Kořeny zla

Vražda na druhém břehu je vyřešena, vrah je zatčen, oddělení vražd si může na své konto připsat další úspěch. Dohody s podsvětím jsou uzavřeny, život v Našem Městě by se mohl ubírat klidnou cestou, ale jak se za pár dní ukáže, vše jen na chvíli. Zranění Viktora Prajse je mnohem vážnější, než předpokládal, Tibor Hakl se odporoučel z města, ale ne natrvalo, Boss ztrácí kontrolu nad svými lidmi. Krauz zjišťuje, že se Boss neštítí vydírat ani obyčejné lidi. Ivana položí Chosému nůž na krk, a Krauz má najednou svých kamarádů z mládí plné zuby. A do tohoto chaosu přibyde vražda, jedna z prvních v podsvětí. A hrozí další. Už se nevraždí na druhém břehu, už se vraždí na našem. Celé oddělení vražd se zmobilizuje a jde do boje s podsvětím, s jejich vyděračskými a násilnickými praktikami, s vraždami, které v devadesátých letech nebraly konce. Jak se k nim postaví tehdejší prokuratura a soudy ovládané mocným mužem? Nikdo netuší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355828/big_koreny-zla-iPM-355828.jpg 4.4325

Kniha Kořeny zla

Klára90

Začátek byl pro mě takový rozpačitý, trochu jsem se ztrácela, ale tak to je taky proto, že nečtu chronologicky. Nicméně velmi brzy jsem se našla a opět knihu zhltla jak malinu. Ještěže mě čeká ještě hromada dánovek, které jsem nečetla, chvíle strávené se slovenskou mordpartou a vlastně i tamním podsvětím jsou fajn.

tittanie

Musím to napsat znova. I tento díl mě moc bavil. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Zajímavá zápletka. Jsem zvědavá, jak s v dalších dílech poradí policie s mafiány. Protože ti mi na příběhu trochu vadí. Plynule přecházím k čtení dalšího dílu.

SilvieSisinka

Zajímavý vrah,zvláštní motiv.Celkem mě čtení bavilo.

ErikaKej

Táto kniha nemá chybu. Vykreslenie brutálnych praktík podsvetia,
ako aj nezmyselná a zbytočná smrť mladej ženy a koniec čerešnička s dosadenÿm riaditeľom-no veru divoke roky,som rada že som bola v tom čase decko... V podaní bravúrneho pána Geišberga je to super zážitok neviete sa odtrhnúť. Jedna z najlepších Dánoviek.

faba
08.12.2021

Úžasná a neopakovatelná devadesátá léta, jak je někdy prezentují někteří naši spoluobčané. Možná byla, pro některé... S odstupem doby, když čtete takové knihy, možná zase tak úžasná nebyla. Jak pro koho. Děly se věci, které nikdy nevyjdou na světlo, ani za úplné tmy. Tak jako se nikdy nenajdou těla takových jako byl Tibor Hakl..., ale i jiných.
Jo to se mohlo všechno. Pamatuji si jak mi v té době kamarád řekl: Půjč si v bance dvacet tisíc a nevrať je a zavřou tě. Půjč si dvacet melounů, a i když je nevrátíš, nic se ti nestane.
To byla doba. A tady to DD pěkně rozepsal se vším všudy.
Souhlasím s recenzí MMacicekk.

SadUnicorn
04.11.2021

Po předchozí mafiánské knize Smrt na druhém břehu jsou Kořeny zla příjemně napínavé. Rozuzlení vraždy není vůbec jednoznačné a až do samotného konce nemá čtenář tušení, kdo to udělal. Plus vražda v sexshopu je pikantnější než jen obyčejná vražda prodavačky. Po druhém přečtení jsem přehodnotila hodnocení a dávám 4,5*.
Navíc, jak samotný název napovídá, sledujeme rozrůstání mafie do všech vrstev podnikání stejně jako do všech společenských a mocenských vrstev. A kořeny zla jsou mocné a všudypřítomné...

janina66
26.10.2021

Skvělé! Výborné a precizní vyšetřování vraždy prodavačky v sexshopu. Nečekaný vrah a jeho motiv. Díky odhalení očitého svědka. Druhá linie mafie a kamarádů Richarda z dětství mě už bavilo o něco méně.

kolacky
25.09.2021

Mafiáni se perou mezi sebou... a obyčejní lidi se vraždí jen tak. Potom nezbývá než našim fízlom chalanom držet palce.