Ohnivá mise

Historický román, který nepostrádá nic, co k takovéto literatuře patří. Děj se odehrává v Praze v době, kdy Prahu zachvátil veliký požár. Jedněmi z podezřelých byli také francouzští agenti, kteří v Praze operovali. Právě tito agenti, převlečení mušketýři, jsou hlavními postavami této knihy. Jeden z nich přitom prožije v Praze milostné dobrodružství a málem tak vše zhatí. Kniha vychází z autorčina několikaletého studia dobových pramenů k tomuto tématu a je historicky věrná tehdejším událostem a době....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407279/big_ohniva-mise-OpZ-407279.jpg 4.84

Kniha Ohnivá mise

Patlalca
25.02.2020

Úžasný napínavý román. Netušila jsem, že o požáru v Praze může vzniknou tak dechberoucí a napínavý příběh. Nechci prozrazovat děj, ale knihu vřele doporučuji, v mnohém překvapí. Již se těším na další dílo z pera autorky.

orinka3
19.08.2019

Román, ve kterém je všechno na sto procent. Výborně napsaný, poutavý, čtivý, postavy jako živé. Zajímavá část naší historie, o které se ve stínu válečných dramat tolik neví. Přečetla jsem s velkou chutí, i když písmo má takové typy, že se moc dobře nečte. Taky bych možná doporučila jinou obálku - na první pohled to vypadá jako četba pro děti - jenže omyl! Je to mimořádně vyzrálá a propracovaná kniha, marně pátrám po nějakých podrobnostech, životopise autorky. Jako když se člověk dívá na krásný obraz, tak to na mě zapůsobilo. Těším se na další knihy, které, doufám, budou následovat......nemůžu a nemůžu na tu četbu zapomenout, ještě jsem se vrátila. Tak výborná knížka, je tu historie, napětí, skvělé postavy, psychologie do hloubky - doufám, že se tu další čtenáři o svůj zážitek podělí taky.