Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Serpico Serpico Peter Maas

Musím přiznat, že mě to celkem zaujalo. Vyšětřování korupce u policie spojené s čestným policistou je téma, kterému se mnoho knih nevěnuje (alespoň jsem neměl tu čest je číst). Akorát bych to nezařadil ani mezi detektivky a ani mezi romány...snad policejní thriller?

16.04.2019 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tato kniha mě vůbec neoslovila. Její jedinou výhodou byl snad jen nízký počet stran.

08.04.2019 1 z 5

Hledání budoucího času Hledání budoucího času Zdeněk Volný

Příjemné překvapení. Směs rúzných sci-fi povídek - ne příliš dlouhých, což oceňuji. Autoři zbytečně nezachází do titěrných maličkostí a tak je četba mnohem příjemnější. Povídky jsou i takovým tajemným zamyšlením nad současnými problémy a nad "ubohostí" lidstva. V některých povídkách jsem tak trochu viděl i seriál Love, Death and Robots.

06.04.2019 5 z 5

Spalující nenávist Spalující nenávist Markus Heitz

Nádherné, plné zvratů, intrik, překvapivých událostí, atd. Zkrátka dechberoucí.

24.03.2019 5 z 5

Spravedlivý hněv Spravedlivý hněv Markus Heitz

Co napsat - žádná recenze nemůže plně vystihnout tak výbornou knihu. Alfové v trochu jiném světle - "záporáci" z trpaslíků ožívají tak, jak by nás to při čtení trpaslíků zřejmě nikdy nenapadlo. Skvělé!

12.03.2019 5 z 5

Citová výchova Citová výchova Gustave Flaubert

Upřímně? Nic moc. Takový průměr. Je to kniha o nestálém, nerozhodném až tragickém mladém muži, co vlastně neví, co chce a utápí se v nenaplněné lásce. Pravda v bledě modrém je to kniha i o dnešní nerozhodné generaci, nicméně v tomto podání často doprovázeném nezáživným popisem okolí mě to neoslovilo. Kdyby kniha byla o polovinu menší, snad by to bylo i záživnější – nicméně tímto nešvarem "zdlouhavých" popisů trpěla většina autorů dané doby.

11.03.2019 3 z 5

Strážci míru Strážci míru Gene DeWeese

Šlo to, na 5 hvězdiček to asi není, ale 3 bych tomu taky asi nedal. Žádný zásadní zvrat v knize nečekejte - ten kdo viděl seriál, tak již bude znát předpokládaný vývoj.

04.03.2019 4 z 5

Depresivní onemocnění - prokletí silných Depresivní onemocnění - prokletí silných Tim Canthoper

Lehce ale dobře popsané onemocnění klinické deprese spolu s praktickými kroky a léčebnými postupy. Vše velmi stravitelnou podobou.

22.02.2019 5 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Skvěle, skvěle a ještě jednou skvěle - nebo si za to dosaďte vlastní oblíbené superlativy. Kniha nádherně poodhaluje Thrawnovo zapojení do Impéria, jeho genialitu a vzestup i přes demagogii neschopných impů na vysokých pozicích. Asi bych mohl popisovat dál, ale raději si to přečtěte sami, budete nadšení.

21.02.2019 5 z 5

Salambo Salambo Gustave Flaubert

Ano, i ne. Číst se to dalo, ale že by to bylo něco extra se říct nedá. Zkrátka popis války v Africe se všemi plusy i mínusy.

20.02.2019 3 z 5

Zajímavě napsaná kniha - odlehčeně podané určité psychologické poučky s humorem, nadsázkou a "hovorovou" řečí. Autor popisuje svou cestu a hodně čerpá z dalších knih a zdrojů, což dodává na vážnosti jeho závěrů. Až na pár vyjímek jsou jeho závěry poměrně trefné.

07.02.2019 4 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Výborná kniha - takové lehčí, humorem nadnesené čtení o vyhoření, příčinách, příznacích a následcích. Díky dané formě je to stravitelné i pro laickou veřejnost.

03.02.2019 5 z 5

Krkavčí láska Krkavčí láska Peter Wawerzinek

Chápu, co tím autor chtěl říct, ale jeho styl se mi moc nezamlouval. Příběhy jsou prokládány chaoticky seřazenými výjevy pocitů, které hraničí s "tripem". Autora je mi líto a jeho kruté dětství je smutné. Jako knihu to však pozitivně hodnotit zkrátka nemohu.

03.02.2019 2 z 5

Neobjevená země Neobjevená země J. M. Dillard

Díky knize mi zase ožívá děj filmového zpracování Star Treku. Rád vzpomínám na domu, kdy ST ještě za něco stál.

02.02.2019 5 z 5

Ztracené iluze Ztracené iluze Honoré de Balzac

Zajímavé, pravdivé ale poněkud zdlouhavé. Příběh je obrazem tehdejší (a řekl bych že i dnešní) pokrytecké a dravé společnosti a jako takový je velmi poutavý... ale to obšírné popisování naprosto zbytečných detailů je otravné.

17.12.2018 4 z 5

World of Warcraft: Kronika 3 World of Warcraft: Kronika 3 Chris Metzen

Opět maximální hodnocení. Pro fanoušky je to jasná volba, i když mi přijde, že některé pasáže by zasluhovaly trochu více rozsvést.

08.12.2018 5 z 5

Nejzazší hranice Nejzazší hranice J. M. Dillard

Kniha lepší než film. Kéž by i dnešní Star Trek měl tolik duchapřítomnosti v ději jako to bývalo v těchto knihách.

09.09.2018 5 z 5

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Výborná historická kniha ukazující druhou stranu mince "křižáků". Příběhově je to velmi čtivé a přibližuje to i pojem rytířství, byť musím říct, že dle mého to s tou ctí postavy přehánějí. Jistě, dnešní doba je opačný extrém, ale i tak nic se nemá přehánět.

01.09.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Mňo, mám smíšené pocity. Na jedné straně to byla příjemná změna a zajímavý počin, ale na straně druhé to bylo trochu moc "fantasy". Ne že bych nevěřil, že by něco podobného snad nemohlo být možné, ale chování některých postav mi přišlo trochu "mimo mísu". Ale jinak hodnotím pozitivně. PS: Na to jaké měla kniha recenze jsem ale čekal více.

16.07.2018 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

První setkání s tímto autorem a musím říct, že jsem příjemně překvapen. Melancholické vyprávění o lásce a strachu v prostředí nacismu nutí k zamyšlení o hodnotách života a věcí.

15.07.2018 5 z 5