Pav Pav komentáře u knih

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Autor opět nezklamal. Nechápu tu představivost, se kterou se mu daří propojit historii se současností. I když jsem jako vždy neporozuměla úplně všemu, co se týče technické stránky věci. :-)

25.06.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc mě to neohromilo. Nějak mi nevyhovuje styl autorky, která příběh vypráví očima několika postav. Pachatele jsem odhalila cca ve dvou třetinách a Rachel mi trochu lezla na nervy. Každopádně je to neotřelé téma.

19.06.2018 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Jiný kraj, jiný mrav. Indická dívka vyrůstající v Honkongu, náboženství, ženy podřízené mužům, domluvená manželství, nedostatek sebeúcty... Autorka vypráví, jak "prožila" klinickou smrt, což je na knize velmi zajímavé, ale to co následovalo v druhé polovině knihy mě úplně otrávilo. Neustále je zde opakováno, jak jsme součástí Celku, jak musíme sami sebe milovat a pořád dokola. Chápu, že to musel být silný zážitek, ale na mě to ve finále působí jako vymývání mozku. Vzhledem k tomu, že autorka vyrůstala v jiné kultuře, pro evropana a navíc ateistu nemá její sdělení asi tak silný dopad. Navíc se mi vůbec nelíbí, že přestože měla rakovinu, de facto se vychloubá, že nepodstoupila konzervativní léčbu. To je tedy hrdinství 4 roky umírat...

10.06.2018 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé. Kniha má spád a čte se jedním dechem. Jen to téma zneužívaných dětí. ☹Fascinuje mě, že jsou vyšetřovatelé ve většině detektivek nějakým způsobem "postižení".

21.03.2018 5 z 5

Konečné zúčtování Konečné zúčtování Jonathan Freedland

Kdyby to šlo, dala bych tak 3,5*. Začátkem knihy se musí čtenář trochu prokousat, protože je poněkud zmatený. Není jasné, co se tam vlastně děje a kdo koho sleduje. Ve chvíli, kdy dojde k zneškodnění potencionální hrozby už příběh začíná dostávat obrysy a potom už nejde přestat číst. Nevyhledávám válečnou tématiku a už vůbec ne knihy "podle skutečné události", ale v tomto případě jsem ráda, že jsem udělala výjimku, protože je nutné si neustále připomínat, kam nás nenávist, předsudky a fanatismus může dovést...

20.03.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Super napínavé počtení, které má spád. Žádná vata. Už se těším na další díly. Naštěstí nemám ještě přečteny některé předchozí případy.

09.03.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ani nevím jak hodnotit. Nejdřív se zdá popis událostí značně nepřehledný až zmatený a orientace v postavách vyžaduje pekelné soustředění. V případě, že se knihu nechystáte přečíst na jeden zátah, je to téměř na výrobu diagramu. :-) Ačkoliv jsem se musela začátkem knihy prokousat, přesto mě to nutilo číst dál a dál. Přibližně od poloviny začnou souvislosti dávat smysl a potom je konec... A já si říkám, jak s tím zážitkem naložit, protože konec není vlastně ani nijak nečekaný... prostě nijaký. Hodnocení jsem odložila a po týdnu od přečtení jsem došla k závěru, že kdybych knihu nečetla, asi by se nic nestalo.

07.03.2018 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tentokrát jsem trochu zklamaná. Protože čtu Keplera napřeskáčku, po Lovci kralíků je to slabší kousek a na Písečného muže to vůbec nemá. Vzhledem k tomu, že jsem postavu Erika v Hypnotyzérovi vyloženě protrpěla, byla jsem rozladěná, že je mu věnován další díl. Příšerně mi leze na nervy, ale to je můj subjektivní pocit. Každopádně se jedná o napínavý příběh a poměrně překvapivé rozuzlení. Nicméně se nemohu ubránit pocitu, že je to ve finále až moc přitažené za vlasy a pachatel je "superman".

