Patlalca Patlalca komentáře u knih

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Deník vhodný k zamyšlení nad naši a japonskou kulturou. Zejména pokud žijete v kraji, kde působí řada japonských firem. Pomohlo mi to pochopit jejich mentalitu. Vůbec netuším, kde se v takové kultuře mohl vyvinout system Kaizen. No možná, že je to tou jejich sebedisciplínou, ke které jsou vychováváni již od narození.

26.03.2018 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Právě dočtena, mě i dceři se moc líbila, předpokládám, že až bude umět číst tak se k ní vrátí.

03.02.2018 5 z 5

Divoká růže Divoká růže Cynthia Harrod-Eagles

Doba francouzské revoluce je velmi zajímavé téma. Avšak tento díl docela zdlouhavý, spád měla až tak poslední třetina knihy.

13.11.2017 3 z 5

Nečekané dědictví Nečekané dědictví Cynthia Harrod-Eagles

Od Talismanu mě pomalu tato Sága přestávala bavit. Tento díl mě zase opět vtáhl a opět to začíná být zajímavé. Přečteno jedním dechem a jdu se pustit do dalšího dílu. Anglie v období Jakobitů se stává pro mě velmi zajímavým tématem. Čtu i jako knihu před spaním.

26.08.2017 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Úžasná kniha, vřele doporučuji. Přečetla jsem téměř jedním dechem.

14.08.2017 5 z 5

Mise zapomnění Mise zapomnění María Dueñas

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ukazuje obraz Španělska 50. let. Určitě si nezaslouží špatné hodnocení.

03.05.2017 5 z 5

Kouzelný jednorožec Kouzelný jednorožec Jess Black

Jako dárek pro neteř, pro děti asi napínavý příběh. :-)

24.12.2016 5 z 5

Opojení Opojení Catherine Coulter

Taková oddychovka, když si člověk chce vyčistit hlavu.

21.01.2016 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Úžasná kniha četla jsem jí jedním dechem :-)

25.07.2015 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Velmi pěkný příběh. Těším se na další díl.

07.06.2015 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Opravdu druhý díl mě také překvapil a je mnohem lepší než prví. Trilogie má správný spád. :-)

29.01.2015 5 z 5

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

Ačkoliv to není četba nad kterou by se muselo dlouho složitě přemýšlet, jde spíše o takovou jednodušší relaxovku. Proto jsem jí přečetla jedním dechem. Moc se mi tento zvláštní druh fantasy líbí, kde snad jedinou nadpřirozenou bytostí jsou čarodějové.

22.12.2014 5 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Také mě moc nezaujalo, většinou se dal děj předvídat.

23.06.2014 3 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Moc mě to nadchlo, četla jsem Agatu Christie a čapla jsem i po jiných detektivkách např. od Alexander McCall Smith. Tato detektivka se mi líbila tím, že je tam použitý český humor. Přečetla jsem jedním dechem a na stole mám už další detektivku od této autorky. Je to taková oddychovka. :-)

28.05.2014 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Ačkoliv jsem viděla dřív film tak i tak se mi to dobře četlo.

19.05.2014 3 z 5

Právo na vraždu Právo na vraždu Veronika Černucká

Moje první kniha od této autorky. Velmi mě povídky chytly a jen doufám že ty další knihy co od této autorky přečtu budou ještě lepší. :-)

10.05.2014 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Ze začátku než jsem se začetla mi to chvilku trvalo, ale pak se kniha četla jedním dechem.

13.04.2014 4 z 5

Dračí kniha Dračí kniha Matthew Skelton

Velmi napínavý příběh, škoda že tento autor nemá další díla.

04.04.2014 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Pro mě byl samozřejmě taky nejzajímavější 1. díl, jelikož druhý díl jsem četla až po třetím musím usoudit, že ten třetí taky nebyl špatný. Tento druhý byl pro mě zatím nejhorší a nečetlo se mi to tak dobře jako první a třetí. Každopádně mě to neodradilo od přečtení dalšího pokračování.

03.12.2013 3 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Čtu jí jako druhou knihu v pořadí a přijde mi stejně zajímavá jako první díl. I když děj už není tak šokující.

06.11.2013 4 z 5