patricia8137 Online patricia8137 komentáře u knih

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Napínavý thriller z amišského prostredia. Prvý diel knihy zo série s hlavnou hrdinkou Kate Buckholderovou je veľmi dobre čitateľný, sadol mi štýl autorkinho písania. Kladne hodnotím, ako autorka opisuje pocity postáv, ktoré prežívajú počas vyšetrovania vrážd a postupné odokrývanie ich minulosti. Určitě odporúčam a hneď siaham po ďalšej knihe zo série a teším sa, čo nového sa dozviem o začínajúcom vzťahu Kate a Johna a aké vraždy si tentokrát pre nás autorka prichystala.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež je už moja tretia prečítaná kniha od COLLEEN HOOVER a opäť som dostala presne to, čo som chcela a potrebovala. Pútavý príbeh, ktorý ma ihneď vtiahol a od ktorého som sa nevedela odtrhnúť a prevracala stránku za stránkou, až kým som nebola na konci. Postavy, ktoré som striedavo milovala, neznášala, obdivovala aj nechápala, pri ktorých som mala pocit, že ich poznám a všetko som s nimi prežívala. No a po dočítaní som opäť len nemo pozerala na poslednú stranu a niekoľko minút premýšľala, čo som to vlastne čítala, čo s nimi teraz bude a čo mám teraz robiť ja. Určite túto knihu odporúčam, lebo dokázala vo mne vyvolať silné pocity a zabudnúť na všetko okolo. Človek, ktorý číta, prežije tisíc životov a vďaka Colleen som mohla prežiť další.

01.01.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Duch domu Ashburnů je prvou knihou zo série Strašidelné domy. Štýl autorkinho písania ma pohltil a do knihy som sa začítala pomerne rýchlo. Páčilo sa mi, ako autorka opisovala detaily domu, postavy, prostredie a dokázala navodiť tajomnú atmosféru, a ja ako čitateľ som mala pocit, akoby som sa v knihe sama ocitla. Túto knihu som si vybrala preto, že som si chcela prečítať iný žáner knihy, a preto som nemala od knihy žiadne očakávania. Mojim zámerom nebolo vybrať si knihu, pri ktorej sa chcem báť. Príbeh sa mi páčil a čítanie som si užila, aj napriek tomu, že som sa u čítania nebála. Pre mňa to bola príjemná, oddychová kniha s napínavými časťami a nadprirodzenými prvkami. Určite si od autorky prečítam aj ďalšie knihy zo série.

22.04.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvelá kniha. Hneď po prečítaní prvých viet príbehu mi sadol štýl autorkinho písania a vtiahol ma do deja. Knihu som prečítala jedným dychom. Príbeh som hltala už od prvých prečítanych viet. Mne sa kniha veľmi páčila a určite ju odporúčam aj ostatným čitateľom.

12.12.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Na druhý diel knihy zo série Naturalista som sa veľmi tešila, keďže prvá kniha Šelma sa mi veľmi páčila. Bavilo ma Theove vyšetrovanie a jeho metódy k chyteniu vraha. Knihu hodnotím 5 ⭐, aj keď začiatok knihy bol pre mňa trochu menej zaujímavý, ale potom bol dej napínavejší a zaujímavejší až ma ku koncu pohltil a nedokázala som sa od knihy odtrhnúť.

29.07.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha sa mi veľmi páčila, hneď od začiatku ma vtiahla do deja a za deň som ju prečítala. Veľmi mi sadol štýl autorovho písania. V knihe neboli žiadne zbytočné a zdĺhavé opisy ale jasne a stručne napísaný dej, ktorý ma od začiatku pohltil a udržiaval v istej dávke napätia. Hneď sa púšťam do druhej knihy Hračkář.

