papeha papeha komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Knížku jsem měla ve ztvárnění Martina Stránského, který ji čte opravdu úžasně. Jeho podmanivý hlas se hodil k hlavní postavě agenta, který dokáže zvládnout všechny situace. I když jsem zpočátku měla pocit, že spolu nemohou jednotlivé nitky příběhu souviset, vše se dokonale spojí. Svět asijských zemí s jinou vírou mě utvrdil v tom, že Evropa a naše země je místem, kde jsem ráda. Nečetla jsem mnoho takových knih, ale mám chuť se podívat na další. A hlavně v druhé polovině knihy těžko vypínáte zvuk, protože jste zvědaví na každou další kapitolu.

17.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knížka s několika příběhy, které se vzájemně prolínají a které jsou nesmírně lidské. Paní Lednická je skvělá vypravěčka. Kromě poutavého děje to pro mě bylo seznámení s krajem, který neznám. Díky této knížce jsem se dozvěděla události, ke kterým docházelo ve 30. a 40. letech kolem Karviné, Ostravy a Těšína. Knížku určitě doporučuji.

16.05.2021 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Příběh Laty Brandisové na mě velmi zapůsobil. Zároveň jsem si uvědomila řadu skutečností, které byly spojené s životem v První republice a pak i po 2. světové válce. A samotný svět dostihů byl úžasně vykreslený. Měla jsem možnost knihu poslouchat a byly to pro mě příjemné okamžiky. Určitě doporučuji.

22.04.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Příběh se dobře čte a určité podobnosti s vyprávěním Bryndzy bych určitě našla, přesto pro mě zůstávají jeho knihy na prvním místě. Určitě ale zkusím i další příběh Lisy Regan a doufám, že bude méně ponurý.

19.04.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Můžu se jen přidat k už napsaným komentářům. Silný příběh nevzdávající se ženy, který přinutí zamyslet se nad vlastním a současným životem. Určitě doporučuji.

18.04.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Peter May je jeden z mých oblíbených spisovatelů a i tento příběh se mi poslouchal dobře - doporučuji audioverzi. Určité náhody v knize nejsou úplně uvěřitelné. Stále u mě zůstávají příběhy z hebridských ostrovů na prvním místě.

05.04.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh z nedotčené přírody a zároveň příběh o nepochopení, předsudcích a obrovské osamělosti.
"Kya si myslela, že ví, co je osamělost. Měla nejlepšího učitele, miliony osamělých minut. Život naplněný zíráním na kuchyňský stůl, do prázdných ložnic, napříč nedozírnými plochami moře a travin. neměla nikoho, s kým by sdílela radost z nalezeného ptačího pera nebo dokončeného akvarelu. Básně recitovala rackům."
Návod, jak je možné prožít život přinášející spoustu problémů a nevzdat se. Určitě doporučuji.

17.03.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Knížka se dobře čte a příběhy žen více generací ukazují, že určité věci zůstávají stále stejné, i když se mění doba. Souhlasím s některými komentáři, že by bylo zajímavé dozvědět se o některých událostech více a knížku prodloužit. Určitě doporučuju!

08.03.2021 5 z 5

Eugenie se mi dostala do rukou po Karikově drsném románu Na smrt. Druhá světová válka z úplně jiného pohledu, i když i zde zasáhne citelně do osudu hlavní hrdinky. Eugenie je ale vylíčena jako odtažitá žena, která příliš neprojevuje své city, a tak díky svému chování a některým rozhodnutím moc mých sympatií nezískala. Její teta Vilma je jejím pravým opakem.
Celý román pomalu, ale příjemně postupuje kupředu v charakteristice událostí, díky krátkým kapitolám se velmi dobře čte. Umístění do prostředí skutečného hotelu je zajímavé. Mohu doporučit.

26.02.2021 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Pro mě první setkání s Fabianem Riskem a všemi postavami. Dvě dějové linie mi rozhodně nevadily, námět krádeže identity bohatých lidí hodně zajímavý, ale činy pachatelů mi přišly až překombinované. A asi bych nemusela tolik mrtvol. Závěr otevřený pro nový případ.

21.02.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Moje první kniha od Jozefa Kariky. Velmi zajímavý nápad propojení dvou dějových linií - války gangů v Americe a nástup fašismu v Evropě ve 30. letech. A v obou příbězích hraje hlavní roli smrt. Zajímavé bylo sledování osudů obou hlavních hrdinů na pozadí historických událostí.

Vyprávění je poutavé, ale plné krutých scén. Pro mě to byla jedna z nejdrsnějších knih, které jsem četla. Rozhodně je to kniha, na kterou si ještě mockrát vzpomenu.

11.02.2021 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Milé čtení, které vás zavede do prostředí nevěstinců. Mohli bychom očekávat hrubší vyjadřování, ale to tady není. Příběh příjemně plyne až ke svému rozuzlení...
Vydání je doplněno zajímavými ilustracemi Ondřeje Dolejšího, které příběh hezky doplňují.

11.02.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

I zde předvedl Marek Eben svůj inteligentní humor tak, jak ho známe z televize. A jako vždy vyjádřený nádhernou češtinou. Užila jsem si jeho příběhy a skvěle jsem se pobavila.

11.02.2021 5 z 5