pani_ari pani_ari komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Literární i kulturní must-read.
Láska a nenávist. Jaké téma snad jen může být více nadčasové?

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Čtivé, milé, vtipné.
Naprosto srdcová záležitost. Revizora jsem si vytáhla u maturity. Po tom, co jsem tam sebevědomě začala chrlit jména většiny postav, jsem to měla v kapse. Blažená toť vzpomínka.

Jen láska je skutečná Jen láska je skutečná Brian L. Weiss

Trochu bojuji s tím, že tato kniha je až moc velký ezo, ale i tak musím přiznat, že mi naprosto přetransformovala můj životní názor. Jestli má každý člověk svého osudového autora, tak pro mě je jím rozhodně Brian L. Weiss.

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knihu jsem četla asi před pěti lety a dodnes si pamatuji, že mě totálně rozsekala na kusy. Bulela jsem jako želva a můj život na chvíli ztratil smysl. Přiznávám tedy, že jsem velmi citlivá duše, takže ta moje přehnaná reakce bude podmíněna rozhodně i tím.

P.S. Miluju knížky, kde se na jejich konci dozvím význam obálky, a najednou to celé začne dávat smysl.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Díky této knize jsem si uvědomila, jak moc mě drásá číst příběhy, ve kterých je pácháno násilí na ženách.
Jinak jako maturitní četbu rozhodně doporučuji: krátké, úderné a dobře zapamatovatelné.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Unpopular opinion: Malý princ není pohádka pro děti, nýbrž filozofická pohádka pro dospělé.

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knihu jsem vzala do ruky jen kvůli tomu, že jsem se nechala zviklat doporučeními na sociálních sítích, což zpětně nevidím jako moudré rozhodnutí. Jediné, co mohu na knížce zhodnotit kladně, je její grafické provedení.

28.07.2023 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Polibek, původní fanfikce na One Direction, byla moje první kniha nad 500 stran, kterou jsem přečetla. První polovina knihy byla dosti slabá (donutila mě knihu na dva roky odložit). Po tom, co jsem se ke knize vrátila, najednou mě zázrakem začala bavit a zhltla jsem ji téměř na jeden zátah. Můj celkový dojem z knihy je tedy dosti smíšený a zmatený.

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Boží YA pecka. Nejprve jsem se bála, že politické téma, které je propleteno celou knihou bude spíše na škodu, nicméně opak se stal pravdou. Daná tematika dílu dodává poutavost a originalitu.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Objektivně je dílo skvěle napsáno, nicméně pokud jste citlivější povahy, radím se knize vyhnout obloukem. Po dočtení jsem několik týdnů měla děsivé noční můry.