25.07.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Ďalšie skvelé pokračovanie príbehu detektíva Rhyma a policajtky Sachovej. Tentokrát prenasledujú nájemného vraha - Tanečník. Ťažko povedať, či je lepšia kniha Sběratel kostí alebo Tanečník, v každom prípade je to opäť skvelá kniha. Vynikajúca detektívka, ktorá vás celú dobu drží v napätí ako to vlastne dopadne a nakoniec vás zaručene prekvapí.

24.07.2020

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hneď ako som dočítala túto knihu som musela siahnuť aj po ostatných knihách tohto manželského páru. LARS KEPLER (manželia Alexander a Alexandra) sa zaradil medzi mojich obľúbených autorov. Odteraz vyhľadávam zvyčajne len detektívne knihy a thrillery a vždy dúfam, že budú aspoň zčasti tak dobré ako všetky knihy od tejto dvojice autorov.

29.07.2019 5 z 5

Špina Špina Barbora Bernátová

Kniha ŠPINA je druhým dielom série s názvom KAPITÁN DÁVID MEIZNER a mojim prvým stretnutím s autorkinou tvorbou. Kapitoly sú písané v ich-forme a priamym rozprávačom je kapitán Dávid Meizner, ktorý vraždu mladého stredoškolského učiteľa Patrika Mora vyšetruje spolu s nadporučíkom Dominikom Tóthom. Autorka si vybrala prostredie strednej školy, kontrétne gymnázia a kapitán Dávid so svojim kolegom sa púšťajú do vypočúvania riaditeľky, učiteľov, študentov a študentiek. Samozrejme, nesmú zabudnúť ani na manželku zavraždeného - Anetu, ktorá ich informovali o tom, že jej manžel mal veľa mileniek, na ktoré tiež padal tieň podozrenia. Kto bol schopný streliť Patrika do hlavy a potom ho aj s autom zhodiť z lomu?
Niektoré kapitoly sú písané aj z pohľadu podozrivých osôb.
Autorka kapitána Dávida vykreslila ako prchkého, vznetlivého, tvrdohlavého, negatívneho a večne nahnevaného, čo bolo  z príbehu aj naozaj cítiť. Bohužiaľ, sympatie si u mňa nezískal ani svojim správaním a ani tým, že bol psíčkar. Nadporučík Dominik je jeho protikladom, je slušný, úctivý, kľudný, problémy rieši chladnou hlavou a má záľubu v zápasení v boxe. Možno by box pomohol aj kapitánovi Dávidovi, aby si v ňom vybil všetku nahromadenú negatívnu energiu.
Zaujalo ma, že autorka zvolila za hlavného hrdinu muža, obdivujem ju za to, ako vykreslila jeho charakter, vnímanie a celkovo jeho mužský pohľad.
Dej bol plynulý, kratšie kapitoly a autorkin štýl písania dopomohli k jeho svižnosti, dynamickosti, nechýbali ani nečakané zvraty a nepredvídateľná zápletka. Autorka si dala záležať aj na vykreslení vedľajších postáv, opisy prostredia a situácií boli rovnako ako postavy uveriteľné, nastavila zrkadlo dnešnej spoločnosti, hlavne  dospievajúcej mládeži.
Koľko špiny na zavraždeného Patrika ešte vypláva pri vyšetrovaní na povrch? A kto je vlastne za jeho smrť zodpovedný? Nezostáva Vám nič iné, len sa pustiť do tohto detektívneho románu, určite budete rovnako spokojný ako ja.
Menšia náhoda na záver - autorka v príbehu použila pre postavu moje rodné priezvisko. Musím sa priznať, že som sa cítila som sa pri čítaní výnimočne. @bibliophile_patricia

