Aurelián

Román o lásce mladého Pařížana k nesťastně provdané ženě z francouzského maloměsta je doprovázen rušnými obrazy společenského života francouzských intelektuálů mezi dvěma světovými válkami. Aurelián s Berenikou se po prvním setkání záhy rozcházejí, každý z nich volí jiný způsob života. Jejich další milostné i společenské vztahy jsou však tímto setkáním trvale ovlivněny. Podruhé se oba milenci sejdou až po osmnácti letech, v předvečer červnové porážky Francie v roce 1940....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25982/aurelian-25982.jpg 3.925

Aurélien

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

000nugatovej

Kniha o lásce. "To důležité, to není žena, ale láska." (str. 500). Kniha o naději, že člověk vyjde z rutiny promarněných dní: "Žila jsem, protože jsem se narodila." (str. 341) Kniha o prohrách a deziluzích. Kniha chvílemi chvějivá a vzrušivá, chvílemi pohříchu rozvleklá a nudná - hlavně tam, kde měl Aragon ambici zachytit "Skutečný svět" v širších souvislostech.

gnocchi
21.08.2017

Četla jsem poprvé asi v šestnácti letech, a občas se ke knížce vracím.

woodward
19.08.2015

Aragon je velký autor, i když to není tak docela moje krevní skupina. Nicméně psát rozhodně umí, jeho knihy nelze odložit nedočtené.

niknikita
04.02.2014

Moje první "tlustá" kniha, někdy v době když mi bylo asi tak sedmnáct. Od té doby jsem se objemným románům přestala vyhýbat, zvlášť když jsou napsány takovými autory, jako byl Louis Aragon.

fialka voňavá
07.06.2013

Hlavní hrdina, mladý muž, který se vrátil z války. umírající matka mu zanechala rentu - Aurelián vede zahálčivý život. Jeho přítel Edmond jej seznámil se svou sestřenicí Berenikou. Jejich láska není šťastná. edmondova žena chce spáchat sebevraždu také kvůli Aureliánovi.Aurelián se setká s Berenikou po 18 letech, kdy je ženatý a otcem. Je válka a Berenika umírá na rameni Aureliána zasažena kulkou.