Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Darth Maul - Syn Dathomiru Darth Maul - Syn Dathomiru Cullen Bunn

Špatné to nebylo, ale v porovnání s klasickými Omnibusy je to celkem krátké.

30.08.2019 4 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Čtivé a dobře zpracované.

30.08.2019 5 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Roy Thomas

Moc nechápu to nízké hodnocení - jasně, je to alternativa k tomu co bylo, ale i tak je to celkem dobré. Na to, že to vycházelo v roce 1977, kdy ještě nebylo takové "boom" v tomto universu to je dost dobré.

29.08.2019 5 z 5

Trauma - nechtěné dědictví Trauma - nechtěné dědictví Mark Wolynn

Zajímavá kniha popisující propojení genů a chování potomků v následujících generací. Spojuje tragické zážitky předchozích generací s někdy naprosto iracionálním chování generácí dalších. Do určité míry nabízí řešení psychických problému v rozboru předchůdců a následném smíření s danou situací, resp. smíření převážně s rodiči. Pravdou je, že nevyřešená traumata z minulosti jsou často příčinou problémů v budoucnosti.

28.08.2019 4 z 5

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Opravdu skvělá historicko-archeologická kniha, nebo chcete-li "román". Informace jsou sice převážně aktualizované do roku cca 1955, ale i tak mnoho věcí je velmi poutavých. Nicméně před citací do nějaké novější studie či práce doporučuji projít si nejnovější poznatky.

18.08.2019 5 z 5

Zóna úderu Zóna úderu Peter David

Klasický ST Generace. Problém - zápletka - akce - rozuzlení. Přesto to nikdy neomrzí :)

18.08.2019 5 z 5

Otázka bezpečnosti Otázka bezpečnosti Jean Lorrah

No, klobouk dolů. Původně jsem čekal "typický" star trek story, ale kniha vydá za samostatný román. Dobře doplňuje filmouvou/seriálovou provázanost a ze ST universa bude asi patřit k mým více oblíbeným.

16.07.2019 5 z 5

Poklad pana Arna Poklad pana Arna Selma Lagerlöf

Povídka/Pohádka - celkem zajímavé, ale poměrně krátké. Vtipně by se to snad dalo i nazvat "román v kostce".

15.07.2019 4 z 5

Po stopách bludiček Po stopách bludiček Ludvík Souček

První část knihy je 100% propadák - vykonstruovaný případ s naprosto nelogickými a absolutně nepodloženými souvislostmi - prostě hrůza. Druhá a třetí část již stála za to.

14.07.2019 4 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Výborný závěr celé série. Od počátku do konce udrží v napětí. Chuťovka přečtená za dva dny u moře :)

13.07.2019 5 z 5

Rodinný kruh Rodinný kruh André Maurois

Dobře zpracovaná kniha, která ukazuje, že "hříchy rodičů" se dědí a vymanit se z nich může být celoživotním bojem. Popis ekonomické krize z pohledu francouzské ekonomiky také není k zahození.

12.07.2019 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Vynikající cestopis psaný lehce čitelným způsobem. I když nejsem příliš velkým fandou cestopisů, tento si právem zaslouží 5 hvězdiček.

11.07.2019 5 z 5

Duše démona Duše démona Richard A. Knaak

Napínavá kniha od začátku až do konce. Nemohu se dočkat na poslední díl trilogie.

08.07.2019 5 z 5

Děti z Hamlinu Děti z Hamlinu Carmen Carter

Kniha mi opět oživila dobrodružství hvězdné lodi Enterprice a její posádky. Zajímavý příběh, zvraty i rozuzlení. Rozhodně stojí za přečtení.

17.06.2019 5 z 5

Aurelián Aurelián Louis Aragon

Toto byla první kniha, kterou jsem za život vzdal...pomalost, rozvláčnost, nesourodost a naprostá hloupost...škoda času.

17.06.2019 odpad!

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pěkné zpracování, ale je pravda, že jsem čekal o malinko více. Nicméně i tak stojí za přečtení.

19.05.2019 4 z 5

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Když jsem knihu bral do ruky, ani jsem nečekal, že mě tak zaujme. Většina románů z té doby měla v sobě hodně popisů věcí a míst a tomu jsem nikdy nefandil. Tato kniha je však čistý a nefalšovaný děj spolu s filosofickým zamyšlením o postavení otroků v americké společnosti.

11.05.2019 5 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Zajímavé povídky asi i tím, že je sci-fi/krimi zasazeno do částečně českého prostředí. Nicméně "něco" tomu chybělo...

08.05.2019 4 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Myslím, že povedené komiksové zpracování děje mezi 1. a 2. hvězdou smrti. Už se těším na pokračování.

19.04.2019 5 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Jinak než 5 hvězdiček prostě nejde. Nepustí od čtení od počátku do konce.

18.04.2019 5 z 5