17.03.2024 5 z 5

Nočný vták Nočný vták Brian Freeman

Kniha NOČNÝ VTÁK je prvým dielom detektívnej série FROST EASTON a mojim prvým stretnutím s autorom.
Autor nás hneď na začiatku príbehu zoznamuje s Lucy a jej priateľkou Brynn, ktorá po nervovom kolapse skočí z mostu. O pár dní sa v podobnom záchvate na svadbe zastrelí druhá žena. Na scénu prichádza sanfranciský inšpektor Frost Easton a premýšľa, čo by mohli mať tieto ženy spoločné. Frost zistí, že obe boli pacientkami Frankie Steinovej, psychiatričky, ktorá pomocou terapie vymazáva svojim pacientom z pamäti traumatické spomienky. Frankie začne dostávať maily od niekoho, kto sa podpisuje Nočný vták. Kto sa skrýva pod touto prezývkou? Frost musí zastaviť vraha, ktorý ovláda mysle a zneužíva fóbie Frankiiných pacientiek skôr, než zabije ďalšiu z nich.
Autor vykreslil inšpektora Frosta ako samotára, majiteľa kocúra Shacka, milovníka kníh a čítania, čo mi stačilo k tomu, aby som si ho obľúbila. Na druhú stranu, postava Frankie môže byť niektorým čitateľom nesympatická, hlavne kvôli bráneniu vyšetrovania, nechce porušiť lekárske tajomstvo. Ja som s ňou problém nemala, je to intelektuálka, chladná, má na seba vysoké nároky, snaží sa byť vo všetkom dokonalá. Autor nás zoznamuje aj s jej mužom Jasonom a sestrou Pam. Nesmiem zabudnúť ani na svedkyňu Lucy, ktorá sa s Frostom spriatelí a zohráva dôležitú úlohu aj pri vyšetrovaní.
Z knihy som nadšená, autorovi sa podarilo udržať si moju pozornosť po celú dobu čítania. Tento triler ma zaujal hlavne originálnou témou a prostredím San Francisca. Dej má spád, je plný napätia, zvratov a nechýba ani nečakaný koniec. Metódy a spôsob vyšetrovania je trochu iný, na aký som zvyknutá, chýba tam zber a skúmanie dôkazov, vyhodnotenie laboratórnych výsledkov, tímová práca celého oddelenia...Vraždy nie sú brutálne, autor vynechal ich detailné opisy, ktoré niektorí čitatelia neznesú.
Ja ako milovníčka trilerov som spokojná, autor si ma získal svojim čtivým a pútavým štýlom písania, príbeh bol premyslený a prepracovaný do posledného detailu. Aké šťastie, že som si zakúpila všetky diely zo série. Už sa neviem dočkať, aké ďalšie zločiny si autor pre Frosta vymyslel.
NAJSTRAŠNEJŠIE SPOMIENKY SÚ TIE, KTORÉ SI NEPAMÄTÁME.
Nechali by ste si pozmeniť alebo dokonca vymazať najhoršie spomienky? @bibliophile_patricia

20.02.2024 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Kniha DOKONALÁ KOŘIST je 2. dielom zo série Inspektor Luc Callanach, je to moja druhá prečítaná kniha od autorky. S inšpektorom Lucom som sa naposledy stretla v r. 2021 v 1. diely s názvom DOKONALÉ STOPY. Po prečítaní prvých stránok som sa okamžite do príbehu začítala a hltala som každé jedno slovo, ktoré autorka napísala. Luca som si obľúbila už v prvom diely, zaujíma ma, ako sa jeho životný príbeh bude vyvíjať ďalej. Dozvedela som sa aj pár informácií z Avinho súkromia - prečo si zvolila práve policajnú prácu. Autorka nám ponúka výborný triler so skvelou zápletkou, plný násilia, nakukneme do mysli zvrátených páchateľov, ktorí sa vyžívajú v bolesti a utrpení svojich obetí, taktiež nakukneme do temného sveta darknetu. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže do detailu popísať miesto činu a spôsob vraždy. Konečne som našla ďalšiu autorku trilerov, ktorá sa vyrovná môjmu obľúbenému Chrisovi Carterovi. Preto túto knihu odporúčam všetkým fanúšikom trilerov, ktorým nevadia brutálne vraždy. Určite budete nadšení rovnako ako ja.

