Pav Pav komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Začátek se mi zdál trochu zmatený a v knize by mohlo být méně hluchých míst, ale jinak je to opět napínavé čtení. Trochu jsem se ztrácela ve jménech některých policistů.
!!!SPOJLER!!! Zajímalo by mě, jak dlouho nás bude Minier napínat s Marianne.

01.01.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Ze začátku jsem přemýšlela, jak může někdo úspěšně zpochybňovat něčí smrt, ale postupně se vše vysvětlí. David Raker trochu jinak, ale taky super.

30.12.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

To byl zase nervák. Jen kdyby hlavní záporák nebyl nesmrtelný. U dvojky Kepler se mi líbí, že jsou její knihy čtivé od začátku do konce a čtenář nemusí přetrpět žádné nudné statě.

13.12.2019 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Ačkoliv je Sigma moje srdeční záležitost, tentokrát na mě bylo téma moc těžké. Rámcově samozřejmě umělou inteligenci chápu, ale příběh vyžadoval složitého vysvětlování a příliš odborných výrazů. Začátek jsem jen těžko zpracovávala a jakýsi spád měla pro mě kniha až v samotném závěru. Mrzí mě to, ale za mě 3 hvězdičky. Oddechovka to moc nebyla.

06.12.2019 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Ubírám jednu hvězdičku za utahaný a nepřehledný začátek. Zhruba od čtvrtiny už to mělo spád. Opět skvělé oddělení Q. Člověk by nevěřil, že i Dánsko má takové kostlivce ve skříni jako je ostrov Sprogø. Na konci jsem myslela, že už mě nic nemůže překvapit, ale stalo se.

21.11.2019 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Pohlazení na duši. Příjemná oddechovka, napsaná krásně česky. Musím přiznat, že některé výrazy ani nemám ve slovníku.

08.11.2019 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moc pěkný thriller. Začala jsem s příběhy Davida Rakera od prostřed a teprve se dostala k prvnímu případu. Musím říct, že se mi tato kniha líbila víc než některé pozdější. Je napínavá a dobře se čte. Ikdyž způsob vymazání vzpomínek mi přišel trochu přehnaný.

06.11.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Trochu to připomíná detektivky Aghaty Christie, kdy je pachatelem někdo z uzavřené společnosti návštěvníků hotelu. Jak vražd přibývá a podezřelých ubývá, na konec vraha odhalí i čtenář. Příjemná změna oproti obvyklým krvavým lázním, kdy autor vymýšlí, jakým nehroznějším způsobem někoho sprovodit ze světa.

31.10.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Trochu drsnější, než jsem u autora zvyklá, ale opět skvělé.

25.10.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tentokrát mi příběh připadal moc překombinovaný. A upřímně jsem se v postavách z nového případu dost ztrácela. Do dvou třetin bylo čtení trochu nezáživné, ale nakonec se to rozjelo. Ze všech knih od Angely M. mi tato připadala nejslabší.

17.10.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Moc dobré čtení. Jako vždy to mělo spád. Trochu jsem se zamotala do mnoha jmen, ale dalo se to zvládnout. Jen bych se obešla bez "pohledu zpět", jelikož bylo zřejmé, že oběť nepřežila.

07.10.2019 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Téma seladona ve středním věku mě nejdříve moc nenadchlo. Původně jsem chtěla hodnotit dvěma hvězdami, ale uprostřed se to vylepšilo. A ten konec je tak nějak "třeštíkovský". Asi už si začínám zvykat.

26.09.2019 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Měla jsem problém se jmény. Pletli se mi postavy, asi jich tam bylo víc, než jsem u autorky zvyklá. Do půlky jsem se trochu prokousávala, ale potom to dostalo spád. Knihu doporučuji, ostatně jako všechny další detektivky s Kim.

22.09.2019 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Příjemná oddechovka. Nejsem pro domácí porody a ani tato kniha mě nepřesvědčila. Snad ten porodní dům by byla snesitelná alternativa. Nebližší v přístupu k porodům mi byla Neva. S Grace jsem se neztotožnila. Každý asi podle vlastních zkušeností. Narození dítěte je skutečně úžasná věc, ale porod většinou opravdu není super zážitek. Kniha se dobře četla a po mnoha thrillerech, dobrá vsuvka. Jen nechápu, jak mohl v komentáři někdo napsat, že tam bylo málo porodů. Kdyby jich tam bylo víc, už by to byla naučná literatura.

18.09.2019 3 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Je to zvláštní styl vyprávění. Spíš to připomíná scénář k filmu. Na konci jsem se trochu ztratila v postavách, resp. kriminálních živlech a připadalo mi to takové překombinované.

17.09.2019 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Je to jiný styl vyprávění, než u zahraničních autorů krimi. Chvílemi jsem byla netrpělivá, jak se autor obloukem dostává k jádru věci. Nic převratného, ale slušné počtení. Škoda jen, že je v anotaci ke knize uvedena většina děje.

09.09.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Napínavé do poslední chvíle. Když už si člověk myslí, že ví, je to jinak. Kde je další díl?!

08.09.2019 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Velmi čtivá kniha. Nejdřív mě trochu mátly a taky nebavily vložené pasáže o dvou nevlastních sestrách a už vůbec jsem nechápala úryvky z cestovního průvodce, ale samozřejmě to nakonec bylo podstatné pro vykreslení celého příběhu. A mile mě překvapil úplný konec, který měl k hollywoodskému daleko. Skoro by člověk Císařovniny ostrovy hledal na mapě, ale to by autor nemohl žádnému existujícímu místu a obzvlášť jeho obyvatelům udělat.

26.08.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Velmi dobře a rychle se kniha četla, ikdyž bývám skeptická, pokud jde o kapitoly, které jsou "z pohledu vraha", tady mi to vůbec nevadilo. Něco se předvídat dalo, ale všechno úplně ne, takže došlo i na moment překvapení. Určitě budu číst pokračování.

20.08.2019 5 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Uf. Všechno trefně shrnula "soukroma" v komentáři níže. Myslím, že další knihu tohoto autora si již odpustím a číst první díl už vskutku nemá cenu, protože jsme se převážně dozvěděli její obsah. V této knize mi nevyhovovala překombinovanost příběhu, navíc propletená se starým a ještě dalším novým případem. Hůře se mi četla než předchozí díly. Krkolomný byl i popis soukromých problémů hlavních představitelů a "něžné chvilky" byly příliš rušivé a nepřesvědčivé... nadbytečné. Thilliez u mě možná doplatil na to, že jsem shodou okolností nedávno dočetla Poslední orákulum od Jamese Rollinse, který rovněž využil černobylské katastrofy jako námět pro svůj příběh, akorát mnohem lépe (kdo čte jeho knihy, ví o čem mluvím). Navíc mě při čtení rušilo značné množství překlepů a chyby v textu, ale za to autor nemůže. Zkrátka mi tento díl nesedl (narozdíl od těch předchozích).

14.08.2019 3 z 5