19.02.2018 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tentokrát to nebylo úplně ono, jak jsem od Moriarty zvyklá. První půlka knihy byla rozvláčná a nemohla jsem se začíst. Kupodivu nebylo v příběhu tolik postav jako obvykle, přesto jsem si neustále pletla manžely hlavních představitelek (jakoby jména Sam a Oliver zněly podobně :-) ). Příběh je to nicméně originální a druhá část knihy se četla o poznání lépe. Na můj vkus byl konec poněkud chaotický. Dala bych tak 3,5*, ale ze sympatie ke spisovatelce a k Erice (jedna z hlavních postav je účetní) zaokrouhluji matematicky na 4*.

13.02.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Skvělé čtení. Napínavé bez hluchých míst. Jediné co bych vytkla, je téma mrtvého dítěte. Poslední dobou jsou všechny thrillery plné unesených a zavražděných dětí a vždy musím zvažovat, zda knihu číst, protože mi to jako matce nedělá moc dobře.

26.01.2018 5 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Styl autorky mě moc neoslovil. Na můj vkus zdlouhavé pasáže typu "někdo někam jde a hledá a prohledává...". Části, ve kterých tým hlavní hrdinky zjišťuje souvislosti jsem pouze "skenovala", až mi málem unikl nejeden podstatný zvrat. Přestože téma je poměrně zajímavé, nebyl to můj šálek kávy.

22.01.2018 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Napínavé čtení a neobvyklá zápletka. Pro mě zatím nejlepší autorova kniha. Většinou mám problém se začíst, ale tady to šlo samo.

12.01.2018 5 z 5

V knize jsou některé pasáže velmi vtipné, ale styl je prostě zastaralý. Zkrátka se mi nečetla dobře.

21.12.2017 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

U čtení této knihy se u mě vystřídaly snad všechny emoce. Vlastně ani nevím, jak ji hodnotit. Chvílemi mi hlavní hrdinka lezla na nervy, pak mi jí zase bylo líto... Rozhodně má dílo zajimavý námět a bylo to napínavé. Ale na "klasiku" s Joonou Linou to nemá.

05.12.2017 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Velmi napínavé počtení. Keplera čtu na přeskáčku a zbývá mi ještě Stalker, ale tento příběh je pro mě zatím nejlepší. Dokonce se mi líbil o trochu víc než Lovec Králíků a z toho jsem byla hodně nadšená. :-)

27.11.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Pro mě, jako pro matku, to je hodně těžké téma a obvykle se takovým knihám vyhýbám. Ale je to nervák až do konce. Doporučuji.

21.11.2017 5 z 5

Štvanice Štvanice James Rollins (p)

Je mi líto, ale tato odnož Sigmy mi nepřirostla k srdci, ačkoliv mám zvířata moc ráda. Nemá to ten správný spád jako původní Sigma force.

13.11.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Ke škodě příběhu to bylo úmorně dlouhé. Po 200 stránkách jsem se naučila přeskakovat bezvýznamné plkání a popisné statě typu: jak jde někdo lesem... Opravdu nepotřebuji detailně vědět, jak se obléká neopren, potápí a vynořuje, na to byly sepsány jiné příručky. Hlavní příběh je ale zajímavý a vedlejší linka o vězněné ženě mě ke konci knihy dostala.

02.11.2017 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Kniha je to napínavá, ale zbytečně rozvláčná. Neustálé zabředávání do popisu okolí, které pro vyprávění vcelku nemá význam, narušuje spád celého příběhu. Ve finále jakoby autor ztrácel dech a zápletku překombinoval. Konec byl takový divný, nijaký... Po přečtení "Není cesty zpět" mě tato kniha docela zklamala.

18.10.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ještě že jsem před přečtením knihy nečetla zdejší komentáře, které se názorově velice rozcházejí. Já tedy patřím do skupiny, která je nadšená. Kniha byla napínavá od začátku do konce. Škoda, že jsem musela doma taky něco dělat, jinak bych ji přečetla za víkend. Vůbec nesdílím názor, že byl Hypnotizér lepší. Právě naopak si myslím, že se autoři zlepšují. Co člověk, to názor. Ale co ten epilog?!

02.10.2017 5 z 5