27.08.2023 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Podľa môjho názoru, tretí diel zo série ponúka čitateľovi jeden z najlepších prípadov Lincolna Rhyma a Amélie Sachsovej. Príbeh sa mi páčil, lebo Lincoln vyšetruje prípad v prostredí, ktoré je preňho neznáme. Zaujímavá pre mňa bola aj postava teenagera a jeho záujem o hmyz. Výborná kniha, ktorá ponúka napätie a veľa zvratov. Avšak musím sa priznať, že Deaverove knihy čítam s väčším odstupom, aby som pozabudla na jeho štýl a dejovú šablónu.

13.08.2020

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opäť skvelé čítanie. Napínavý thriller z amišského prostredia. Druhý diel knihy zo série s hlavnou hrdinkou Kate Buckholderovou je veľmi napínavý a dobre čitateľný. Páči sa mi postupné odokrývanie minulosti postáv a vývoj ich vzťahov. Kladne hodnotím aj to, ako autorka opisuje pocity postáv, ktoré prežívajú počas vyšetrovania vrážd.

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opäť skvelé čítanie. Napínavý thriller z amišského prostredia. Tretí diel zo série s hlavnou hrdinkou Kate Buckholderovou sa mi veľmi páčil, kladne hodnotím vývoj vzťahu medzi Kate a Johnom. Páči sa mi, ako autorka píše o minulosti a pocitoch postáv, o spôsobe odhalenia vraha. Každý diel zo série je napínavejší a už sa neviem dočkať, čo nového sa dozviem po prečítaní ďalšej knihy zo série.

Najtemnejší úsvit Najtemnejší úsvit Aly Martinez

Kniha NAJTEMNEJŠÍ ÚSVIT je prvou časťou strhujúceho, iskrivého dvojdielneho románu pre ženy od bestsellerovej autorky. Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavných postáv Charlotte a Portera - tak sú pomenované aj jednotlivé kapitoly. Obľúbila som si ich, páčili sa mi ich rozhovory, uškŕňala som sa pri ich čítaní. Prežívala som s nimi každé trápenie, smútok, pocit viny. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže autenticky popísať negatívne aj pozitívne emócie. Knihu som začala čítať neskoro večer a než som zaspala, prečítala som štvrť knihy. Hneď ako som sa zobudila, mojou prvou myšlienkou bolo otvoriť knihu a pokračovať v čítaní, čo som aj, samozrejme, urobila. Po 4 hodinách nepretržitého čítania som sa dostala na koniec knihy. Po dočítaní som 5 minút pozerala so zaslzenými očami do steny. Po prežitom šoku som išla objednať druhú časť knihy. Keby som ju mala doma, hneď by som sa do nej pustila, keďže kniha mala otvorený koniec. Túto knihu budem odporúčať všetkým, príbeh Vás chytí za srdce, rovnako ako mňa. Aj z najväčšej temnoty a smútku sa môže zrodiť láska.

29.08.2023 5 z 5

Služobnica Služobnica Koethi Zan

Pútavo písaný thriller o dvoch ženách - obetiach. Príbeh je o psychickom nátlaku, fanatickom uctievaní vyššej moci a o správaní dvoch žien, ktoré sa obe stali obeťami. Táto kniha je ukážkou toho, ako môže výchova násilníckeho otca a neskôr vplyv psychopatického manžela posadnutého náboženskými víziami, poznačiť psychiku ženy natoľko, že sa u nej rozvinú psychické poruchy a rôzne bludy. Psychicky narušená žena neskôr drží v zajatí unesenú mladú ženu, ktorá sa snaží pochopiť choré myšlienkové pochody psychopatky tak, aby sa dokázala zachrániť.

