pavčape pavčape komentáře u knih

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

První knížka od Hany Whitton a jistě ne poslední. Líbí se mi, že si románovou formou osvěžím dějiny. Autorka se drží historicky dochovaných faktů, ale pro čtivost příběhu přidává i něco ze své fantazie (byli Ladislav i jeho matka otráveni toutéž osobou a z těchto pohnutek?) Zajímavé čtení pro ty, koho zajímá historie

30.06.2019 4 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Nelíbila se mi, nedočetla jsem.. Bohužel

02.06.2019 1 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Zajímavý příběh, knížka mě zaujala

19.04.2019 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Od knížky jsem čekala více. Příběh byl zdlouhavý, protože jsem od počátku tušila v čem Jérome "jede". Natalie mi byla protivná a Simon přesto, že se zachoval jako gentleman a roztočil tím kolečka osudu na nesprávnou stranu, byl slaboch a bábovka.
Dějová linka v Bulharsku mi taky přišla nějaká slabá. No nevím, dávám dvě *. Ch. Linkovou mám ráda, ale tohle se mi moc nelíbilo. Myslím, že tohle téma mnohem lépe zpracoval P. James v knize Hon se smrtí.

30.09.2018 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

(Možný SPOILER)
Knížka se četla dobře. Je tu mnoho postav, některé hlavní a některé jen tak příběhem procházejí. Při dobrém soustředění se v nich čtenář orientuje, ale je jich vážně dost. A ty Milušky a Miládky se mi občas popletly a musela jsem si ujasnit, která je která. Co bych ke knize dále dodala? Nechápu, proč je tak strašně ponurá? Takřka všichni jsou zde vykresleni jako nešťastní lidé poznamenaní osudem (smrt manžela, smrt manželky, smrt novorozence, smrt u pásu, infarkt atd atd.) Pochmurné prostředí všech příbytků snad s výjimkou rozmazlené maloměšťačky Jiřiny, pochmurné okolí a příroda kolem... Málem jsem do deprese upadla taky. Nebýt Čtenářské výzvy, tuhle knihu bych asi nevyhledala... A neudivuje mě ani pseudonym autorky.

18.06.2018 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Pátá knížka autorky, kterou jsem přečetla. Řekla bych lepší než Tři přání, které jsem ohodnotila třemi *, ale slabší než třeba Alice či Sedmilhářky. Příběh mě bavil, měla jsem slabost pro Saskii a těšila se, co zas bude Ellen řešit!

24.05.2018 3 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Dán mě zatím nezklamal

15.01.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět super! Bylo mi těch žen fakt líto!

14.06.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Moje druhá kniha Chrise Cartera, takže mám jen malou možnost srovnání. Po přečtení Sochaře smrti jsem se nemohla dočkat další knížky, ale můj pocit ze Zloby je trochu rozpačitý. Nemohu tvrdit, že by se mi nelíbila, že by nebyla napínavá. Trošku jiný scénář s tím, že vrah je znám již od prvních stran knih, mi nijak nevadil, příběh se vyvíjel a gradoval. Ovšem co mi vadilo, byla ta hra dvou supermozků - Roberta a Luciena. Přišlo mi to neskutečně nadsazené. Nicméně knížka stojí za to! Tolik vražd a tak surových? Snese srovnání s Hanibalem Lecterem .

16.03.2017 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Další z výborných "dánovek". Krauz se začleňuje do party mordýřů velice úspěšně! Za mě palec nahoru!

11.10.2016 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Druhá kniha od Kateřiny Karolové. Ve srovnání s Odbočkou v lese trochu horší. Začátek dobrý, celkem zmatená jsem z toho byla taky, ale v okamžiku, kdy se vše vysvětlilo, už mě to přestávalo bavit. Je to opět knížka na pár večerů, oceňuji krátké kapitoly a nápad. Těším se na další příběh autorky

07.04.2023 2 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Tak ani nevím, jestli se mi to líbilo. Zmizení mladých dívek .. knížek na toto téma jsem v posledním roce přečetla několik a nejvydařenější byl Robotham - Řekni lituji. Tam jsem neváhala dát plný počet a ještě to málem nestačilo, tady tak tři až čtyři.

15.12.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zpočátku zajímavé, pak velká nuda (alespoň pro mne), konec akční. Moc mě to tedy nebavilo a častokrát jsem u knihy usnula.. Tohle by se u opravdu dobrého thrilleru asi nestalo.

31.03.2020 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Lepší než první díl Šelma. Líbí se mi Theova nezdolná vůle příběh vyřešit a dopadnout únosce a vraha.

17.11.2019 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Moc mě nenadchla, první knížka byla nejlepší, další už pravděpodobně vynechám. Znám i lepší pro zasmání.

26.09.2019 2 z 5

Královna Kunhuta a Záviš Královna Kunhuta a Záviš Hana Parkánová-Whitton

Knížky H. Whitton se čtou velice lehce, což je jejich plus. Nevím, zda je v tomto příběhu vše tak, jak se odehrálo, poněvadž mi přijde až příliš romanticky vystavěn. Nicméně jsem si jej ráda přečetla a těším se na další historický příběh z pera této spisovatelky

21.08.2019 3 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Nenadchla mě, od poloviny jsem už kapitoly přeskakovala a těšila se na konec...

10.02.2019 2 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Jak uz bylo řečeno níže, knížka se dobře čte. Proč ale holky odjely kamsi do neznáma mezi prapodivnou společnost, odevzdaly tam pasy i letenky? Dost nechápu. Navíc každá z těch čtyř kamarádek byla svým způsobem nesympatická, až divná. Kdybych mohla číst na jeden zátah, bylo by to lepší.

25.01.2019 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Teda jako dost dobrý. Bez zbytečné brutality skvěle propracovaná psychologická sonda do života jedné rodiny.

12.12.2018 4 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Přečteno za půl dne. Není zde příliš mnoho postav, které by se pletly, není zde příliš překombinovaný děj, je zde k mání nenáročná detektivka, která má sice pár slabin, ale čtivost jí neschází.

24.10.2018 3 z 5