

03.01.2021 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Fajn oddychovka jako všechny Josefíny. Tuhle sérii mám ráda pro její jednoduchost, humor a čtivost. Na nic si nehraje a prostě je. Josefínu i její babičku jsem si dost oblíbila. Jako ostatně celou její rodinku :-)

31.07.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Těšila jsem se na novou knížku K. Morton, ale musím bohužel říct, že za mne bohužel ne... Nebavila mě. Postavy byly dobře vykreslené, spisovatelka umí vystavět příběh v několika časových liniích, ale já se tentokrát nechytala. Ne že bych nevěděla, která osoba je právě vypravěč nebo o koho se jedná, ale prostě mě to nebavilo. Nebavilo mě to většinu knihy a jsem ráda, že mám přečteno. Trochu se to rozjelo ke konci, i když jsem pointu pochopila dříve než byla objasněna. Oproti užasnému Tajemství letního odpoledne velká nuda...

22.03.2020 2 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Kraťoučká povídka na dvě půlhodinky :-) Opět neposlušná Josefína na stopě zločinu. Místo pečení cukroví a předvánočního úklidu řeší záhadu starožitného nábytku, popíjí rum a štve Tvrdíka! :-)

29.12.2019 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Robotham se mi líbí čím dál víc. Jeho Joseph O'Loughlin mi přirostl k srdci a přirozenost této postavy dodává knize na čtivosti a uvěřitelnosti. Trošku mě rozladil závěr, ale jinak s klidným svědomím za 4*

18.12.2019 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

No, já nevím...
SPOILER
Hvězdička za čtivost, hvězdička za působivé prostředí Irska, hvězdička za obálku, hvězdička za nápad s rituálními vraždami a hvězdička za sympatickou Katie. Hvězdička dolů na přílišnou brutalitu. Normálně mi tyhle brutální vraždy na papíře nevadí (viz můj oblíbenec Chris Carter), ale tady to bylo až nad rámec chápání. Jak už někdo níže psal, aby dívkám zaživa a při vědomí odřezával kusy masa z těla a ony ani neomdlely ani neječely, jen si s pachatelem povídaly? Divné... Hvězdička dolů za pachatele. Já prostě nemám tyhle odlišnosti ráda. Přijde mi to v příběhu účelové, aby nemohl být pachatel předčasně čtenářem "odhalen". Půl hvězdy dolů za občasnou Katiinu naivitu. Takže dobré 2,5 hvězdy. Nicméně přečtu si další knížky, protože dle komentářů jsou lepší. Těším se.

27.08.2019 2 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Hodně dobrá kniha, hodně napínavý děj a hodně dobrý příběh. Ráda bych si přečetla pokračování případů Davida Huntera...

22.02.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Právě dočteno... Jak již bylo zmíněno níže, první část mi přišla víceméně zdlouhavá až nudná. Druhá část zas pro změnu nabitá akčností. Nicméně hlavní hrdina - profesor bioinformatiky byl sympaťák, inteligentní, ale možná až moc a po všech stránkách. Trochu přitažené za vlasy, ale když už to nevzdáte a dopracujete se za půlku knihy, dočtete na jeden dva zátahy :-) Nicméně obálka knihy je fakt skvělá! Světový bestseller? Znám mnoho horších knih s touhle nálepkou.
Nedá mi to a musím připsat dovětek. Sleduji jak se mění % hodnocení dle udělených *. Když jsem s knížkou začínala, měla vysoko nad 80 % a pomalu se sune dolů. První nadšení čtenáři strhli dav, který je v hodnocení střízlivější. Velké očekávání a poté zklamání.

27.12.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velké zklamání! Už jednou jsem tu na DK podotýkala, že knihy s nálepkou Světový bestseller rozhodně bestsellerem nejsou, a tahle kniha mě o tom přesvědčila! Možná to někomu vyhovuje, ale mně takový styl psaní vůbec nesedí! Nelíbí se mi krátké nerozvinuté věty stroze popisující probíhajícíc děj. Nevím, zda to přičítat překladu, ale prostě ne! Zápletka taková nějaká nijaká a rozuzlení překombinované. Mne tedy kniha vůbec neoslovila... :-( Škoda, těšila jsem se.

20.07.2017 1 z 5