24.01.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moja prvá kniha od JEFFERYHO DEAVERA Sběratel kostí je podľa môjho názoru veľmi slušná detektívka. Hneď od začiatku sa mi zapáčila dvojica Amélia a Lincoln. Za najzaujímavejšiu dejovú líniu považujem rozuzlenie prípadu, hľadanie motívu a chytenie páchateľa. Určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

24.07.2020 5 z 5

Dvojčatá z ľadu Dvojčatá z ľadu Sean Thomas

Wow! Túto knihu som prečítala za 9 hodín a nevedela som sa od nej vôbec odtrhnúť. Hneď mi sadol štýl autorovho písania a vtiahol ma do deja. Neskutočný a zaujímavý príbeh, ktorý si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek. V knižnici ma čaká aj druhá kniha od tohto autora, do ktorej sa hneď pustím.

16.02.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Kniha MOŽNÁ JEDNOU je mojou štvrtou prečítanou knihou od autorky. Kapitoly sú písané z pohľadu dvoch hlavných postáv - Sydney a Ridgea. Sydney je vykreslená ako kreatívne a milujúce dievča s jemne rebelantským humorom. Ridge je zábavný, úprimný, talentovaný a trochu rebel. Obaja disponujú skvelými vlastnosťami, vďaka ktorým si ich zamilujete. Ani ostatné postavy nezaostávajú. Autorka si dala záležať a vytvorila uveriteľné postavy s jedinečnými charakterovými vlastnosťami a to som vám neprezradila ešte všetko.
Tento príbeh je plný veselých, vtipných, dojímavých a srdcervúcich momentov. Autorka úžasne zachytila surové a bolestivé myšlienky a emócie dvoch ľudí, ktorí nemohli získať to, čo úprimne chceli - jeden druhého. Naplno som s nimi prežívala strach z toho, že ublížia niekomu, koho milujú, cítila tú bolesť z vyhýbania sa niekomu, bez koho nemôžu prežiť ani jeden deň a ten strašný pocit stať sa niekým, kým sami opovrhujú.
Nesmiem zabudnúť ani na texty piesní, ktoré obohatili celý príbeh - všetkých 8 soundtrackov nájdete na YouTube pod názvom Maybe Someday.
Ten, kto pozná autorkin štýl písania vie, že sa v príbehu skrýva ešte niečo viac, tak neváhajte, a určite siahnite po tomto neobyčajnom príbehu, ktorého postavy sa ocitnú v komplikovanej situácii milostného trojuholníku. @bibliophile_patricia

07.03.2024 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Kniha DOBRÁ MATKA je mojím prvým stretnutím s autorkinou tvorbou. Kapitoly boli prerozprávané z pohľadu hlavných postáv (hlavne Kate, Nick, Jess) ale aj tých vedľajších (napr. Piper, ukážka ich rodinnej atmosféry, život so 4 sestrami). V knihe sa objavili aj úryvky z Bobbyho denníka (najmladší Katin syn). Väčšinu postáv som si zamilovala, stala som sa súčasťou Katinej rodiny a prežívala spolu s nimi všetky radosti aj utrpenia. K Nickovi som nemala žiadne sympatie, neschvalovala som jeho odchod od rodiny, ani to, ako si nevedel nájsť čas na svoje deti. Na druhú stranu, Kate ho pred deťmi neočierňovala, nenadávala naňho, dokonca ho obhajovala. Jess bola na svoj vek veľmi vyspelá, rozumná, to ako sa zmierila so svojou chorobou bolo úctihodné. Tento neuveriteľne silný príbeh bol plný bolesti a smútku, ale tiež plný materinskej, súrodeneckej a priateľskej lásky. Musela som si ho dávkovať postupne, aby som sa vysporiadala so všetkými emóciami, ktoré vo mne vyvolával. Táto kniha mi zostane ešte dlho v hlave, ale myslím si, že nie je vhodná úplne pre každého, keďže  je plná utrpenia a smútku. Popravde ani ja sama by som dobrovoľne nesiahla po takejto knihe, ale z anotácie čitateľ nevyčíta, aké pocity bude prežívať pri čítaní. Určite neľutujem, že som si knihu prečítala, v knižnici ma čaká ešte jedna kniha od autorky, ktorá snáď bude v pozitívnejšom duchu.

30.09.2023 5 z 5