Patlalca Patlalca komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Užasné autorka mě opět nezklamala. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

13.03.2021 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Co dodat, super a už se těším na druhy díl.

11.02.2021 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Neumím hodnotit, poezii nerozumím. Četla jsem kvůli výzvě

24.12.2020 1 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Moje prvni kniha a docela jsem se nasmála. Určitě umístím do výzvy. Prostě jako matka to mam stejně

07.11.2020 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Úžasný příběh. Chystám se na dvojku.

01.07.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky a určitě né poslední. Moc se mi líbí,že je to ten klasický román, který má v každé etapě života hlavní hrdinky nějaký náboj. Pořád se něco děje. Já jako generace, která už moc nezažila socialistický režim, obdivuji jak byli lidé v každé době naší historie stateční a odvážní.

16.05.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejsem obdivovatel žánru detektivka. Klasické pojetí detektivky od A. Christie se mi docela líbilo. Jenom mě mrzí, že napětí je až v poslední části knihy.

11.05.2020 3 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, úplně mě uchvátila a určitě nebude mojí poslední.

08.05.2020 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Četla jsem na základě čtenářské výzvy. Občas mě baví dělat cenzuru dětských knih pro moje dcery. Pěkně napsaná.

23.04.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Znám lepší knihy od této autorky, tato mě moc nezaujala.

03.04.2020 3 z 5

Ohnivá mise Ohnivá mise Jana Pažoutová

Úžasný napínavý román. Netušila jsem, že o požáru v Praze může vzniknou tak dechberoucí a napínavý příběh. Nechci prozrazovat děj, ale knihu vřele doporučuji, v mnohém překvapí. Již se těším na další dílo z pera autorky.

25.02.2020 5 z 5

Kdy přijde můj konec... Kdy přijde můj konec... Cynthia Harrod-Eagles

Již trochu nudné věnovat 1. sv. válce tolik dílů.

08.12.2019 2 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Cynthia Harrod-Eagles

Rozepisovat 1.sv. val. na tri dily, me moc nebavi. Ake kdyz uz jsem u 29. Dilu, tak to doctu.

17.11.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Původně jsem myslela, že dám málo hvězdiček. Nechápala jsem co na té knize lidé vidí. Nakonec jsem se do toho ponořila a opravdu velmi silný příběh. Ke konci mě i dvakrát rozbrečel. Přečetla jsem jedním dechem.

03.03.2019 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Mě se příběh moc líbil, zatáhl mě do historie Španělska o které nic moc nevím, ačkoliv tu zemi mám velice ráda, i přes to že jsem tam nikdy nebyla. Díky této knize se stala tato spisovatelka mojí oblíbenkyní.

07.02.2019 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Díky čtenářské výzvě jsem se dozvěděla, že Charlotte Brönte autorka Jany Eyrové ( můj oblíbený román v době puberty) měla také sestru. Tento román mě mile překvapil. Podle obálky jsem si myslela, že se bude jednat o romantický román. Převrat v psychologický román jsem opravdu nečekala. Přečetla jsem jedním dechem.

31.12.2018 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě. Přečetla jsem během tří dnů jedním dechem.

27.12.2018 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Pěkný a napínavý příběh. Přečetla jsem jedním dechem.

23.09.2018 5 z 5

Stín prokletí Stín prokletí Cynthia Harrod-Eagles

Opět jsem se vrátila zpět do dějě.

12.08.2018 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas